Παρουσίαση Φυσιγγίων

...........με παραξενεύει το βύσμα του,το οποίο δν περίμενα καν να το δω...με φελλό στο εσωτερικό του...:eek:.love.
Η πυρίτιδα δν μου λέει κάτι....:rolleyes:
@ΣΤΕΛΙΟΣ τα φώτα σου φίλε....

View attachment 6978

View attachment 6979

View attachment 6980

View attachment 6981
Είναι πολύ σωστά κομμένο μέχρι το ύψος του φακού. Οστε οι κάτω στιβάδες να μπούνε μέσα στο ακοπο κ όταν βγει από την κάννη να τα προστατέψει από από τα αέρια
 
με παραξενεύει το βύσμα του,το οποίο δν περίμενα καν να το δω...με φελλό στο εσωτερικό του...:eek:.love.
Στο συγκεκριμενο αυτη την βυσματωση χρησιμοποιει μεχρι κ σημερα..
Η πυρίτιδα δν μου λέει κάτι..:rolleyes:
Ουτε κ εμενα....sarcastic.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-25
Χαθηκαν τα 6αρια??ολο 7αρια βρισκουμε...yelling.
 
Τα φτερά στον σταυρό του διασπορεα ο Αντρέας τα κάνει έτσι σκόπιμα.
Όχι η μηχανή. Τον ρώτησα
Πιανει εναν εναν διασπορεα και τον κανει ετσι?Και τα πτερυγια που γυριζουν προs τα μεσα δεν εγκλωβιζουν τα σκαγια? Δεν μου μοιαζει για διασποραs αυτο
 
Πιανει εναν εναν διασπορεα και τον κανει ετσι?Και τα πτερυγια που γυριζουν προs τα μεσα δεν εγκλωβιζουν τα σκαγια? Δεν μου μοιαζει για διασποραs αυτο
Δεν τον ρώτησα τέτοια λεπτομέρεια.
Από το να μην έκανε έτσι τον σταυρό νομίζω δουλεύει καλύτερα έτσι για δύο λόγους.
1) τα πέταλα ανοίγουν αμέσως οπότε τα σκάγια δεν εγκλοβιζομε κ αναγκαζοντε να φύγουν περιμετρικά του σταυρού την στιγμή που φρενάρει ο συγκετροτιρας μόλις ανοίξουν τα πέταλα σκορπίζοντας περισσότερο την στήλη των σκαγιων
2) ο Σταύρος έτσι κομμένος συμβάλει στο φρενάρισμα του συγκετροτηρα
 
Πιανει εναν εναν διασπορεα και τον κανει ετσι?Και τα πτερυγια που γυριζουν προs τα μεσα δεν εγκλωβιζουν τα σκαγια? Δεν μου μοιαζει για διασποραs αυτο
Να εγκλωβίζουν τα σκάγια αποκλείεται. Γιατί έτσι κι αλλιώς ανοίγουν τα πτερύγια του κυαθίου βγαίνοντας από την κάννη. Μπορεί μάλιστα έτσι να κάνει λίγο μεγαλύτερη διασπορά, κάτι σαν τον ελικοειδή του Θώδη, όχι όμως τόσο μεγάλη ...
Τώρα, αν κάθεται και πιάνει ένα-ένα διασπορέα και σκίζει το σταυρό στην κορυφή και του λυγίζει τα πτερύγια ... χαράς την υπομονή του ... και μπράβο του !!! .sarcastic.
 
Να εγκλωβίζουν τα σκάγια αποκλείεται. Γιατί έτσι κι αλλιώς ανοίγουν τα πτερύγια του κυαθίου βγαίνοντας από την κάννη. Μπορεί μάλιστα έτσι να κάνει λίγο μεγαλύτερη διασπορά, κάτι σαν τον ελικοειδή του Θώδη, όχι όμως τόσο μεγάλη ...
Τώρα, αν κάθεται και πιάνει ένα-ένα διασπορέα και σκίζει το σταυρό στην κορυφή και του λυγίζει τα πτερύγια ... χαράς την υπομονή του ... και μπράβο του !!! .sarcastic.
Ακουω παντωs οτι ειναι για μεσεs αποστασειs δεν το θεωρω κατι το ιδιαιτερο αν ηθελε να κανει κατι πιο ουσιαστικο πιστευω θα μπορουσε να κοψει τα πτερυγια στη μεση πιστευω ετσι θα ηταν πιο καθαροαιμο διασποραs
 
