Παρουσίαση Φυσιγγίων

Το θυμαμε Στελιο..ομως απο οτι διακρινω δεν υπαρχουν αναμεσα χρυσαφι κοκκοι..
Με βαση οσα ελεγαν σε διαφημισεις οι Λαμπρου θα ελεγα οτι ειναι τυποι της πυριτιδας Prima..
Δεν ξερω αν οντως γεμιστηκαν κ ενδιαμεσα με Gm3 παντως με βαση των λιγων που γνωριζω η Gm3 ηρθε πολυ αργοτερα στα lambro..
Πχ κ ο Ναυπλιωτης παλαιοτερα διαφημιζε το μπλε euromix με το 8mm μεταλλο με prima κ μετα με Gm3..
Βεβαια λιγη σημασια εχει αλλα ετσι για το story..
 
Το θυμαμε Στελιο..ομως απο οτι διακρινω δεν υπαρχουν αναμεσα χρυσαφι κοκκοι..
Με βαση οσα ελεγαν σε διαφημισεις οι Λαμπρου θα ελεγα οτι ειναι τυποι της πυριτιδας Prima..
Δεν ξερω αν οντως γεμιστηκαν κ ενδιαμεσα με Gm3 παντως με βαση των λιγων που γνωριζω η Gm3 ηρθε πολυ αργοτερα στα lambro..
Πχ κ ο Ναυπλιωτης παλαιοτερα διαφημιζε το μπλε euromix με το 8mm μεταλλο με prima κ μετα με Gm3..
Βεβαια λιγη σημασια εχει αλλα ετσι για το story..
Αυτό το euromix ήταν τόσο καλό φυσίγγι το τωρινό με την gm3 το θεωρώ πολύ χάλια σε σχέση με τον προκάτοχο του
 
Last edited:
Αυτό το euromix ήταν τόσο καλό φυσίγγι το τωρινό με την gm3 το θεωρώ πολύ χάλια με τον προκάτοχο του
Το εχω ξαναπει..την ιδια γνωμη εχουμε..Σε περπατητο κ απογευματινο (τοτε που δουλευαν καλα..) Σε ν8/9 και 9/10 τα πηγεναν αψογα με το δικαννο..μετα το αφησα για κατι χρονια κ το ξαναπηρα πριν 4 χρονια αν θυμαμε καλα αλλα δεν ειχε σχεση με παλιο..
Θα μου πεις εδω τα φυσιγγια αλλαζουν απο μηνα σε μηνα...
 
Το εχω ξαναπει..την ιδια γνωμη εχουμε..Σε περπατητο κ απογευματινο (τοτε που δουλευαν καλα..) Σε ν8/9 και 9/10 τα πηγεναν αψογα με το δικαννο..μετα το αφησα για κατι χρονια κ το ξαναπηρα πριν 4 χρονια αν θυμαμε καλα αλλα δεν ειχε σχεση με παλιο..
Θα μου πεις εδω τα φυσιγγια αλλαζουν απο μηνα σε μηνα...
Ήταν ένα πολύ τίμιο φυσίγγι για την τιμή του
 
Αφοι Λαμπρου tordo 32γρ ν7..κλεισιμο 57,6mm..βυσμα snia gt..
Καλυκας fiem με καψουλι πρασινου χρωματος..

View attachment 8149

View attachment 8150

Ιδιος καλυκας κ καψουλι με το "λευκο" που ειχε παρουσιασει ο Αλεξης..επισης η ιδια πυριτιδα(πρασινοι κ χρυσαφι κοκκοι)αλλα με αλλο βαρος(!)..
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-11
Υγ Την επομενη θα ανοιξω κ ενα λευκο στον ιδιο καλυκα ετσι ωστε να δουμε αν θα εχει την ιδια πυριτιδα κ ποια η τυχων αποκλιση.
Εσύ το Τordo το έχεις με Fiem......εδώ τώρα τι έχει γίνει;;
Πότε τα γέμιζε σε κάλυκα της Fiocchi...;;; :rolleyes:

20200107_205507.jpg

20200107_205522.jpg

Το συγκεκριμένο το βρείκα σε ορβομένο χωράφι καθώς έψαχνα για μπεκατσίνια....

Ποιό λαμόγιο να τα έχει εδώ γύρω και τα καίει τα παλιοφύσιγγα.... .sarcastic..sarcastic.
 
Κωστα δεν ξερω ποτε ακριβως..κ σε καλυκα fiocchi με 16mm μεταλλο ειχε κυκλοφορησει προς το τελος..

Ψαξε να τον βρεις,εν αναγκη στησε του καρτερι καπου εκει θα συχναζει..παρτου την φυσιγγιοθηκη κ τρεχα.. .very funny.
Ωρέ θα τν ξαπλώσω με μια μονοβολιά Palla.....στη δεξιά τη σπάλα.... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. ....και μετά θα γίνω καπνός,...μπουχός.....sarcastic..sarcastic.
 
Ήταν ένα πολύ τίμιο φυσίγγι για την τιμή του
εγω παντως τα ριχνω και τωρα μαζι με τα silver του κενταυρου και δεν εχω κανενα θεμα και ειδηκα το lambro κοβει και μακρια,τους καλοκαιρινους μηνες εχω παρατηρησει οτι δεν δουλευει καλα,παντα κατα την γνωμη μου βεβαια.
 
εγω παντως τα ριχνω και τωρα μαζι με τα silver του κενταυρου και δεν εχω κανενα θεμα και ειδηκα το lambro κοβει και μακρια,τους καλοκαιρινους μηνες εχω παρατηρησει οτι δεν δουλευει καλα,παντα κατα την γνωμη μου βεβαια.
Δεν ξέρω από τότε που έβαλαν την gm3 δεν τα πάω καθόλου, γενικα αυτή η μπαρούτι δεν μου έκατσε ποτέ
 
Δεν θυμάμαι αν εχει παρουσιαστεί...
J&B light 31gr. N8

CHEDDITE 12/70/8 μπλε
Cx2000
6* 57.0mm, εσωτ. διαμ:16.7-16.8, υψος ρελιού 2mm,παχος ρελιου 1.6 mm
AQUILA 1.48gr.
Gualandi brg22 αν δεν κανω λάθος,εχει ποδαρακια απο κάτω
Σκάγια 2.2mm, 16 στο γραμμάριο, θεωρητικό συνολο στα 31γρ. 496. Μέτρησα 29.18γρ αλλα λειπουν 2 σκάγια απο το ζύγι.
IMG_20200125_200028.jpgIMG_20200125_195828.jpgIMG_20200125_195814.jpgIMG_20200125_195511.jpgIMG_20200125_195451.jpg
 
Last edited:
Back
Top