Παρουσίαση Φυσιγγίων

Απο τα πιο δυνατα 28αρια που χω ριξει, αυτο το Saga. Δινει ωμους στο χερι, κανονιζει ραντεβου με τον οδοντιατρο.
για κυνηγι ειναι πολυ καλο, για σκοπευτηριο ουτε μια πουλα δεν ριχνεις!
Ρε παιδιά, δεν το έχω ρίξει το SAGA αλλά με βάση την παρουσίαση που έκανε πιο πάνω ο συνάδελφος δεν φαίνεται, δεν δικαιολογείται, να είναι τόσο ... ανυπόφορο! Γνωστά τα υλικά του, και οι δοσολογίες σε φυσιολογικά πλαίσια ... το 1,43 γρ. CSB-5 δεν είναι κάτι τρομερό, τόση περίπου βάζουν όλοι οι κατασκευαστές που τη χρησιμοποιούν, ή και περισσότερη (1,45-1,46). Θα μου πείς, παίζει ρόλο και το βύσμα, αλλά π.χ. και το RIO που έχει το ίδιο βύσμα, στην ίδια δοσολογία παίζει. Με το ίδιο καψούλι ... Βέβαια δυνατό φυσίγγι είναι κι αυτό, σε καμία περίπτωση δεν το λες μαλακό, αλλά ΟΚ δεν σε στέλνει και στον ορθοπεδικό ... ούτε στον οδοντίατρο !!! .sarcastic.
Επίσης αποκλείω να είναι CSB-4 που αναφέρθηκε παραπάνω, γιατί τότε θα ήταν λίγη αφού η ΜΑΧΑΜ τη συνιστά στο 1,65 * 28 οπότε με 1,45 δεν δικαιολογείται με τίποτα να είναι τόσο σκληρό φυσίγγι ... ;)
 
Ρε παιδιά, δεν το έχω ρίξει το SAGA αλλά με βάση την παρουσίαση που έκανε πιο πάνω ο συνάδελφος δεν φαίνεται, δεν δικαιολογείται, να είναι τόσο ... ανυπόφορο! Γνωστά τα υλικά του, και οι δοσολογίες σε φυσιολογικά πλαίσια ... το 1,43 γρ. CSB-5 δεν είναι κάτι τρομερό, τόση περίπου βάζουν όλοι οι κατασκευαστές που τη χρησιμοποιούν, ή και περισσότερη (1,45-1,46). Θα μου πείς, παίζει ρόλο και το βύσμα, αλλά π.χ. και το RIO που έχει το ίδιο βύσμα, στην ίδια δοσολογία παίζει. Με το ίδιο καψούλι ... Βέβαια δυνατό φυσίγγι είναι κι αυτό, σε καμία περίπτωση δεν το λες μαλακό, αλλά ΟΚ δεν σε στέλνει και στον ορθοπεδικό ... ούτε στον οδοντίατρο !!! .sarcastic.
Επίσης αποκλείω να είναι CSB-4 που αναφέρθηκε παραπάνω, γιατί τότε θα ήταν λίγη αφού η ΜΑΧΑΜ τη συνιστά στο 1,65 * 28 οπότε με 1,45 δεν δικαιολογείται με τίποτα να είναι τόσο σκληρό φυσίγγι ... ;)
7084
Ένα που είχα ανοίξει πέρσι μέτρησα 1.50 αλλά με άλλη ζυγαριά κ γι αυτό δεν το ανέφερα
 
ο μητσος ειναι αρμοδιος να απαντησει τα ξέρει απ εξω, αν θυμαμαι καλα ο κωστας (θεος σχωρεστον) γεμιζε τα πουμα με gm3 και τα αλλα με s4 και συγκεντρωτηρες z2m. παρα πολυ καλα φυσιγγια και τα 2, χειμωνιατικα
Κ τα δυο με Gm3. Z2M το Puma. Η καψούρα μου πριν κάποια χρόνια αυτο το φυσίγγι. Απίστευτα φονικό με μια supersport που είχα τότε. Απίστευτα ποσοστά. Το Cosmos με Τζιοβάνι κ πιο λιγη μπαρούτη
 
Στέλιο αν είναι η 4 το λάκτισμα μειώνεται. Η 5 ειναι κ όπως πολύ σωστά είπες η συνταγή αυτή δεν δικαιολογεί απίστευτο λάκτισμα. Η δική μου ταπεινή γνώμη είναι ότι από τη στιγμή που βάζουμε αυτό το φυσίγγι στην θαλαμη κ ακουγοντας από τον κολλητό το νου σου, το μυαλό έχει ήδη βγάλει πόρισμα για την αίσθηση του λάκτισματος
 
Δημητρη, και φετος δοκιμασα καμμια 10αρια, μαζι με τα Due που ριχνω συνηθως. Η διαφορα μου φανηκε αισθητη, και το due δε το λες και ησυχο φυσιγγι για καλοκαιρι
Δεν επιμενω ποτέ σε κάτι που δεν ξέρω προσωπικά πολύ καλά. DUE έχω ρίξει, το Saga το 28 όχι. Το Due με 1.45 ΑS ειναι το πιο γρήγορο 28γρ εμπορικό
 
Δεν επιμενω ποτέ σε κάτι που δεν ξέρω προσωπικά πολύ καλά. DUE έχω ρίξει, το Saga το 28 όχι. Το Due με 1.45 ΑS ειναι το πιο γρήγορο 28γρ εμπορικό
Και γω δεν εχω ριξει Saga πανω απο μισο κουτι, αλλα η αισθηση μου ηταν ενος εντονου λακτισματος. Φιλος παντως τα ριχνε φανατικα
 
Και γω δεν εχω ριξει Saga πανω απο μισο κουτι, αλλα η αισθηση μου ηταν ενος εντονου λακτισματος. Φιλος παντως τα ριχνε φανατικα
Πριν πολλά πολλά χρόνια είχα φτιάξει ένα σκυθικων με βάρος 2700. Λόγο βάρους λοιπών έπαιρνα φυσίγγια με λίγα γραμμάρια 28-30. Πήρα λοιπών και τα εν λόγο Φυσίγγια σε 28 γραμμάρια. Ήταν ο λόγος που εγκατέλειψα το όπλο αυτό αλλά το πούλησα στον κατασκευαστή ανταλλάσσοντας το με ένα πλάγιο βελγιου. Ακόμα θυμάμαι της κοπανιες που έτρωγα σε σημείο να σκέφτομαι να τραβήξω την σκανδάλη. Για αυτό λέω δίκαννο γενικής χρήσης cal 12 όχι κάτω από 3200.
 
Κι'ομως Στελιο, ειναι εξαιρετικα δυσαρεστα στο λακτισμα, τουλαχιστον καλοκαιρακι δεν αντεχονται. Χειμωνα δεν τα εχω ριξει
Και το χειμώνα το καταλαβαινειs αλλά τα αποτελέσματα δεν σε αφήνουν να το σκεφτειs καν
 
Δεν επιμενω ποτέ σε κάτι που δεν ξέρω προσωπικά πολύ καλά. DUE έχω ρίξει, το Saga το 28 όχι. Το Due με 1.45 ΑS ειναι το πιο γρήγορο 28γρ εμπορικό
Το saga είναι πολύ πιο γρήγορο για εμένα δεν υπάρχει καν σύγκριση ανάμεσα τουs
 
Back
Top