Δεν τον ρώτησα τέτοια λεπτομέρεια.
Από το να μην έκανε έτσι τον σταυρό νομίζω δουλεύει καλύτερα έτσι για δύο λόγους.
1) τα πέταλα ανοίγουν αμέσως οπότε τα σκάγια δεν εγκλοβιζομε κ αναγκαζοντε να φύγουν περιμετρικά του σταυρού την στιγμή που φρενάρει ο συγκετροτιρας μόλις ανοίξουν τα πέταλα σκορπίζοντας περισσότερο την στήλη των σκαγιων
2) ο Σταύρος έτσι κομμένος συμβάλει στο φρενάρισμα του συγκετροτηρα
Και γιατι δεν κοβει τοτε τα πεταλα στο μισο εξ αρχηs? Αυτο που κανει δεν δινει το ανοιγμα που κανει ενα φυσιγγι διασποραs για αυτο σου λεει και ο ιδιοs oτι μπορειs να το χρησιμοποιησειs και σε μεγαλυτερεs αποστασειs
 
Και γιατι δεν κοβει τοτε τα πεταλα στο μισο εξ αρχηs? Αυτο που κανει δεν δινει το ανοιγμα που κανει ενα φυσιγγι διασποραs για αυτο σου λεει και ο ιδιοs oτι μπορειs να το χρησιμοποιησειs και σε μεγαλυτερεs αποστασειs
Αμα κοψει τα πεταλα στο μισό αλαζει η στιλη των σκαγιων(μεγαλητερη διαμετρο)= αλλη ογκομετρια + του οτι μπορει να μην ανοίξουν εξετιας που θα ειναι μικρα.
Για βιοτεχνεις που καθετε κ πατενταρει διασπορεα σε μαζικης παραγωγής φυσιγγια κ πολυ μου φαίνεται
Σημερα ειδα ειχε μια κουτα ασπρους ελικοειδή διασπορεις
 
Last edited:
Αμα κοψει τα πεταλα στο μισό αλαζει η στιλη των σκαγιων(μεγαλητερη διαμετρο)= αλλη ογκομετρια + του οτι μπορει να μην ανοίξουν εξετιας που θα ειναι μικρα.
Για βιοτεχνεις που καθετε κ πατενταρει διασπορεα σε μαζικης παραγωγής φυσιγγια κ πολυ μου φαίνεται
Aφου τα καθαρα διασποραs εχουν σκετο το σταυρο η τον ελικα εγω ολα αυτα με τα πτερυγια δεν τα βλεπω σαν διασποραs.Εξακολουθω να πιστευω οτι με το κοψιμο στο μισο το φυσιγγι θα ειναι περισσοτερο διασποραs απο αυτο που κανει τωρα
 
Aφου τα καθαρα διασποραs εχουν σκετο το σταυρο η τον ελικα εγω ολα αυτα με τα πτερυγια δεν τα βλεπω σαν διασποραs.Εξακολουθω να πιστευω οτι με το κοψιμο στο μισο το φυσιγγι θα ειναι περισσοτερο διασποραs απο αυτο που κανει τωρα
Απο το να κοψει τα πτερύγια παει κ περνει ελικοειδής κ ξεμπερδεύει.
Σε καποιον μπορει να βολευει αυτο που βγαζει ετσι ο Ρουμελιώτης μην κιταμε μονο τον εαυτο μάς
 
Απο το να κοψει τα πτερύγια παει κ περνει ελικοειδής κ ξεμπερδεύει.
Σε καποιον μπορει να βολευει αυτο που βγαζει ετσι ο Ρουμελιώτης μην κιταμε μονο τον εαυτο μάς
Ναι αλλα το να κοψει τα πτερυγια πιστευω οτι θα του κρατησει και για λιγο την τουφεκια σε συγκριση με εναν ελικα η σταυρο.Τεσπα
 
Back
Top