Παρουσίαση Φυσιγγίων

Ωραία η παρουσίαση σου! Αυτά εδώ εχουν πατημένο αστερι προς τα μέσα ή ετσι τα βλέπω εγώ;

View attachment 7030
Ναι δεν ειναι ολα ίδια. Γι αυτο εβγαλα 5 για να διτε την αστάθεια τους αν κ τα εχω σε εκτιμηση απο αποψη καταβολων θηραμάτων(τσίχλα).
Ύψος καλικα το πιο κοντό κ πιο ψηλό που βρήκα κ σε σκάγια από ένα φυσιγγι το ίδιο σε διάμετρο.
Γενικά με απογοήτευσε σε αυτό που είδα αν κ όπως έγραψα πριν κόβει καλά το φυσιγγι κ σε ψυλομενες ακόμα:rolleyes:
 
Ναι δεν ειναι ολα ίδια. Γι αυτο εβγαλα 5 για να διτε την αστάθεια τους αν κ τα εχω σε εκτιμηση απο αποψη καταβολων θηραμάτων(τσίχλα).
Ύψος καλικα το πιο κοντό κ πιο ψηλό που βρήκα κ σε σκάγια από ένα φυσιγγι το ίδιο σε διάμετρο.
Γενικά με απογοήτευσε σε αυτό που είδα αν κ όπως έγραψα πριν κόβει καλά το φυσιγγι κ σε ψυλομενες ακόμα:rolleyes:
Αγριο sporting φυσιγγι αλλα ισωs το καλητερο και φονικοτερο που εχω ριξει
 
Γιάννη θυμησε μου λίγο πως μετράει τα σκάγια η ζυγαριά ρε φίλε..
Ανοιγεις την ζυγαριά, βαζεις το ποτηράκια κ πατας TARE.
Μολης μηδενίσει πατας για λιγο συνεχομενα PCS , θα αρχησει να αναβοσβινει PCS πανω αρηστερα κ να γραφει 25, τοτες ριχνεις μεσα τα 25σκαγια κ ξαναπατας PCS 1φορα σσυντομα.
Αυτο ήτανε, αν το εκανες σωστα μόλις βγαλεις απο μεσα τα σκαγια με το ποτιρακι πανω θα πρεπει να γραφει 0. Το δοκιμαζεις κιολας να ριξεις σκαγια μετριμενα 1-1 να δεις αν τα μετραει σωστα.
Ρίχνεις τα απο πριν μετριμενα σε γραμμάρια σκαγια κ σουβγαζει ποσα ειναι αμέσως

ΥΓ. αν θελεις να βαλεις 50-75-100 για μεγαλητερη ακρίβεια που δεν νομιζω να χριαζεται πατας απο κατω το UNITS κ αλαζει ο αναγραφομενος αροιθμος)
 
Last edited:
Ανοιγεις την ζυγαριά, βαζεις το ποτηράκια κ πατας TARE.
Μολης μηδενίσει πατας για λιγο συνεχομενα PCS , θα αρχησει να αναβοσβινει PCS πανω αρηστερα κ να γραφει 25, τοτες ριχνεις μεσα τα 25σκαγια κ ξαναπατας PCS 1φορα σσυντομα.
Αυτο ήτανε, αν το εκανες σωστα μόλις βγαλεις απο μεσα τα σκαγια θα πρεπει να γραφει 0. Το δοκιμαζεις κιολας να ριξεις σκαγια μετριμενα 1-1 να δεις αν τα μετραει σωστα.
Ρίχνεις τα απο πριν μετριμενα σε γραμμάρια σκαγια κ σουβγαζει ποσα ειναι αμέσως

ΥΓ. αν θελεις να βαλεις 50-75-100 για μεγαλητερη ακρίβεια που δεν νομιζω να χριαζεται πατας απο κατω το UNITS κ αλαζει ο αναγραφομενος αροιθμος)
Ευχαριστώ παρα πολύ!!!
 
πριν μερικα χρονια εφερνε ο ασπρογερακας ενα skeet saga 28 γραμμαρια σε 8μιση νουμερο και πράσινο καλυκα αλλα με διαφορετικο συγκεντρωτηρα απ τον κλασσικο ισπανικο. το εριχνα στα κοτσυφια στην κονιτσα με - 5 και δεν το πιστευα, ολα τα πουλια ξερα
 
πριν μερικα χρονια εφερνε ο ασπρογερακας ενα skeet saga 28 γραμμαρια σε 8μιση νουμερο και πράσινο καλυκα αλλα με διαφορετικο συγκεντρωτηρα απ τον κλασσικο ισπανικο. το εριχνα στα κοτσυφια στην κονιτσα με - 5 και δεν το πιστευα, ολα τα πουλια ξερα
Εχω την εντιποση οτι τα σκοπευτικα ειναι γεμησμενα με csb4 που δεν εχει στο εμποριο κ ειναι ενα σκαλοπατι πιο προοδευτικη απο την 5 κ εκει καμει την διαφορά
 
Γνωρίζει κάποιος puma και cosmos του καββαθα με τη είναι γεμισμένα;
Πριν κατι χρονια που τα εριχνα ηταν και τα δυο με Gm3 κ αν θυμαμε καλα ειχαν giovanni και z2m..καλα φυσιγγια..λογικα τα ιδια θα ειναι κ τωρα γιατι οτι υπαρχει πλεον ειναι απο στοκ γιατι ο κατασκευαστης εχει φυγει απο την ζωη..
ΥΓ Ειδα ο τραζερας που εχει στοκ αλλα τσιμπημενα..
 
Γνωρίζει κάποιος puma και cosmos του καββαθα με τη είναι γεμισμένα;
ο μητσος ειναι αρμοδιος να απαντησει τα ξέρει απ εξω, αν θυμαμαι καλα ο κωστας (θεος σχωρεστον) γεμιζε τα πουμα με gm3 και τα αλλα με s4 και συγκεντρωτηρες z2m. παρα πολυ καλα φυσιγγια και τα 2, χειμωνιατικα
 
ο μητσος ειναι αρμοδιος να απαντησει τα ξέρει απ εξω, αν θυμαμαι καλα ο κωστας (θεος σχωρεστον) γεμιζε τα πουμα με gm3 και τα αλλα με s4 και συγκεντρωτηρες z2m. παρα πολυ καλα φυσιγγια και τα 2, χειμωνιατικα
Ευχαριστώ πολύ Σπύρο!
 
Αν τα αλλαζε κατα καιρους δεν ξερω..ειχα ριξει τοτε με την παρεα καμποσα κουτια cosmos (πρασινο 32γρ)και ηταν κ αυτα με Gm3,καλυκες Nobel sport..ειχε τα cosmos s4 που ηταν με s4 κ τα cosmos διασπορας 32γρ παλι με s4..

Εδω κ κατι μερες δεν μπορω να θυμηθω με τιποτα( πολυ κακο σημαδι αυτο.. .sarcastic. ) την ονομασια ενος φυσιγγιου που εβγαζε μαλλον τελευταια γιατι δεν το ειχα δει πριν στα προσπεκτους του σε μαυρο καλυκα με 34γρ νομιζω με μια παπια απεξω το κουτι κ απο πανω εγραφε την μαρκα..
Βοηθατε γιατι χανομαστε....sarcastic.
 
Last edited:
Back
Top