Πλάνα ενός μεγάλου κυνηγού, πριν και μετά το πιάσιμο του.

Θα μας εξηγήσετε λίγο τι ακριβώς γίνεται εδώ; Στο πρώτο βίντεο ακούγονται ομιλίες, η κάμερα λογικά είναι βουτηγμένη λίγο κάτω από το νερό. Έχετε δει το ψάρι που τρυγυρίζει το καλαμάρι και περιμένετε να το αρπάξει;
 
Θα μας εξηγήσετε λίγο τι ακριβώς γίνεται εδώ; Στο πρώτο βίντεο ακούγονται ομιλίες, η κάμερα λογικά είναι βουτηγμένη λίγο κάτω από το νερό. Έχετε δει το ψάρι που τρυγυρίζει το καλαμάρι και περιμένετε να το αρπάξει;


Tο ψαρι το ειδα ενώ ταξιδεύαμε, σταματησα και του εριξα μια δολωμενη ζοκα, κρατώντας κοντα μας, μετα το ταισα με ποδια σουπιας, και στη συνεχεια του εριξα ένα ποδι σουπιας με αγκιστρι.
 
Γιώργο,δόντια έχει αλλά όχι σαν του γοφαριου.
Η ζημιά γίνεται όταν το ψάρι αρχίσει τα πηδηματα έξω από το νερό.
Τιναζει το κεφάλι του και πολλές φορές ξαγκιστρωνεται.
Κανεις ωραία πλάκα με ελαφριά εργαλεία 12-16 lbs.
Αν μαλαγρωνεις πιάνεις μερικά κομμάτια το ένα μετά το άλλο.
Αυτό που ήθελε πιο μεγάλη προσοχή ήταν ο γαντζος δίπλα στο μπαλονι!!!
 
Παλαιοετρα που ειχαμε βαρκακι πιαναμε μερικους καθε τελος καλοκαιριου με παρομοιο τροπο παραλληλα με την καθετη... Τα κεφαλια απο τις γαριδες μαλαγρωναν το μερος κ ολο κ καποιο κοπαδακι μαζευταν απο κατω... Μαζι με της γαριδες επεφτε μεσα κ μια πετονια με ενα κ μονο αγκιστρι επανω να παρασυρεται με το ρευμα... Σχεδον παντα βγαζαμε 2-3 μεχρι που εφευγε το κοπαδι φυσικα πολυ μικροτερου μεγεθους απο το παραπανω βιντεο... Τα χρωματα τους ειναι πανεμορφα...
Στο Spinning δεν μου εχει κατσει ποτε (αν κ ασχολουμε πολυ λιγο χρονο με αυτο) αν κ θα ηθελα να ζησω μια μαχη με εναν... Δυστυχως στην περιοχη μου ερχονται το Σεπετεμβρη που το δικο μου μυαλο τρεχει στα τρυγονια... Με κουταλακι θελω να τους δοκιμασω φετος αν τα καταφερω...
 
Σε όσα μέρη ξέρω, Σεπτέμβρη φαίνονται, χτυπάνε και στο shore.
Ρινγκο, δεν κάνεις κάτω τα κουμάντο να βρεις καμία βαρκουλα να την πάρουμε μισή-μιση να περνάμε την ώρα μας όταν κατεβαίνω; .xm.
 
Ρινγκο, δεν κάνεις κάτω τα κουμάντο να βρεις καμία βαρκουλα να την πάρουμε μισή-μιση να περνάμε την ώρα μας όταν κατεβαίνω; .xm.
Εχω μια 5αρα μηχανη, την βαρκα μας την ειχαν κλεψει σε μια μεγαλη κακοκαιρια πριν καποια χρονια που ειχε διαλυθει το λιμανακι που την ειχαμε δεμενη... Δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο αλλα ηταν μια χαρα για τη χρηση που την θελαμε κ δυο ατομα... Απο περυσι το εχω στο μυαλο μου... ;)
 
Δεν ξέρω τι σημαίνει 5αρα μηχανη. Τα κιλά μου θα τα σέρνει; Δεν θέλουμε ταχυπλοα κτλ, μια πλαστικια με τέντα. Αντε βρες μία...
 
Εχω μια 5αρα μηχανη, την βαρκα μας την ειχαν κλεψει σε μια μεγαλη κακοκαιρια πριν καποια χρονια που ειχε διαλυθει το λιμανακι που την ειχαμε δεμενη... Δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο αλλα ηταν μια χαρα για τη χρηση που την θελαμε κ δυο ατομα... Απο περυσι το εχω στο μυαλο μου... ;)
Δεν ξέρω τι σημαίνει 5αρα μηχανη. Τα κιλά μου θα τα σέρνει; Δεν θέλουμε ταχυπλοα κτλ, μια πλαστικια με τέντα. Αντε βρες μία...

Αντε μάγκες μου , καλές θάλασσες και καλά ψαρέματα.

υγ έχει και τιμονιέρα

NRUYDPd.jpg
 
Back
Top