Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Compak Sporting 2015 (Foligno,Italy)

Να ευχηθούμε καλή επιτυχία στα παιδιά που εκπροσωπούν την Ελλάδα μας για πρώτη φορά σε πανευρωπαίκό πρωτάθλημα Compak Sporting..Λεωνίδα(Μητσιάλης,Γιώργο(Ψυλλάκης) και Γιάννη(Κοιλάκος) καλή επιτύχια..
Ο Αγώνας είναι 24-26 Απριλίου και θα υπάρχει ενημέρωση εδώ για τα αποτελέσματά τους..Το αγωνιστικό πρόγραμμα μπορείτε να το δείτε εδώ..

http://www.fitasc.com/uk/home/view
 
1. Program

Date Day Details Time
20 April Monday Training 10am-1pm / 2:30pm-7pm
21 April Tuesday Training 10am-1pm / 2:30pm-7pm
22 April Wednesday Training 10am-1pm / 2:30pm-7pm
23 April Thursday Training 10am-1pm
23 April Thursday Opening Ceremony 6pm
24 April Friday Competition - 75 targets
25 April Saturday Competition - 75 targets
26 April Sunday Competition - 50 targets
26 April Sunday Prize Award and Closing Ceremony 6pm
 
Καλή επιτυχία να έχουν.
Να κάνω μια ίσως αφελής ερώτηση μια και δεν ξέρω τους κανονισμούς; Οι συμμετοχές σε ένα πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα, με τι κριτήρια γίνονται; Προκύπτουν βάση κατάταξης των εθνικών πρωταθλημάτων όπως στα υπόλοιπα αθλήματα;
 
Καλή επιτυχία να έχουν.
Να κάνω μια ίσως αφελής ερώτηση μια και δεν ξέρω τους κανονισμούς; Οι συμμετοχές σε ένα πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα, με τι κριτήρια γίνονται; Προκύπτουν βάση κατάταξης των εθνικών πρωταθλημάτων όπως στα υπόλοιπα αθλήματα;

Τι εννοείς, πως διαλεγονται οι αθλητές που αποτελούν την εθνική ομάδα;

.xm.... νόμιζα ότι η ερώτηση μου δεν θα μπορούσε να διατυπωθεί πιο ξεκάθαρα, αλλά μάλλον δεν έχω καταλάβει κάποια πράγματα. Για παράδειγμα, τι νόημα έχει η έννοια της ομάδας σε ένα τέτοιο άθλημα; Η βαθμολογία θα είναι ομαδική;
 
Υπάρχει και ομαδική βαθμολογία και ατομική..Προσθέτονται τα πιάτα των 3 αθλητών και βγαίνει το σύνολο της ομάδας(χώρας).. Στο ατομικό νόμιζω όποιος έχει ΔΕΣΚ και χρήματα :p δηλώνεται στην σε σελιδα της FITASC και μπορεί να πάρει μέρος..
 
  • Like
Reactions: jnp
Μέσα απο τα πρωταθλήματα-κύπελλα των χωρών προκύπτουν οι 3 καλύτεροι κάθε χρόνο οι όποιοι στέλνονται απο την Σκοπευτική ομοσπονδία κάθε χώρας στους πανευρωπαικούς.. (πχ ΣΚΟΕ)..Απλά στην Ελλάδα έγινε πρώτη φορά φέτος.. Κάτσε να μας απαντήσει και ο @leo σίγουρα..
 
  • Like
Reactions: jnp
Καλή επιτυχία να έχουν.
Να κάνω μια ίσως αφελής ερώτηση μια και δεν ξέρω τους κανονισμούς; Οι συμμετοχές σε ένα πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα, με τι κριτήρια γίνονται; Προκύπτουν βάση κατάταξης των εθνικών πρωταθλημάτων όπως στα υπόλοιπα αθλήματα;
Οι τρεις καλύτεροι του περσινού κυπέλλου Ελλάδος και υπάρχουν και αναπληρωματικοί.Πρώτη φορά συμμετέχουν ως "Εθνική ομάδα" επίσημα με το εθνόσημο και την αιγίδα της ΣΚΟΕ και την τεχνική υποστήριξη του Μπ.Αιγινίτη . Τα παιδιά έχουν ξαναπαίξει στο εξωτερικό αλλά με δική τους πρωτοβουλία και έξοδα. Αυτή τη φορά τουλάχιστον έχουν και κάποιους χορηγούς. Ας έχουν καλή επιτυχία και όταν έρθουν με το καλό,θα μας γράψει περισσότερα ο Leo.
 
http://englishsportingclays.co.uk/compak/european-championship/results

Πρώτη μέρα..Κλαιεί η μάνα του Digweed..Ο γνωστός George 75/75 μάζι του και ένας Κύπριος ο Πέτρος Ιωάννου με 75/75

65/75 για τον Ψυλλάκη(Θέση 173).
64/75 για τον Κοιλάκο(Θέση 191).
57/75 για τον Λεωνίδα(Θέση 296).


Πάμε γερά Εθνική Ομάδα... πάμε παίχται...
 
Παρά την ηλικία του και κάποια έξτρα κιλά ο George δεν παίζεται.
Μπράβο και στον Ιωαννου, δεν είναι εύκολο να τα πάρεις όλα τα πιατακια . Οι Κύπριοι βέβαια δεν ντρεπονται για τις αγωνιστικές τους επιδόσεις και τις προβάλλουν. Σε αντίθεση με τα δικά μας ΜΜΕ και την Πολιτεία που θέλουν να μας κάνουν χαλβαδες ή αδερφές.
Να σημειώσω πάντως ότι οι δικοί μας αθλητές δεν διαθέτουν σωστό γήπεδο προπόνησης και με το να πανε τρεις μέρες νωρίτερα για προπόνηση δεν φθάνει. Εγγλεζοι, Γάλλοι, Ιταλοί διαθέτουν τέτοια σκοπευτήρια όλο το χρόνο. Παρατηρειστε ότι στον πίνακα αποτελεσμάτων υπάρχουν 8 γηπεδα!! Με την φτώχεια που μας δέρνει εδώ σε χώρους και χρήμα οι αθλητές μας τα πάνε πολύ καλά.
 
Last edited:
Back
Top