Παρουσίαση Φυσιγγίων

Δεν επιτρέπεται η παραχώρηση ιδιογομομένων φυσιγγίων σε τρίτους.
ΑκριβωςΑκριβως απαγορευεται οτιδηποτε ιδιογομωση να δώσεις σε άλλον και αν ρίχνεις ιδιογομωση οι εταιριες όπλων δεν αναγνωρίζουν ούτε τις ζημιές στα οπλα αν το ανακαλύψουν από κατασκευής τονίζεται μόνο εργοστασιακό φυσίγγι.
 
Συνεχεια φωτο FANTOM -N8

εικόνα_Viber_2021-11-16_12-21-00-007.jpgεικόνα_Viber_2021-11-16_12-21-20-985.jpgεικόνα_Viber_2021-11-16_12-21-35-756.jpgεικόνα_Viber_2021-11-16_12-21-47-685.jpgεικόνα_Viber_2021-11-16_12-29-26-044.jpg

Το βυσμα εχει μεγαλυτερο αμορτισερ απο το SG25 και μεγαλυτερο ποτηρι.....Η ογκομετρια βγαινει με SG25
στα 10 χιλιοστα σε καλυκα ΜΑΧΑΜ και 11χιλιοστα σε καλυκα CHED.
Το βυσμα μηπως ειναι ''νεας '' γενιάς και δεν το εχω.....Το γνωριζει καποιος φιλος ???
Στον καταλογο του FANTOM ( Αντωνη ) δεν υπαρχει.
 
Συνεχεια φωτο FANTOM -N8

View attachment 36032View attachment 36033View attachment 36034View attachment 36035View attachment 36036

Το βυσμα εχει μεγαλυτερο αμορτισερ απο το SG25 και μεγαλυτερο ποτηρι.....Η ογκομετρια βγαινει με SG25
στα 10 χιλιοστα σε καλυκα ΜΑΧΑΜ και 11χιλιοστα σε καλυκα CHED.
Το βυσμα μηπως ειναι ''νεας '' γενιάς και δεν το εχω.....Το γνωριζει καποιος φιλος ???
Στον καταλογο του FANTOM ( Αντωνη ) δεν υπαρχει.
Νίκο το βύσμα είναι Καρδαρά 25 (ή μάλλον 27, δεν μπορώ να είμαι βέβαιος από τη φωτογραφία) ... Σίγουρα πάντως δεν είναι Gualandi SG !!! Το καψούλι 686, κάπως περίεργο που είναι σε κάλυκα ΜΑΧΑΜ, αλλά όχι απίθανο. Αν έβαζες φωτό και την πάνω του μεριά θα ήμουν σίγουρος αν είναι το 686.
Η δοσολογία μου θύμισε ένα παλιό φυσίγγι της NSI, το S4 TITAN (εποχή κάπου 2005 - 2006) ... Κι αυτό είχε 686 - S4 1,45 x 32 γρ. (αλλά με βύσμα GT αν θυμάμαι καλά) ...
Το έχεις μήπως ταχογραφήσει ;;; Είμαι περίεργος τι ταχύτητα βγάζει αυτό το σεταπ ...
 
Νίκο το βύσμα είναι Καρδαρά 25 (ή μάλλον 27, δεν μπορώ να είμαι βέβαιος από τη φωτογραφία) ... Σίγουρα πάντως δεν είναι Gualandi SG !!! Το καψούλι 686, κάπως περίεργο που είναι σε κάλυκα ΜΑΧΑΜ, αλλά όχι απίθανο. Αν έβαζες φωτό και την πάνω του μεριά θα ήμουν σίγουρος αν είναι το 686.
Η δοσολογία μου θύμισε ένα παλιό φυσίγγι της NSI, το S4 TITAN (εποχή κάπου 2005 - 2006) ... Κι αυτό είχε 686 - S4 1,45 x 32 γρ. (αλλά με βύσμα GT αν θυμάμαι καλά) ...
Το έχεις μήπως ταχογραφήσει ;;; Είμαι περίεργος τι ταχύτητα βγάζει αυτό το σεταπ ...

Α' ρε Στελαρα.....με ''εσωσες'' αδελφε!!!! .love.
Εχεις ΔΙΚΙΟ....Δεν τα δουλευω του καρδαρα....και δεν πηγε το μυαλο μου!!!!
Θα το κλεισω.... ΟΠΩΣ το ειχε.....θα το ριξω σε στοχο και θα το ταχογραφησω....
Και μετα ....''βλεπουμε'' .... ;)
 
Νίκο το βύσμα είναι Καρδαρά 25 (ή μάλλον 27, δεν μπορώ να είμαι βέβαιος από τη φωτογραφία) ... Σίγουρα πάντως δεν είναι Gualandi SG !!! Το καψούλι 686, κάπως περίεργο που είναι σε κάλυκα ΜΑΧΑΜ, αλλά όχι απίθανο. Αν έβαζες φωτό και την πάνω του μεριά θα ήμουν σίγουρος αν είναι το 686.
Η δοσολογία μου θύμισε ένα παλιό φυσίγγι της NSI, το S4 TITAN (εποχή κάπου 2005 - 2006) ... Κι αυτό είχε 686 - S4 1,45 x 32 γρ. (αλλά με βύσμα GT αν θυμάμαι καλά) ...
Το έχεις μήπως ταχογραφήσει ;;; Είμαι περίεργος τι ταχύτητα βγάζει αυτό το σεταπ ...
Μηπως ο καλυκας ειναι FIEM? Aν ειναι ιδιο με αυτο που ειχε βαλει ο Παυλος, τοτε ειναι τετοιος
 
Πάντως ήταν καλό φυσίγγι από όσο θυμάμαι οταν τα έβγαζε, όπως και το άλλο με την granular φωτιά
F32 granular στο παρδαλο κουτί ,,πολύ καλό και αυτό,,και ποιο δεν ήταν καλό άλλωστε από του Κουτουζή,,,με το Α1 δεν τα είχα βρει αλλά αυτό είναι εντελώς προσωπικό ζήτημα .big smile.
 
