Παρουσίαση Φυσιγγίων

Συγνώμη για το off topic αλλά....Γιάννη το 9,5 δν τη ρίχνει τη μπεκάτσα στα 15-20m...ή της κάνει αέρα;;;
Την ρίχνει, οπως βλεπεις ολοι εχουμε πάρει κ στουπί κατω{εχω κατι σπεσιαλ με τεκνα 35γρ(εκει ομως βρισκο σκαγια στο πουλι) Περαν αυτου το φυσιγγι《direct》ειναι καθε αυτου κατασκευασμένω για μπεκατσα(εχει την μουσούδα της πανω)
 
.terror. .terror. .terror. .pray to God.οι ιταλοί τρελάθηκαν το μαγαζι που τα πιρα μου ειπε οτι ειναι η τρίτη φορα που τα φερνει απο την αρχη της σαιζόν
View attachment 7573
Έριξα σήμερα 2 φυσίγγια να ταχογραφισω κ ή ο ταχογραφος τρελάθηκε η δεν ξέρω τι αλλά. Έδωσε πολύ πάνω από 440 που γράφει η ΝSI. Δοκίμασα κάτι στανταρακια σετ απ δικά μου κ τα μέτρησα σωστά παντός. Επιφιλασομε να δοκιμάσω ακόμα 2 για να είμαι απόλυτα σίγουρος για τις μετρήσεις
 
Έριξα σήμερα 2 φυσίγγια να ταχογραφισω κ ή ο ταχογραφος τρελάθηκε η δεν ξέρω τι αλλά. Έδωσε πολύ πάνω από 440 που γράφει η ΝSI. Δοκίμασα κάτι στανταρακια σετ απ δικά μου κ τα μέτρησα σωστά παντός. Επιφιλασομε να δοκιμάσω ακόμα 2 για να είμαι απόλυτα σίγουρος για τις μετρήσεις
Sp8 είναι;
 
View attachment 7577 373m/sστο σαιτ της ρεμικτον τα γραφει ομως, εμεις φτεμαι που θεωπιησαμε φυσιγγια που προοριζοντε για άμυνα κ να μην μπορουν να διαπερασουν τυχο χρισιμοπιοντας τα στα γουρούνια
Γιαννη συγνωμη αλλα τα δραμια της ρεμινγκτον εβγαιναν απο παντα για ελαφι και μαυρη αρκουδα εμεις τα ριχνουμε σε γουρουνια και μας φταιει η εταιρια φιλικα παντα
 
Γιαννη συγνωμη αλλα τα δραμια της ρεμινγκτον εβγαιναν απο παντα για ελαφι και μαυρη αρκουδα εμεις τα ριχνουμε σε γουρουνια και μας φταιει η εταιρια φιλικα παντα
Όχι δεν μας φταίει, αυτό γράφω κ εγώ. Η εταιρία τα γράφει, εμείς δεν τα διαβάσαμε ποτέ
 
Αφοι Λαμπρου tordo 32γρ ν7..κλεισιμο 57,6mm..βυσμα snia gt..
Καλυκας fiem με καψουλι πρασινου χρωματος..

20200107_123556.jpg

20200107_123530.jpg

Ιδιος καλυκας κ καψουλι με το "λευκο" που ειχε παρουσιασει ο Αλεξης..επισης η ιδια πυριτιδα(πρασινοι κ χρυσαφι κοκκοι)αλλα με αλλο βαρος(!)..
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-11
Υγ Την επομενη θα ανοιξω κ ενα λευκο στον ιδιο καλυκα ετσι ωστε να δουμε αν θα εχει την ιδια πυριτιδα κ ποια η τυχων αποκλιση.
 
Υγ Την επομενη θα ανοιξω κ ενα λευκο στον ιδιο καλυκα ετσι ωστε να δουμε αν θα εχει την ιδια πυριτιδα κ ποια η τυχων αποκλιση.
Δεν αργησα κ πολυ ε?ειχα αγωνια κ ετσι οπως ειμαι νευρικος δεν μπορουσα να περιμενωωω..

Lambro λευκο 32,5γρ στον ιδιο fiem καλυκα,κλεισιμο 57,9mm, ιδια πυριτιδα κ βαρος με το tordo..
Oποτε θα μπορουσαμε να πουμε οτι:

1) Η (συγκεκριμενη) παρτιδα λευκου κ tordo δεν εχουν κ καμια ουσιαστικη διαφορα..

2)Ομως το 1,32γρ του Αλεξη με το 1,41 ειναι διαφορα..παραξενο....

20200107_155417.jpg
20200107_155844.jpg
 
Αφοι Λαμπρου tordo 32γρ ν7..κλεισιμο 57,6mm..βυσμα snia gt..
Καλυκας fiem με καψουλι πρασινου χρωματος..

View attachment 8149

View attachment 8150

Ιδιος καλυκας κ καψουλι με το "λευκο" που ειχε παρουσιασει ο Αλεξης..επισης η ιδια πυριτιδα(πρασινοι κ χρυσαφι κοκκοι)αλλα με αλλο βαρος(!)..
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-11
Υγ Την επομενη θα ανοιξω κ ενα λευκο στον ιδιο καλυκα ετσι ωστε να δουμε αν θα εχει την ιδια πυριτιδα κ ποια η τυχων αποκλιση.
IMG_20170710_225753.jpg IMG_20170710_225646.jpg IMG_20170717_215317.jpg IMG_20170717_220644.jpg
 
Back
Top