Παρουσίαση Φυσιγγίων

Ευχεριστω Κωστα..Για καλο το πηρα...ειναι διαδικασια που την βαριεμαι..
Αν ξεβαρεθω θα χορτασει το ματι σας φυσιγγια παλια και νεα... .sarcastic. .sarcastic.
Για τα εμπορικά είναι must αν παρατηρηθεί αλλαγή συμπεριφοράς κάποιου μαχαίρι και ενδοσκοπηση .sarcastic. . (Στελαρα respect).
Κάπου αλλού διάβασα(Εκτός HL) τι κάνουν αυτοί κόβουν, ζυγίζουν εμπορικά? Δεν κατάλαβα που είναι το παράξενο, δεν κάνουν όλοι ιδιογομωση, όπως αυτούς τους νοιάζει με τι γεμίζουν έτσι και τους υπόλοιπους τι ρίχνουν και όπως έχει πάει το πράμα χρυσοπληρώνοντας τα κιόλας.
 
Ευχεριστω Κωστα..Για καλο το πηρα...ειναι διαδικασια που την βαριεμαι..
Αν ξεβαρεθω θα χορτασει το ματι σας φυσιγγια παλια και νεα... .sarcastic. .sarcastic.
Καλορίζικο το καντάρι ρεεεε...... .sarcastic.
Ζύγισε και 2kg ψάρια και στείλτα από δω με την ACS.....yelling..yelling..sarcastic..sarcastic.
 
Rio mini magnum 42γρ ν6..
Καλυκας maxam καψουλι λευκο,σκαγια διαμετρου 2,7mm..κλεισιμο 57,8mm..
H πυριτιδα τωρα ειναι το θεμα..καταρχην περιμενα να βρω την psb2..οπως κ στο παλιο rio uee..
Η πυριτιδα ομως μοιαζει με την psb1, επισης το βαρος μου φαινετε αυξημενο(εχω αφαιρεση το βαρος του δοχειου)..
Δεν ξερω αλλα κ δεν νομιζω να συνιστατε η εν λογω για αυτα τα βαρη..εκτος κ ειναι καποια αλλη...
View attachment 6286

View attachment 6285





ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ:Επειδη αυτο το τοπικ ενδεχομενως να το διαβαζουν κ νεοι ιδιογωμοτες εκτος φορουμ καλο ειναι να ΜΗΝ αντιγραφει καμμια συνταγη εαν δεν ειναι κατι σιγουρο..αυτο το λεω γιατι οι πυριτιδες πολλες φορες μοιαζουν κ μπερδευουν αλλα κ γιατι εχουν παρουσιαστει κ θα παρουσιαστουν διαφορα παλαιοτερα φυσιγγια που η δοση των πυριτιδων τους ΔΕΝ εχει καμια σχεση με τις σημερινες..
Είναι η PSB 2 Special....Απλά άλλαξε απόχρωση και η PSB 2 & η PSB 2 Special....Εξάλλου η Maxam την PSB 2 Special για 40 ως 42gr δίνει δοσολογίες από 1,95 ως 2,05.....άρα... ;)
 
Είναι η PSB 2 Special....Απλά άλλαξε απόχρωση και η PSB 2 & η PSB 2 Special....Εξάλλου η Maxam την PSB 2 Special για 40 ως 42gr δίνει δοσολογίες από 1,95 ως 2,05.....άρα... ;)
Ωραιος ο νεος..:)
Το ηξερα οτι αλλαξε,αλλα δεν περιμενα η διαφορα στον χρωματισμο να ειναι τοσο μεγαλη..o_O
 
Είναι η PSB 2 Special....Απλά άλλαξε απόχρωση και η PSB 2 & η PSB 2 Special....Εξάλλου η Maxam την PSB 2 Special για 40 ως 42gr δίνει δοσολογίες από 1,95 ως 2,05.....άρα... ;)
Κωστα την νεα psb2 την εστησες καθολου?
Εχω απο παλιοτερο lot ακομη.Την νεα δεν τη δοκιμασα
 
Κωστα την νεα psb2 την εστησες καθολου?
Εχω απο παλιοτερο lot ακομη.Την νεα δεν τη δοκιμασα
Όχι φίλε μου.
Γενικά δν δουλεύω ισπανικές....
Αλλά να ξέρεις, αν ποτέ δούλευα,θα γέμιζα κ με την PSB 2 & PSB1... ;)
 
Δν είχα βρει χρόνο για τα συγκεκριμένα αλλά ήρθε η ώρα τους....