Συνεχεια φωτο FANTOM -N8

View attachment 36032View attachment 36033View attachment 36034View attachment 36035View attachment 36036

Το βυσμα εχει μεγαλυτερο αμορτισερ απο το SG25 και μεγαλυτερο ποτηρι.....Η ογκομετρια βγαινει με SG25
στα 10 χιλιοστα σε καλυκα ΜΑΧΑΜ και 11χιλιοστα σε καλυκα CHED.
Το βυσμα μηπως ειναι ''νεας '' γενιάς και δεν το εχω.....Το γνωριζει καποιος φιλος ???
Στον καταλογο του FANTOM ( Αντωνη ) δεν υπαρχει.
Eδώ στα σημαντικά ......my man.:p
 
Eδώ στα σημαντικά ......my man.:p

Με ''πειραζεις''.......γιατι ξερεις οτι ειμαι της αλλης ''σχολης''.... Χωρις αυτο να σημαινει οτι και σε
αυτο το υψος δεν εχει καλα φυσεκια!!!
Ο Ν . Παπ.....Βλεπει 58 και βγαζει σπυρια στην μουρη!!!:p :D
 
@ΝίκοςΠ σε ευχαριστώ πολύ Νίκο για όλα,έχεις μεγάλη καρδιά και το εκτιμώ !!!

το ΣΚ αυτά τα φυσίγγια θα γράψουν το όνομα σου να ξέρεις .shake hands.

View attachment 36888

Να εισαι παντα καλα φιλε μου!!!! Καλοριχτα να ειναι....να ταιριαξουν στα οπλα σου....και να τα
ευχαριστηθεις!!!! :)

Εαν δεν σου κανουν τα κεφια....ριχνε και κανα μπινελικι....αντεχει η καμπουρα μου!!!! :D
 
@ΝίκοςΠ σε ευχαριστώ πολύ Νίκο για όλα,έχεις μεγάλη καρδιά και το εκτιμώ !!!

το ΣΚ αυτά τα φυσίγγια θα γράψουν το όνομα σου να ξέρεις .shake hands.

View attachment 36888
ωραιωωωωω φυσιγκι και το δουλεψα χρονιααα αλααα πωλη πυριτιδα στης κανες ρε παιδημουυυ 3 και λιγο καθαρισμαααα .hair.
 
rio 32 & imperial spain 32

σαν ριξιές τελειώς διαφορετικά φυσίγγια , το rio πιο μαλακή τουφεκιά το imperial πιο ξερό,το imperial το είχα βρει και πιο παλιά με την σκουρόχρωμη csb1 μαλλόν είναι η P ή M δύσκολα να ξεχωρίσω ενώ το Rio ίδιο με αυτό που έριχνα αρκετά χρόνια πριν,κάλυκες καψούλια ίδια !

IMG_20211201_223127.jpgIMG_20211201_223135.jpgIMG_20211201_223154.jpg
 
rio 32 & imperial spain 32

σαν ριξιές τελειώς διαφορετικά φυσίγγια , το rio πιο μαλακή τουφεκιά το imperial πιο ξερό,το imperial το είχα βρει και πιο παλιά με την σκουρόχρωμη csb1 μαλλόν είναι η P ή M δύσκολα να ξεχωρίσω ενώ το Rio ίδιο με αυτό που έριχνα αρκετά χρόνια πριν,κάλυκες καψούλια ίδια !

View attachment 36939View attachment 36940View attachment 36941
και τα δυο παυλαρα ξυρηζουνεεεεεεε ;)
.love.ρυχταααααααα
 
rio 32 & imperial spain 32

σαν ριξιές τελειώς διαφορετικά φυσίγγια , το rio πιο μαλακή τουφεκιά το imperial πιο ξερό,το imperial το είχα βρει και πιο παλιά με την σκουρόχρωμη csb1 μαλλόν είναι η P ή M δύσκολα να ξεχωρίσω ενώ το Rio ίδιο με αυτό που έριχνα αρκετά χρόνια πριν,κάλυκες καψούλια ίδια !

View attachment 36939View attachment 36940View attachment 36941
τιποτα ποια δεν μενει σταθερο!
 
τιποτα ποια δεν μενει σταθερο!
Το imperial εδώ και τρεις σεζόν είναι αυτό που είχε ανακοινώσει η εταιρεία, πως θα άλλαζε συγκεντρωτηρα, όλα τα υπόλοιπα ίδια,εξακολουθεί να είναι το κύριο φυσίγγι μου αλλά έχω βάλει ταβάνι πλέον αυτή την τιμή αν ανέβει και άλλο να πάει στο καλό !
 
Το imperial εδώ και τρεις σεζόν είναι αυτό που είχε ανακοινώσει η εταιρεία, πως θα άλλαζε συγκεντρωτηρα, όλα τα υπόλοιπα ίδια,εξακολουθεί να είναι το κύριο φυσίγγι μου αλλά έχω βάλει ταβάνι πλέον αυτή την τιμή αν ανέβει και άλλο να πάει στο καλό !
Το μόνο αρνητικό σε Rio και Imperial είναι η τιμή που πλεόν έχει για τα δυο αυτά (για αγορά 1 μόνο κουτιού) εξισωθεί... Αλλιώς πραγματικά δεν έχει νόημα να κοιτάξει κάποιος αλλού...
 
Back
Top