Παρουσίαση Φυσιγγίων

Ναι, τα παλιά πράσινα αλλά και τα κόκκινα σε 32γρ σταθερή αξία δοκιμασμένα χρόνια σε τσιχλοκοτσύφια αλλά όχι ακραίες συνθήκες.

Το ξερω Βασιλη μου . Τα εριχνα πριν αρχισω να φτιαχνω δικα μου. Εαν δεν ηταν καλα...θα ειχα
αριχτα....Αλλα δεν περισσεψε ουτε ΕΝΑ φιλε .!!!!
 
Οποιος εχει μυαλο ξερει πως σε οτιδηποτε η χαμηλοτερη τιμη χωρις να ριχνεις την ποιοτητα φερνει την μεγαλη καταναλωση και αυτοματα το μεγαλυτερο κερδος .Απο φυσιγγι μεχρι ταβέρνα ο νομος του εμποριου ειναι ενας .Γι'αυτό λεω πως καποιες τιμες δεν δικαιολογούνται σε καποιους κατασκευαστες .Ασχετως αν σου γεμιζει ο μαυρουλης ή καποιος αλλος .Και αλλοι γεμιζουν μονοι τους αλλα οι τιμες κρατουν τα υψη
 
Τασο οταν φτιαχνεις καλο φυσιγγι μικρος ή μεγαλος πρέπει να ξερεις να το πλασαρεις απο ολες τις αποψεις αν ειναι οικονομικο θα μαθευτει και μετα θα πουλας τρελα αλλα εδω εχουμε μαθει ολοι.οι επειχηρηματιες το πρωτο χρονο μερσεντες το δευτερο μπραβους κα το τριτο κοτερο και βιλα το θυμηθηκα τωρα γιατι αυτο ηταν ανεκδοτο προ κρισης .Ενοειται γενικα μιλαω πως ειναι η νοοτροπια.
 
Οποιος εχει μυαλο ξερει πως σε οτιδηποτε η χαμηλοτερη τιμη χωρις να ριχνεις την ποιοτητα φερνει την μεγαλη καταναλωση και αυτοματα το μεγαλυτερο κερδος .Απο φυσιγγι μεχρι ταβέρνα ο νομος του εμπορίου ειναι ενας.
Όποιος μπορει να πουλάει σε χαμηλή τιμή χωρίς να ρίχνει την ποιοτητα ένα φυσιγγι η μια μπριζόλα(μια που ειπες ταβέρνα) ας το κάνει κ εφόσον αυτό τον συμφέρει σίγουρα δεν θα βγει χαμένος....

Τασο οταν φτιαχνεις καλο φυσιγγι μικρος ή μεγαλος πρέπει να ξερεις να το πλασαρεις απο ολες τις αποψεις αν ειναι οικονομικο θα μαθευτει και μετα θα πουλας τρελα αλλα εδω εχουμε μαθει ολοι.οι επειχηρηματιες το πρωτο χρονο μερσεντες το δευτερο μπραβους κα το τριτο κοτερο και βιλα το θυμηθηκα τωρα γιατι αυτο ηταν ανεκδοτο προ κρισης .Ενοειται γενικα μιλαω πως ειναι η νοοτροπια.
Κανεις δεν πλουτισε από αυτόν τον κλάδο Γιάννη........
ουτε μπράβους εχουν,ουτε ζουν μεσα στην χλίδα........
Παραπάνω έδωσα καποια παραδειγματα κ σίγουρα υπαρχουν και αλλα...........
Από εκεί κ περα η αγορά είναι ελευθερη να ψωνίσει ο καθένας ότι θέλει.....

ΥΓ Και μην νομίζεις....Και εγώ όπως κ όλοι μας ψάχνω ότι βρω ότι είναι καλό κ οικονομικό, αλλα μου αρέσει να τα βλέπω κ αλλιώς........
 
Last edited:
Η αγορά έγινε, τα εντόσθια του είναι αυτά,και τώρα μας μένει μια δοκιμή επί στόχου και μια μέτρηση της ταχύτητας του.View attachment 26116
Αναμένουμε....μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν είναι μακριά ο καιρός που θα επιβληθεί η κατάργηση του μολύβδου στο κυνήγι.
 
Αναμένουμε....μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν είναι μακριά ο καιρός που θα επιβληθεί η κατάργηση του μολύβδου στο κυνήγι.
Και στο ψάρεμα.. Αλλά στο ψάρεμα δεν μας πειραζει, υπάρχουν εναλλακτικές κ οικονομικές μέθοδοι... Στο κυνήγι είναι το μεγαλο προβλημα κ με βάση τα κυνηγια που κάνει η πλειοψηφια.........τελοσπαντων ας ελπίσουμε στο αντιθετο....


Η αγορά έγινε, τα εντόσθια του είναι αυτά,και τώρα μας μένει μια δοκιμή επί στόχου και μια μέτρηση της ταχύτητας του.View attachment 26116
Και είχα απορία τι δόση πυριτιδας να έχουν τα ατσάλινα.. Νόμιζα θα ήταν λιγο πιο αυξημένη από τα μολυβδινα στο ίδιο βάρος...
 
Αναμένουμε....μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν είναι μακριά ο καιρός που θα επιβληθεί η κατάργηση του μολύβδου στο κυνήγι.
Όπως έχω ξαναπεί,το πλαστικό καλαμάκι του φραπέ έχει σταματήσει η παραγωγή του από την Ε.Ε κάτι χρόνια,και ακόμα έχουμε εκατομμύρια ;) αλλά από περιέργεια και μόνο να δούμε τι ψάρια πιάνει το ατσάλι
 
Και στο ψάρεμα.. Αλλά στο ψάρεμα δεν μας πειραζει, υπάρχουν εναλλακτικές κ οικονομικές μέθοδοι... Στο κυνήγι είναι το μεγαλο προβλημα κ με βάση τα κυνηγια που κάνει η πλειοψηφια.........τελοσπαντων ας ελπίσουμε στο αντιθετο....



Και είχα απορία τι δόση πυριτιδας να έχουν τα ατσάλινα.. Νόμιζα θα ήταν λιγο πιο αυξημένη από τα μολυβδινα στο ίδιο βάρος...
Ναι αλλά ΤΈΚΝΑ στα 30 γραμμάρια, άλλες δοσολογιες άλλα όλα, θα δούμε αύριο πρωί
 
Back
Top