Παρουσίαση Φυσιγγίων

Εριξα 7 και ειδικα το 1 ο φιλος που πηγαμε και πρωτη φορα παρεα νομιζε οτι μπερδευτηκα και εβαλα κανα μαγκνουμ φυσιγγι. Ρεζιλι εγινα χαχα Τι σημαινει αυτο η καυση αλλαξε? δηλαδη τι ηταν πριν και τι να εγινε τωρα?
.sarcastic.
Τουλάχιστον άξιζε ο κλώτσος φίλε;;
Δυστυχώς δεν έχω τις γνώσεις πάνω στη βλητική να το εξηγήσω παραπάνω,αλλά κατά την πυροδότηση οι πυρίτιδες ακολουθούν μία καμπύλη καύσης που επηρεάζεται από τις εξωτερικές συνθήκες κατά ένα ποσοστό.
 
.sarcastic.
Τουλάχιστον άξιζε ο κλώτσος φίλε;;
Δυστυχώς δεν έχω τις γνώσεις πάνω στη βλητική να το εξηγήσω παραπάνω,αλλά κατά την πυροδότηση οι πυρίτιδες ακολουθούν μία καμπύλη καύσης που επηρεάζεται από τις εξωτερικές συνθήκες κατά ένα ποσοστό.
Μπα, εκτός αν τα πήρε μονοτουφεκιά εφόσον δεν μπορουσε εύκολα να τα ξαναδημαδέψει.
 
Σφαξε ενα....και δες την δοσολογια....ΠΡΙΝ το σφαξεις....μετρησε ολικο υψος φυσιγγιου....και θα σου
πουμε....το ''γιατι''...

Εαν δεν κανω λαθος.... με την Μ92ς τα φορτωνουν πολυ σε πυριτιδα για να ατεχουν στην υγρασια
και σε χαμηλες θερμοκρασιες...
θα ανοιξω ενα και θα το βαλω εδω , απλα σε διαφορά θερμοκρασιας αλλαξε και συμπεριφορα το φυσιγγι
 
.sarcastic.
Τουλάχιστον άξιζε ο κλώτσος φίλε;;
Δυστυχώς δεν έχω τις γνώσεις πάνω στη βλητική να το εξηγήσω παραπάνω,αλλά κατά την πυροδότηση οι πυρίτιδες ακολουθούν μία καμπύλη καύσης που επηρεάζεται από τις εξωτερικές συνθήκες κατά ένα ποσοστό.
Αξιζε να κανω ενα κεφαλι καζανι χαχα , με το πρωτο μπαμ σιαχκα που λεμε εμεις εδω χαχαχ
 
Η διαφορά οφείλεται στο ότι ο καιρός πρεπε να ήταν ξηρός δηλ πολύ χαμηλα ποσοστά υγρασίας. Τα φυσίγγια είναι φορτωμένα και βγάλανε αυτό το αποτελεσμα γιατί όπως ανέφερε και ο Νίκος η Μ92ς επειδή την έχω δουλέψει μπορεί να ανταποκριθεί σε πολύ αντίξοες συνθήκες αν ξέρεις αλλά παραφορτωνενη εάν ο καιρός δε βοηθάει θα μπισταει .Να σου αναφέρω έβγαζε ένα φυσίγγι ο μαπακής 34αρων γρ με Μ92 κάποτε και τόνιζε προτεινόμενο μόνο για πολύ αντίξοες συνθήκες και θερμ κάτω του μηδενός .
 
Καλησπέρα σας ,

Εδω και λιγες μερες επεσε η θερμοκρασια στα βορεια , σημερα ειχε αρκετη υγρασια και με 3 βαθμους , αισθηση σωματος 1 ισως και 0.
Η κανη ηταν αρκετα παγωμενη απο τις αλλες φορες ωστοσο αυτο που ενιωσα σημερα με τα ιδια φυσιγγια ηταν κατι τρομερο.

Σημερα τα φυσιγγια εδιναν ηχο σαν να εριχνα με 60 γραμμαρια και ενα κλωτσημα τρομερο , το σαγονι μου εφυγε συν το κλωτσημα . Ενω τις αλλες φορες ηταν ενα κανονικο εως λιγο δυνατο φυσιγγι χωρις ανακρουση. Ειναι γεμισμενο με Μ92ς , αν συνεχισει να κλωτσαει ετσι σαν γαιδουρι και να με ποναει το κεφαλι κανα τριωρο δυσκολα τα πραγματα . Ασε που για να σημαδεψω ξανα ηταν δυσκολα με τετοια ανακρουση ενιωθα θα με σπασει το οπλο .. Σε τι οφειλεται αυτο? Παπιες κυνηγουσα σε απογευματινο, εχω ριξει αρκετα φυσιγγια αλλα αυτο το πραγμα πρωτη φορα να μην θελω να ριξω αλλο φυσιγγι!
κατά πάσα πιθανότητα τα έβαλες κοντά σε σόμπα ή καλοριφέρ και ξεράθηκε η πυρίτιδα, αλλιώς δεν εξηγείται να τρως κλωτσιά σε πιο κρύο καιρό
αυτά που έριξες σε καλό καιρό ήταν από το ίδιο κουτί;
 
κατά πάσα πιθανότητα τα έβαλες κοντά σε σόμπα ή καλοριφέρ και ξεράθηκε η πυρίτιδα, αλλιώς δεν εξηγείται να τρως κλωτσιά σε πιο κρύο καιρό
αυτά που έριξες σε καλό καιρό ήταν από το ίδιο κουτί;
ναι απο το ιδιο κουτι και η αποσταση που αφηνω τα πραγματα απο σομπα ειναι 5 μετρα
 
ναι απο το ιδιο κουτι και η αποσταση που αφηνω τα πραγματα απο σομπα ειναι 5 μετρα

Σε αυτο που λεει ο Μαριος εχει δικιο....Και εγω αυτο πιστευω....Τα φυσιγγια τα εκανες σαν ξερά συκα
φιλε....Δεν εξηγειται αλλιως αυτη η συμπεριφορα.....
Εκτος και το κουτι εχει δυο διαφορετικα σεταπ μεσα....που εγινε απο λαθος!!!
 
Imperial Καρδαρά

IMG-20211210-182213.jpg

IMG-20211210-182313.jpg

IMG-20211210-182416.jpg

IMG-20211210-183754.jpg
 
Back
Top