Παρουσίαση Φυσιγγίων

Να σας παραγγείλω κι'εγώ κ.Νίκο 4 κουτιά Gm3 cx2000 1.55 x 32 z2m21 n.9 6* 57.50 σε κάλυκα
χρώματος silver .Αποστολή παρακαλώ door to door o_Oo_O:D:D

Εσυ γεμιζεις.....και ΞΕΡΕΙΣ να γεμιζεις ''αστέρια''.....Να κανουμε καποιον φιλο χαρουμενο που δεν ξερει να γεμιζει...
και δεν μπορει να βρει αυτα που θελει ...τιποτε αλλο Λαμπη μου!!!! :)
 
Δεν επιτρέπεται η παραχώρηση ιδιογομομένων φυσιγγίων σε τρίτους.

Ποιος το λεει αυτο ??? Δεν το γνωριζω.....ουτε το αποδεχομαι.....Αποδεχομαι οτι απογορευεται η
εμπορία.....
Το που θα χαρισω το αμαξι μου , το οπλο μου , το φυσεκια μου....ειναι δικο μου θεμα!!!!
 
Βρήκα σε προσφατη επίσκεψη σε ένα κυνηγομαγαζο τα navaro 30γρ κ είπα ας δοκιμαστουν κ αυτα τα καυμενουλια(χαχα) έτσι από περιεργεια μιας που ακουγονται κ καλα λόγια....


Κάλυκας fiocchi λαχανι, καψουλι λευκο-
Πυρίτιδα 1,62γρ*-συγκεντρωτηρας gualandi-Σκαγια ν9 κάτι λίγα μέτρησα από 2,05-2,12mm-βαρους 29,76γρ-
Κλείσιμο γυρω στα 57,60mm...

IMG_20211111_154048.jpg
IMG_20211111_153753.jpg


* και ένα κοντινό στην πυριτιδα που πιστευω οτι προκειται για την csb3...και ταιριάζει νομιζω κ η δοσολογία

IMG_20211111_153335.jpg
 
Βρήκα σε προσφατη επίσκεψη σε ένα κυνηγομαγαζο τα navaro 30γρ κ είπα ας δοκιμαστουν κ αυτα τα καυμενουλια(χαχα) έτσι από περιεργεια μιας που ακουγονται κ καλα λόγια....


Κάλυκας fiocchi λαχανι, καψουλι λευκο-
Πυρίτιδα 1,62γρ*-συγκεντρωτηρας gualandi-Σκαγια ν9 κάτι λίγα μέτρησα από 2,05-2,12mm-βαρους 29,76γρ-
Κλείσιμο γυρω στα 57,60mm...

View attachment 35747
View attachment 35748


* και ένα κοντινό στην πυριτιδα που πιστευω οτι προκειται για την csb3...και ταιριάζει νομιζω κ η δοσολογία

View attachment 35749
Και ν1,5 410μ/δ περιπου
 
Ποιος το λεει αυτο ??? Δεν το γνωριζω.....ουτε το αποδεχομαι.....Αποδεχομαι οτι απογορευεται η
εμπορία.....
Το που θα χαρισω το αμαξι μου , το οπλο μου , το φυσεκια μου....ειναι δικο μου θεμα!!!!
Μέρος της απάντησης που είχα υποβάλλει σχετικά, προς το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας:

..."υπό την απαραίτητη προυπόθεση ότι, τα φυσίγγια που πρόκειται να γομωθούν προορίζονται αποκλειστικά για ατομική χρήση, απαγορευομένης της εμπορίας ή καθ' οποιονδήποτε τρόπο διάθεσης αυτών σε τρίτα πρόσωπα."
 
Βρήκα σε προσφατη επίσκεψη σε ένα κυνηγομαγαζο τα navaro 30γρ κ είπα ας δοκιμαστουν κ αυτα τα καυμενουλια(χαχα) έτσι από περιεργεια μιας που ακουγονται κ καλα λόγια....


Κάλυκας fiocchi λαχανι, καψουλι λευκο-
Πυρίτιδα 1,62γρ*-συγκεντρωτηρας gualandi-Σκαγια ν9 κάτι λίγα μέτρησα από 2,05-2,12mm-βαρους 29,76γρ-
Κλείσιμο γυρω στα 57,60mm...

View attachment 35747
View attachment 35748


* και ένα κοντινό στην πυριτιδα που πιστευω οτι προκειται για την csb3...και ταιριάζει νομιζω κ η δοσολογία

View attachment 35749
Μεγάλο δρόμο θα διαβείς!!!
 
