Παρουσίαση Φυσιγγίων

Κρίμα που σταμάτησε να φέρνει η καλκο τα ισπανικά GB.... Πολυ καλα.....
Aν κ τα υλικά τους βρίσκονται κ σε άλλα ισπανικά φυσίγγια............


Γράψε Golden Σταματιάδης και θα τα δεις στην σελίδα του, έχει κ κάποιες αναφορές για τα φυσίγγια που παραγει για τον αγριοχοιρο......
Πέτρος Σταματιάδης στο fb αν θες περισσοτερες πληροφοριες ...
Τασο εχω κανα 2 κουτια 16αρια ,Πολυ καλα στην τσιχλα που τα εχω κυνηγησει
 
Κρίμα που σταμάτησε να φέρνει η καλκο τα ισπανικά GB.... Πολυ καλα.....
Aν κ τα υλικά τους βρίσκονται κ σε άλλα ισπανικά φυσίγγια............


Γραψε Golden Σταματιάδης και θα δεις την σελίδα του, έχει κ κάποιες αναφορές για τα φυσίγγια που παραγει για τον αγριοχοιρο......
Πέτρος Σταματιάδης στο fb αν θες περισσοτερες πληροφοριες ...
Ευχαριστω Τασο.....δεν εχω fb....
 
https://stamatiadis.webnode.gr/news/opla-metacheirismena/ Φιλικά!. Αγοράζω και εγώ από εκεί!.
Η βιοτεχνία μας είναι στην διάθεσή σας να παράγει φυσίγγια με τις δικές σας τεχνικές προδιαγραφές.

Μπράβο του.
Δεν ξέρω να το κάνουν πολλοί.

Θα πάρω 1 για δοκιμή και μάλλον το τελευταίο που θα δοκιμάσω φέτος.
 
Η βιοτεχνία μας είναι στην διάθεσή σας να παράγει φυσίγγια με τις δικές σας τεχνικές προδιαγραφές.

Μπράβο του.
Δεν ξέρω να το κάνουν πολλοί.

Θα πάρω 1 για δοκιμή και μάλλον το τελευταίο που θα δοκιμάσω φέτος.
το χα σκοπό να τον επισκεφτώ αλλά μας τα χάλασε η έξαρση της πανδημίας.......
 
Η βιοτεχνία μας είναι στην διάθεσή σας να παράγει φυσίγγια με τις δικές σας τεχνικές προδιαγραφές.

Μπράβο του.
Δεν ξέρω να το κάνουν πολλοί.

Θα πάρω 1 για δοκιμή και μάλλον το τελευταίο που θα δοκιμάσω φέτος.
Μηπως εννοεί για επαγγελματίες?
 
Τι έχετε να ειπείτε για τούτο δω (οι μπεκατσάδες κυρίως)...;;;
Υπέρ-διασποράς φυσίγγιο, γόμωσης 35 γραμμαρίων, 8μισι νούμερο πεπλατυσμένα, ακανόνιστου σχήματος, μαλακά σκάγια...!!!
Βύσμα: διασπορέας αποσπώμενου πάτου συν μάλλινη τάπα...!!! Ουάου!!!

Γαλλικό φυσίγγιο υπέρ-διασποράς με πεπλατυσμένα σκάγια.jpgΓαλλικό φυσίγγιο υπέρ-διασποράς με πεπλατυσμένα σκάγια (2).jpgΓαλλικό φυσίγγιο υπέρ-διασποράς με πεπλατυσμένα σκάγια (3).jpg
 
Τι έχετε να ειπείτε για τούτο δω (οι μπεκατσάδες κυρίως)...;;;
Υπέρ-διασποράς φυσίγγιο, γόμωσης 35 γραμμαρίων, 8μισι νούμερο πεπλατυσμένα, ακανόνιστου σχήματος, μαλακά σκάγια...!!!
Βύσμα: διασπορέας αποσπώμενου πάτου συν μάλλινη τάπα...!!! Ουάου!!!

