Παρουσίαση Φυσιγγίων

Όνομα
Νίκος
Το CX50 είναι. Το πιο ασθενές καψούλι της CHEDDITE. Περίπου σαν το 684 της NOBELSPORT. Χρησιμοποιείται σε μικρά διαμετρήματα (κυρίως το .410) αλλά και σε μάγκνουμ γομώσεις του 12.
CX2000 : Χαλκόχρωμο (κοκκινωπό) σώμα - μαύρο βερνίκι μπροστά.
CX1000 : Μπρονζέ (χρυσαφί) σώμα - μαύρο βερνίκι
CX50 : Μπρονζέ (χρυσαφί) σώμα - κόκκινο βερνίκι
;)

Στελιο για CX50 το ''κοβεις'' ....???

Όνομα
Σπυρος
Το CX50 είναι. Το πιο ασθενές καψούλι της CHEDDITE. Περίπου σαν το 684 της NOBELSPORT. Χρησιμοποιείται σε μικρά διαμετρήματα (κυρίως το .410) αλλά και σε μάγκνουμ γομώσεις του 12.
CX2000 : Χαλκόχρωμο (κοκκινωπό) σώμα - μαύρο βερνίκι μπροστά.
CX1000 : Μπρονζέ (χρυσαφί) σώμα - μαύρο βερνίκι
CX50 : Μπρονζέ (χρυσαφί) σώμα - κόκκινο βερνίκι
;)
Ρε Στέλιο, σαν να είσαι γιατρός που κάνει διαφορική διάγνωση,ρε φίλε....

Περιοχή
Χανιά
Στελιο για CX50 το ''κοβεις'' ....???
Ειδικά βλέποντας τις 2 τελευταίες φωτό του Αλέξανδρου, αφού το έβγαλε από τον κάλυκα, θα έπαιρνα όρκο ότι είναι αυτό.
Βέβαια δεν ξέρουμε τι πουστιές μπορεί να κάνουν οι εταιρείες, (ειδικές παραγγελίες με διαφορετική ισχύ ή/ και παραπλανητικούς χρωματισμούς) ??? ... Όμως και η γενναία δόση πυρίτιδας κάπως με κάνει να πιστεύω ότι πρόκειται για το CX50.

Όνομα
Νίκος
Ειδικά βλέποντας τις 2 τελευταίες φωτό του Αλέξανδρου, αφού το έβγαλε από τον κάλυκα, θα έπαιρνα όρκο ότι είναι αυτό.
Βέβαια δεν ξέρουμε τι πουστιές μπορεί να κάνουν οι εταιρείες, (ειδικές παραγγελίες με διαφορετική ισχύ ή/ και παραπλανητικούς χρωματισμούς) ??? ... Όμως και η γενναία δόση πυρίτιδας κάπως με κάνει να πιστεύω ότι πρόκειται για το CX50.

Ναι Στελιο ετσι οπως τα λες πρεπει να ειναι!!!!
Η λογικη αυτο λεει φιλε!!!!

Όνομα
Αλεξανδρος
μη το λες πιο λογικο θα ηταν cx 2000 η και ακομα το 688 για να καψει τα 2,8 γρ Α0 και να "σμπρωξει" 30 γρ σε 12/76 ;) ;)
Λογικό δεν υπάρχει.Οι τύποι έχουν 2,8ΑΟ με την πλαστική ουρά του βλήματος κάτω από την φούστα,μέσα στην πυρίτιδα και πάνω στο καψυλι,λες να ψάχνονται ακόμα για το τι θα πήγαινε καλύτερα?

Όνομα
Νίκος
Λογικό δεν υπάρχει.Οι τύποι έχουν 2,8ΑΟ με την πλαστική ουρά του βλήματος κάτω από την φούστα,μέσα στην πυρίτιδα και πάνω στο καψυλι,λες να ψάχνονται ακόμα για το τι θα πήγαινε καλύτερα?

Αλεξ !!!! Πιπες σαντέ....τσιμπουκια ο τιγρης....Γαλλικα προιοντα διαφημιζε....το θυμασαι ??
Το προλαβες ??
Ειπαμε.....Γαλλοι ειναι αυτοι φιλε!!! ;) :):D

Όνομα
Αλεξανδρος
Αλεξ !!!! Πιπες σαντέ....τσιμπουκια ο τιγρης....Γαλλικα προιοντα διαφημιζε....το θυμασαι ??
Το προλαβες ??
Ειπαμε.....Γαλλοι ειναι αυτοι φιλε!!! ;) :):D
Δεν το προλαβα Νικο...Θυμαμαι το...Σκυψε ευλογημενη...Το μικροφωνο της Αλικης κ.α...
Οι Γαλλοι εχουν ενα απο τα πιο φονικα μονοβολα by the way.

Όνομα
Δημητρης
Εγω δεν ειπα οτι ψαχνονται ειπα τι θα ηταν πιο λογικο για την γομωση αυτη

Όνομα
Αλεξανδρος
Εγω δεν ειπα οτι ψαχνονται ειπα τι θα ηταν πιο λογικο για την γομωση αυτη
Με σταυρο πλαστικο πανω στο καψυλι,χωριζοντας την πυριτιδα σε 4 τμηματα
και μεγαλωνοτας τον χωρο καυσης,μια χαρα το βλεπω.

Όνομα
Βασίλης
Οι Γαλλοι εχουν ενα απο τα πιο φονικα μονοβολα by the way.
Εγώ θυμάμαι ένα ελληνικό 2+1 που έριξα σε μια Γαλλίδα και της τίναξε τα πέταλα.

Γαλλικό μονόβολο δεν έχω φάει για να έχω τεκμηριωμένη άποψη περί φονικότητας.

Όνομα
Λευτερης
Μετά από 20+ χρόνια θυμάμαι ακόμα μια παρτίδα του Μαπάκη που ήταν το καλύτερο τσιχλοφύσιγγο που είχα ρίξει μέχρι τότε.
Τα επόμενα 500 που πήρα ήταν για τα πανηγύρια.
Δεν ξαναπήρα από Μαπάκη.
Ήταν το μεγάλο του μειονέκτημα ,,όταν του τελείωνε η παρτίδα τα άλλαζε και έβαζε ότι είχε χωρίς να ενημερώσει .