Περάσματα

Περιοχή
Γαλατσι-Ηλεκτρα Μεσσηνιας
Όνομα
περικλης
Άντε κατέβα... Αργείς κ τα τσίχλακια μπαίνουν...
πηγα μια εβδομαδα πισω την αδεια ρε φιλε,..γιατι εδειχναν μιζερες αυτες οι μερες.....τα καλαμποκια με περιμενουν ,, .sarcastic.

Περιοχή
Όνομα
περικλης
Στα κρατάω ζεστά ήδη...
ασε φιλε με τα κωλογουρουνια που κανουν ζημιες φετος εχει πολυ λιγες καλαμποκιες σε εμας.....ο ενας αγκαλια με τον αλλο...ο ψηλος θα στησει αντισκοινο...bbq3

Περιοχή
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Όνομα
ΑΡΙΣ
ασε φιλε με τα κωλογουρουνια που κανουν ζημιες φετος εχει πολυ λιγες καλαμποκιες σε εμας.....ο ενας αγκαλια με τον αλλο...ο ψηλος θα στησει αντισκοινο...bbq3
Μαζεύετε ο κόσμος αλλά μαζεύονται κ τα πουλιά...

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Χτες και σημερα το σουρουπο περασαν δυο ψηλωμενα κοπαδακια νυχτοκορακες..
Δεν θυμαμε να εχω ξαναδει τετοια εποχη..
Χθες το βράδυ κατά τις 23:00 άκουσα.....πάντα περνάνε κ οκτώβρη..... ;)

Περιοχή
Όνομα
περικλης
Στην Καντίνα δίπλα στην ΕΚΟ ??
Να φάτε και καμία κρέπα να στηλωθείτε για το καρτέρι :cool::cool:
Ο Χάρης αν και ολυμπιακος είναι γαμω τα παιδιά.χαχαχχαχαχ
..Οποτε περάσεις κερνάω ότι θες

Χθες το βράδυ κατά τις 23:00 άκουσα.....πάντα περνάνε κ οκτώβρη..... ;)
Δεν θυμαμε να τα εχω ξαναπετυχει Κωστα για αυτο κ μου εκανε εντυπωση..Σεπτεμβρη πριν τα τρυγονια εχω δει τους περισσοτερους..
Κ μαλιστα εχω ακουσει απο ηλικιωμενους οτι υπηρχαν παλια καποιοι που τους ετρωγαν(επιτρεποταν τοτε το κυνηγι τους) αφου πρωτα εβαζαν καρβουνα μεσα τους για να ξεμυρισουν...

Περιοχή
Μεσσηνία
Όνομα
Γιώργος
πηγα μια εβδομαδα πισω την αδεια ρε φιλε,..γιατι εδειχναν μιζερες αυτες οι μερες.....τα καλαμποκια με περιμενουν ,, .sarcastic.

Tα καλαμποκια φετος στην πανω Μεσσηνια δεν εχουν τιποτα... νεκρα λεμε...

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Έχω την αίσθηση οτι ισως φανουνε τυχεροι οσοι μπορουν να βγουνε αυριο...
Χρήστο......Και για αύριο και μεθ'αύριο....
Να φανταστείς πως το απόγευμα πριν καλά χαθεί ο ήλιος άκουσα τσικ-τσικ...κοίταξα ψηλά κ είδα 2 τσίχλες ψηλά....1η φορά βλέπω τσίχλες να μπαίνουν απόγευμα.... :rolleyes:
Προφανώς αύριο ίσως υπάρξουν αρκετές πιασμένες....

Όνομα
Κωστας
Παίδες εδώ για Αττική τουλάχιστον Μ αυτόν τον αέρα δεν νομίζω να κάνει κ προκοπή!!! ΒΑ κυρίως και διαολεμενος. Αν δεν το γυρίσει σε καθαρό βοριά το κόβω για φόλα το σκηνικό!
Όντως πολύ δυνατός αέρας. Και να πετάξει κάτι πηγαίνουν στουκας και είναι ότι πρέπει για κάψιμο φυσιγγίων και τάισμα των αλεπουδων αφού τα πουλιά πέφτουν 100 μέτρα μετά παρασυρομενα από τα μποφόρ