View attachment 39646View attachment 39647View attachment 39648
ώπα τωρα το πρόσεξα!!!!

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΑΚΕΣ ΚΥΒΟΥΣ ΕΧΕΙ!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
υπερβολική διασπορά
 
Τι έχετε να ειπείτε για τούτο δω (οι μπεκατσάδες κυρίως)...;;;
Υπέρ-διασποράς φυσίγγιο, γόμωσης 35 γραμμαρίων, 8μισι νούμερο πεπλατυσμένα, ακανόνιστου σχήματος, μαλακά σκάγια...!!!
Βύσμα: διασπορέας αποσπώμενου πάτου συν μάλλινη τάπα...!!! Ουάου!!!

View attachment 39646View attachment 39647View attachment 39648
81/2 νουμερο, τυχαίο ;;;;;
 
Τι έχετε να ειπείτε για τούτο δω (οι μπεκατσάδες κυρίως)...;;;
Υπέρ-διασποράς φυσίγγιο, γόμωσης 35 γραμμαρίων, 8μισι νούμερο πεπλατυσμένα, ακανόνιστου σχήματος, μαλακά σκάγια...!!!
Βύσμα: διασπορέας αποσπώμενου πάτου συν μάλλινη τάπα...!!! Ουάου!!!

View attachment 39646View attachment 39647View attachment 39648
Μακριααααααα
 
Τι έχετε να ειπείτε για τούτο δω (οι μπεκατσάδες κυρίως)...;;;
Υπέρ-διασποράς φυσίγγιο, γόμωσης 35 γραμμαρίων, 8μισι νούμερο πεπλατυσμένα, ακανόνιστου σχήματος, μαλακά σκάγια...!!!
Βύσμα: διασπορέας αποσπώμενου πάτου συν μάλλινη τάπα...!!! Ουάου!!!

View attachment 39646View attachment 39647View attachment 39648
Εσύ των ελαφριών γομώσεων ούτε να το κοιτάς δεν έπρεπε.Με τα σκιτ μια χαρά θα χουφτώσεις την βελουδομάτα! .yel.
 
Δεν ξέρω Στέλιο. Αύριο θα πάρω τηλ.
Καλησπέρα!. Δεν εννοεί για επαγγελματίες, φτειάχνει όσα θές και ότι θές. τον γνώρισα εφέτος στην Δράμα που είχα πάει για κυνήγι, γιατί αγοράζαμε φυσίγγια από τηλεφώνου χωρίς να τον έχουμε δεί!:D και είναι καλό Παιδί. Εχθές μας φόρτωσε παραγγελία για Πάτρα!. Θα τον πάρω και εγώ τηλέφωνο αύριο να τον ρωτήσω για την πρόοδο της παραγγελίας. Πές του και τους χαιρετισμούς μου από τον Μανώλη από την Πάτρα!fgr2
 
Σωστά τα λέει ο Μάριος και νομίζω το ίδιο ισχύει και για τα σκάγια με σχήμα φακής.
Όχι Λευτέρη φίλε μου,
από δοκιμές μου διαπίστωσα πως δεν ισχύει το ίδιο
κι έκανα αρκετές δοκιμές καθότι είχα φουλ τσοκ κάννη και σκυλάκια που δεν έκαναν ακινησία στο ξεπέταγμα

το αιτιολογώ ως εξής,
η φακή μόλις βρει αντίσταση η επίπεδη επιφάνειά της, ανατρέπεται και γυρνάει με την "επίπεδη" μεριά της κόντρα στον αέρα συνεχίζοντας την πορεία της αεροδυναμικά. Δηλ. υφίσταται αεροδυναμικές δυνάμεις στις επίπεδες επιφάνειές της όπως και τα φτερά ενός αεροπλάνου. Η εκτροπή της γίνεται στα πρώτα μέτρα από την κάννη και εκεί παίρνει την πορεία της,
ο κύβος αντιθέτως βρίσκει συνεχώς αντίσταση και αλλάζει κατεύθυνση συνεχώς.
 
Back
Top