Gorilla Over Max 40gr Νο:5...μου/μας είχε κάνει εντύπωση το (αμερικάνικο) κλείσιμό τους...χάλια κατά την αποψή μου...

View attachment 6127
View attachment 6128View attachment 6129

View attachment 6131


View attachment 6130
Βύσμα (αν το λέω σωστά)...
Gualanti S.G. 14 Magnum (εξού και το κλείσιμο made in U.S.A)....sarcastic..sarcastic.
Πυρίτιδα Μ92s...χαμηλά είναι για τα 40gr...
Καψύλι βρείκα το 686 (κόκκινο)...
Μπα του φυγε το κλεισιμο εγω οταν πηρα ειταν καπως καλυτερα αλλα για τα 80 που λεει απλα περασε και δεν ακουμπισε
 
Kαλησπερα στην παρεα κατι Εlley σε νο 8 και 6 μου έδωσε φιλοs για δοκιμή ξέρουμε κάτι για αυτά?Έχει γίνει κάποια παρουσίαση?
Είχε κάνει προ καιρού ο Τάσος μια παρουσίαση, μόνο που δεν είχε ζυγαριά να ζυγίσει τα υλικά ...
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/post-417863
100% ισπανικά όλα τα υλικά και τα συστατικά τους (και πιθανότατα γεμίζονται κιόλας στην Ισπανία) ... Χωρίς αυτό να είναι κακό. Απεναντίας, εγώ θεωρώ ότι θα είναι πολύ καλά, όπως και τα RIO και άλλα ...
Εξάλλου, αν δεν το ξέρεις (κι αν δεν έχεις παρακολουθήσει παλιότερες συζητήσεις εδώ μέσα) η ELEY έχει εξαγοραστεί από τη ΜΑΧΑΜ εδώ και πάρα πολλά χρόνια και γεμίζει αποκλειστικά με ισπανικές πυρίτιδες και λοιπά υλικά τα φυσίγγια της, ακόμη κι αυτά που κυκλοφορούν στην Αγγλία.
 
Είχε κάνει προ καιρού ο Τάσος μια παρουσίαση, μόνο που δεν είχε ζυγαριά να ζυγίσει τα υλικά ...
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/post-417863
100% ισπανικά όλα τα υλικά και τα συστατικά τους (και πιθανότατα γεμίζονται κιόλας στην Ισπανία) ... Χωρίς αυτό να είναι κακό. Απεναντίας, εγώ θεωρώ ότι θα είναι πολύ καλά, όπως και τα RIO και άλλα ...
Εξάλλου, αν δεν το ξέρεις (κι αν δεν έχεις παρακολουθήσει παλιότερες συζητήσεις εδώ μέσα) η ELEY έχει εξαγοραστεί από τη ΜΑΧΑΜ εδώ και πάρα πολλά χρόνια και γεμίζει αποκλειστικά με ισπανικές πυρίτιδες και λοιπά υλικά τα φυσίγγια της, ακόμη κι αυτά που κυκλοφορούν στην Αγγλία.
Και αυτοs που μου τα εδωσε μου τα παινεψε πολυ θα κοψω καποιο να το δουμε παντωs oι τιμεs τουs ειναι υψηλεs απο οτι μου ειπε ο φιλοs.Τα Ριο φιλε δυναμη οπωs και τα saga
 
Και αυτοs που μου τα εδωσε μου τα παινεψε πολυ θα κοψω καποιο να το δουμε παντωs oι τιμεs τουs ειναι υψηλεs απο οτι μου ειπε ο φιλοs.Τα Ριο φιλε δυναμη οπωs και τα saga
Saga sporting 28γρ δύναμης. Τις ξεκρεμαγε τις τσίχλες από πολύ ψιλά. Csb4 πιρητυδα δεν υπάρχει στο εμπόριο
 
Back
Top