Παρουσίαση Φυσιγγίων

Και το σκητ gt27 έχει.........είχα σφάξει παλιότερα!
Α οκ. Είναι λογικό πάντως να έχει φυσίγγι σκήτ ίδιο συγκεντρωτήρα με τράπ? Θέλω να πώ η φιλοσοφία των αγωνισμάτων είναι διαφορετική. Τα περισσότερα πιάτα σκήτ σπάνε νομίζω στα 15 20 μετρα το πολύ, ενώ τα πιάτα του τράπ είναι απομακρυνόμενα. Καταλαβαίνω ότι υπαρχει διαφορά στα σκάγια δηλ 9,5 και 7,5 όπως επίσης προφανώς θα υπάρχει διαφορά και στο τσοκάρισμα. Αλλά ρωτάω κυρίως το εξής. Προλαβαίνει αυτός ο τυπος συγκεντρωτήρα να ανοίξει σωστά την κοντινή τουφεκιά του σκητ?
 
Α οκ. Είναι λογικό πάντως να έχει φυσίγγι σκήτ ίδιο συγκεντρωτήρα με τράπ? Θέλω να πώ η φιλοσοφία των αγωνισμάτων είναι διαφορετική. Τα περισσότερα πιάτα σκήτ σπάνε νομίζω στα 15 20 μετρα το πολύ, ενώ τα πιάτα του τράπ είναι απομακρυνόμενα. Καταλαβαίνω ότι υπαρχει διαφορά στα σκάγια δηλ 9,5 και 7,5 όπως επίσης προφανώς θα υπάρχει διαφορά και στο τσοκάρισμα. Αλλά ρωτάω κυρίως το εξής. Προλαβαίνει αυτός ο τυπος συγκεντρωτήρα να ανοίξει σωστά την κοντινή τουφεκιά του σκητ?
Για να είμαι ειλικρινής όταν το εσφαξα περίμενα άλλον συγκεντρωτηρα τύπου piston skeet αντ αυτού βρήκα τον gt 27 και προφανώς λόγω του νούμερου σκαγιών και διαφορετικού τσοκ όπως πολύ σωστά έγραψες η δουλειά γίνεται!!!
 
Δ
Α οκ. Είναι λογικό πάντως να έχει φυσίγγι σκήτ ίδιο συγκεντρωτήρα με τράπ? Θέλω να πώ η φιλοσοφία των αγωνισμάτων είναι διαφορετική. Τα περισσότερα πιάτα σκήτ σπάνε νομίζω στα 15 20 μετρα το πολύ, ενώ τα πιάτα του τράπ είναι απομακρυνόμενα. Καταλαβαίνω ότι υπαρχει διαφορά στα σκάγια δηλ 9,5 και 7,5 όπως επίσης προφανώς θα υπάρχει διαφορά και στο τσοκάρισμα. Αλλά ρωτάω κυρίως το εξής. Προλαβαίνει αυτός ο τυπος συγκεντρωτήρα να ανοίξει σωστά την κοντινή τουφεκιά του σκητ?
Δεν υπαρχει εμπορικο φυσιγγι σκητ φιλε με βυσμα piston skeet , εκτος απο ενα τοπικης βιοτεχνιας
 
Στέλιο τα έριξες τα φυσίγγια αυτά? Θα ήθελα πληροφορίες και εντυπώσεις. Ενδιαφέρον το πράσινο pro extra sporting με piston skeet. Αλλα και το άλλο το μαύρο pro extra μάλιστα έχει βγεί και εξελιγμένη έκδοση pro extra evolution. Θα ήθελα πληροφορίες από όποιον τα έχει ρίξει σε σκοπευτήριο.
Καλησπέρα!. Μήπως φίλε Στέλιο έσφαξες το πράσινο MIRAZ CLEVER, SPORTING PRO EXTRA 28 gr, να μας πείς πόσα γραμμάρια μπαρούτι έχει? Τηλεφώνησα στον Αλαμάνο που τα φέρνει αλλά είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη με δαύτον από το τηλέφωνο!. Σε ευχαριστώ!.
 
Καλησπέρα!. Μήπως φίλε Στέλιο έσφαξες το πράσινο MIRAZ CLEVER, SPORTING PRO EXTRA 28 gr, να μας πείς πόσα γραμμάρια μπαρούτι έχει? Τηλεφώνησα στον Αλαμάνο που τα φέρνει αλλά είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη με δαύτον από το τηλέφωνο!. Σε ευχαριστώ!.
Έχει ανεβάσει ανάλυση ο Στέλιος σε παλαιότερη ανάρτηση. Το πράσινο είχε 1,49γρ σε 206V
 
τα ειδα κ ευχαριστω , ξερεις ομως να μου πεις σιγουρα αν εχουν piston skeet ? Τα βγαζει με 3 εκδοσεις η εταιρια
Δεν το έχω ανοίξει να δώ. Αλλά στην προκειμένη περίπτωση το βλέπω λίγο δύσκολο να έχει άλλο από αυτό που λέει ο κατασκευαστής.
 
Καλησπέρα!. Μήπως φίλε Στέλιο έσφαξες το πράσινο MIRAZ CLEVER, SPORTING PRO EXTRA 28 gr, να μας πείς πόσα γραμμάρια μπαρούτι έχει? Τηλεφώνησα στον Αλαμάνο που τα φέρνει αλλά είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη με δαύτον από το τηλέφωνο!. Σε ευχαριστώ!.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/post-495664
 
Back
Top