Παρουσίαση Φυσιγγίων

Το φυσιγγι που ειχα ηταν fantom με granular 30γρ
Και αυτη δολοφονος πολη σφηκτες κατανομες.αν στηθη το φησηγκη σοστα κανη τρελα πραγματα χαμηλα ψιλα γρ.το λιοκανο εχει πολες δηνατοτιτες οπου της ανακαληπτουμε καθημερινα.γκρεμηζοντε πολη παλοι μηθοι που το δραστικο βεληνεκες ειταν 45 μετρα το πολη
 
Rio royal 36γρ ν6 εποχης uee ..
Καλυκας uee espana καψουλι λευκο..κλεισιμο 57,8mm..
Λιγα σκαγια που μετρησα τα βρηκα με διαμετρο 2,6 κ 2,7mm...και οχι 2,75 που ειναι το ισπανικο 6αρι..βεβαια κ κατι τετοιο θα ηταν απιθανο θεωρω.....
Συγκεντρωτηρας ο Ζ2μ η μαλλον απομιμηση Ζ2μ γιατι προφανως ειναι κατασκευης της κ τον χρησιμοποιει κ σημερα στα 36γρ κ ανω..
Δεν τα εχω δοκιμασει αλλα οσοι τα εριχναν ελεγαν καλα λογια..


20191118_134859.jpg
20191118_134125.jpg
 
Rio royal 36γρ ν6 εποχης uee ..
Καλυκας uee espana καψουλι λευκο..κλεισιμο 57,8mm..
Λιγα σκαγια που μετρησα τα βρηκα με διαμετρο 2,6 κ 2,7mm...και οχι 2,75 που ειναι το ισπανικο 6αρι..βεβαια κ κατι τετοιο θα ηταν απιθανο θεωρω.....
Συγκεντρωτηρας ο Ζ2μ η μαλλον απομιμηση Ζ2μ γιατι προφανως ειναι κατασκευης της κ τον χρησιμοποιει κ σημερα στα 36γρ κ ανω..
Δεν τα εχω δοκιμασει αλλα οσοι τα εριχναν ελεγαν καλα λογια..


View attachment 6341
View attachment 6340
Στα 60 μέτρα κ πάνω τσίχλα καθιστή νούμερο 6 πήρε σκάγια σε χρόνο dt ανάκρουση....εδώ είναι το μυστήριο...με μαλακό καιρό τζουφ μεν γρήγορο δε...με μείον κλώτσησε σα γοοοομαρι!!!βγάλε άκρη....κ εγώ τα παλιά εχω
 
Rio royal 36γρ ν6 εποχης uee ..
Καλυκας uee espana καψουλι λευκο..κλεισιμο 57,8mm..
Λιγα σκαγια που μετρησα τα βρηκα με διαμετρο 2,6 κ 2,7mm...και οχι 2,75 που ειναι το ισπανικο 6αρι..βεβαια κ κατι τετοιο θα ηταν απιθανο θεωρω.....
Συγκεντρωτηρας ο Ζ2μ η μαλλον απομιμηση Ζ2μ γιατι προφανως ειναι κατασκευης της κ τον χρησιμοποιει κ σημερα στα 36γρ κ ανω..
Δεν τα εχω δοκιμασει αλλα οσοι τα εριχναν ελεγαν καλα λογια..


View attachment 6341
View attachment 6340
ωραιο φυσιγγι πραγματικα!φασσοφυσιγγο!
 
Μήπως έτυχε το φυσίγγι ή όλα τα φυσίγγια κλωτσάνε στο κρύο;
Όλα !!!στο κρύο λες κ ρίχνω άλλη μάρκα...με ήλιο που τα είχα ρίξει...μαζί με το μπαμ άκουσα κ όλη την κίνηση του κλείστρου....αν δεν έπεφτε η τσίχλα θα νόμιζα ότι έμεινε η τάπα μέσα...η πιο μακρινή τσίχλα που έχω ρίξει ποτέ...
 
Ένα φυσιγγι από τους ανατολικούς γείτονες μας... πολύ δύναμη παίδες......
Τι μισόταπα είναι πάλι αυτή !!! Με τα περίεργα σχήματα και το σιέλ χρωματάκι ... 100% οθωμανικό ντιζάιν !!! .sarcastic.
Και χωρίς ίχνος φούστας, ούτε χιλιοστό, ώστε να εξασφαλίζει μια στοιχειώδη έμφραξη ειδικά σε διευρυμένους αυλούς !! .hair.
 
Ακριβώς Στέλιο τίποτα φίλε κομμένη με φαλτσέτα .sarcastic.... μου τα έδωσε ο φίλος που πάμε μαζί για παπια.. πήγε Τουρκία και πήρε αρκετά με πολύ καλή τιμή.. τα λαμπρό 34 γρ εκεί 1.25€ το φυσιγγι!!!!!!
 
...........με παραξενεύει το βύσμα του,το οποίο δν περίμενα καν να το δω...με φελλό στο εσωτερικό του...:eek:.love.
Η πυρίτιδα δν μου λέει κάτι....:rolleyes:
@ΣΤΕΛΙΟΣ τα φώτα σου φίλε....

View attachment 6978

View attachment 6979

View attachment 6980

View attachment 6981
Δεν ξέρω !! Επειδή είναι cheddite, κι επειδή είναι τετράγωνη, θα έλεγα SLC, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, απλά δεν ξέρω να έβγαζε άλλη πυρίτιδα με αυτή τη μορφή ...
Παρόμοια είχα βρει παλιά στο διασποράς 20150818_182521.jpg δηλ. τετράγωνη και γκρίζα, αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν ακριβώς ίδια απόχρωση, και δεν έχω τώρα κανένα να σφάξω ... εκείνη πάντως ήταν SLC (σύμφωνα με το ABOUT της εποχής) ... Αργότερα άλλαξε όνομα σε Regina dispersante, και το μπαρούτι σε Granular ...
 
Back
Top