Μέρος της απάντησης που είχα υποβάλλει σχετικά, προς το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας:

..."υπό την απαραίτητη προυπόθεση ότι, τα φυσίγγια που πρόκειται να γομωθούν προορίζονται αποκλειστικά για ατομική χρήση, απαγορευομένης της εμπορίας ή καθ' οποιονδήποτε τρόπο διάθεσης αυτών σε τρίτα πρόσωπα."

Καλα κανεις και μου το λες.....Δεν εχω λογους να μην σε πιστεψω....ασχετα εαν συμφωνω ή οχι!!!
Εχω τον νομο.....οταν θα εχω ορεξη θα του ριξω μια ματια.... :)

εικόνα_Viber_2021-11-11_19-38-22-202.jpg
 
Καλα κανεις και μου το λες.....Δεν εχω λογους να μην σε πιστεψω....ασχετα εαν συμφωνω ή οχι!!!
Εχω τον νομο.....οταν θα εχω ορεξη θα του ριξω μια ματια.... :)

View attachment 35764
Νικολα ου μπλεξης.στην ελλαδα νομος ειναι το χρημα,θα σε τρεξουν αν θελουν δεν μπα νασε νομιμος αποδηξετο στα δηκαστηρια.οταν πας εκει θα εχεις δοση καπιες χηλιαδες ευρο.τα οπια αντε ξαναπαρτα οταν αθωοθης
 
Νικολα ου μπλεξης.στην ελλαδα νομος ειναι το χρημα,θα σε τρεξουν αν θελουν δεν μπα νασε νομιμος αποδηξετο στα δηκαστηρια.οταν πας εκει θα εχεις δοση καπιες χηλιαδες ευρο.τα οπια αντε ξαναπαρτα οταν αθωοθης

Δεν ειναι ο νόμος Γιαννη μου.....δεν φταιει ο νόμος.....
Ο Θεος να σε φυλαει .....απο λαμογια.....ζηλοφθονους.....και καριολες....
Εσενα αυτοι σε ''εφαγαν'' Κουζουλε μου!!!!
 
Βρήκα σε προσφατη επίσκεψη σε ένα κυνηγομαγαζο τα navaro 30γρ κ είπα ας δοκιμαστουν κ αυτα τα καυμενουλια(χαχα) έτσι από περιεργεια μιας που ακουγονται κ καλα λόγια....


Κάλυκας fiocchi λαχανι, καψουλι λευκο-
Πυρίτιδα 1,62γρ*-συγκεντρωτηρας gualandi-Σκαγια ν9 κάτι λίγα μέτρησα από 2,05-2,12mm-βαρους 29,76γρ-
Κλείσιμο γυρω στα 57,60mm...

View attachment 35747
View attachment 35748


* και ένα κοντινό στην πυριτιδα που πιστευω οτι προκειται για την csb3...και ταιριάζει νομιζω κ η δοσολογία

View attachment 35749
Πολύ τίμιο φυσιγγακι . Το χρησιμοποιούσα πριν 3-4 χρόνια σε πέρασμα και βοσκιστο.
 
Πάντως Νίκο αν ισχυει ο νόμος που είπε ο Λευτέρης τότε μπορεί να είναι για προστασια τριτων.....

Και τι εννοώ..

Σίγουρα θα υπαρχουν κ καπιοι που γεμίζουν οπως τους κατέβει κ χαρίζουν φυσιγγια δυναμίτες κ δεν ξέρουν ουτε καν να τα κλείσουν τις προκοπης...
οχι γιατι το κάνουν επίτηδες αλλά γιατί νομίζουν ότι φτιάχνουν τρομερά φυσίγγια κ πρεπει να τα δώσουν κ στους άλλους να τα δοκιμάσουν...
βοσκιστο.

Για κάνε μια μετάφραση της χιωτικης διαλέκτου? .yel.
 
Βρήκα σε προσφατη επίσκεψη σε ένα κυνηγομαγαζο τα navaro 30γρ κ είπα ας δοκιμαστουν κ αυτα τα καυμενουλια(χαχα) έτσι από περιεργεια μιας που ακουγονται κ καλα λόγια....


Κάλυκας fiocchi λαχανι, καψουλι λευκο-
Πυρίτιδα 1,62γρ*-συγκεντρωτηρας gualandi-Σκαγια ν9 κάτι λίγα μέτρησα από 2,05-2,12mm-βαρους 29,76γρ-
Κλείσιμο γυρω στα 57,60mm...

View attachment 35747
View attachment 35748


* και ένα κοντινό στην πυριτιδα που πιστευω οτι προκειται για την csb3...και ταιριάζει νομιζω κ η δοσολογία

View attachment 35749
Φοβερά γρήγορο set-up - φυσίγγι .
 
Πάντως Νίκο αν ισχυει ο νόμος που είπε ο Λευτέρης τότε μπορεί να είναι για προστασια τριτων.....

Και τι εννοώ..

Σίγουρα θα υπαρχουν κ καπιοι που γεμίζουν οπως τους κατέβει κ χαρίζουν φυσιγγια δυναμίτες κ δεν ξέρουν ουτε καν να τα κλείσουν τις προκοπης...
οχι γιατι το κάνουν επίτηδες αλλά γιατί νομίζουν ότι φτιάχνουν τρομερά φυσίγγια κ πρεπει να τα δώσουν κ στους άλλους να τα δοκιμάσουν...


Για κάνε μια μετάφραση της χιωτικης διαλέκτου? .yel.
Χαχαχα ναι σόρυ ,περπατητο του Γενάρη- Φλεβάρη
 
Φοβερά γρήγορο set-up - φυσίγγι .
Αν είναι κάτι που δεν κοιτάω σε ένα φυσιγγι είναι η ταχυτητα του..

Αλλά θα σε ρωτησω να μου πεις, τι είδες μέσα από αυτό το στήσιμο που σε έκανε να πειστεις ότι είναι πολυ γρήγορο?

Ότι μαθαινουμε κ εμεις που δεν ασχολουμαστε με ιδιογωμοση καλο ειναι..
 
Αν είναι κάτι που δεν κοιτάω σε ένα φυσιγγι είναι η ταχυτητα του..

Αλλά θα σε ρωτησω να μου πεις, τι είδες μέσα από αυτό το στήσιμο που σε έκανε να πειστεις ότι είναι πολυ γρήγορο?

Ότι μαθαινουμε κ εμεις που δεν ασχολουμαστε με ιδιογωμοση καλο ειναι..
Αν κοιτάξεις τις δοσολογίες της ΜΑΧΑΜ αν θυμάμαι καλά είναι το πιο γρήγορο απ'όλα (1.65 )Χ 30
Το έστηνα με cx 2000 1.60 X30n.10 z2m 21 6* σε 67άρη κάλυκα κι'ήταν το βασικό μου τσιχλοφύσιγγο
μέχρι που έπαψα να βρίσκω την πυρίτιδα αυτή στην αγορά Τάσο
 
Πάντως Νίκο αν ισχυει ο νόμος που είπε ο Λευτέρης τότε μπορεί να είναι για προστασια τριτων.....

Και τι εννοώ..

Σίγουρα θα υπαρχουν κ καπιοι που γεμίζουν οπως τους κατέβει κ χαρίζουν φυσιγγια δυναμίτες κ δεν ξέρουν ουτε καν να τα κλείσουν τις προκοπης...
οχι γιατι το κάνουν επίτηδες αλλά γιατί νομίζουν ότι φτιάχνουν τρομερά φυσίγγια κ πρεπει να τα δώσουν κ στους άλλους να τα δοκιμάσουν...


Για κάνε μια μετάφραση της χιωτικης διαλέκτου? .yel.

Ισως να ειναι και ετσι Τασο μου !!!!
Δικο μου φυσεκι δεν δινω ΠΟΤΕ σε φιλο......εαν δεν εχει δοκιμαστεί .....δεν εχει μετρηθεί....και δεν εχω και
αποτυπωση στοχου.
Και αυτο......περισσοτερο για την ασφαλεια του.....και οχι για το αν μου πει....ρε Νικολα ....τι ΦΟΛΑ ειναι
αυτη που εβγαλες!!! ;) :D
 
Από ότι κατάλαβα είναι ριγμένοι κάλυκες και έχει γίνει αναγόμωση από καρδάρα
Αποκλείεται…..σιγά μην έκατσε να καλιμπράρει κάλυκες.
Απλα μάλλον έκανε την καλύτερη τιμή που μπορούσε για να τσιμπήσει πελατες τώρα που οι άλλοι ανεβάζουν τιμές.
 
Back
Top