Παλιά φυσίγγια

Τα federal καλα φυσιγγια ιδιαιτερα στο κρυο ,Τα brownig αχρηστα καποια εταιρια τα εφτιαχνε φασον για την browning Και 12αρια που εχω ριξει δεν λενε τιποτα Τωρα ειναι δυνατο 35 γραμ για 20αρι ,Τα χαρισα σε ενα φιλο 20ρακια
 
Ειχα υποσχεθει σε καποιο συναδερφο αλλα δεν θυμαμαι σε ποιον παλιους και πολυ παλιους καταλογους κυπριακων βιομηχανιων
Ολυμπια και g&l calimber η αργοτερα victory
Λειπει ενας που βρηκα μετα τις φωτο
Ολύμπια αν δεν κάνω λάθος έφερνε ο Σωτηρόπουλος πριν το λιγότερο μια 20ετια έριχνα κάποια κόκκινα στα περάσματα φαρμακερά.
 
View attachment 31604View attachment 31605
Ευρημα σε χωράφι. Super Sidna n.3. Γνωριζουμε κάτι;
Του Κϋργια είναι.
Αυτά έριχνα το 2016 αφού δν έβρισκα τα alfα 34 του Κουτουμάνου σε Ν6 ΚΑΙ "γέμισα" τν καταψύκτη υδρόβια όλο το χειμώνα...κ αυτό σε Ν6 το έριχνα.
Δν έχει Sidna αλλά την psb1 με s.g και 616 silver....δν είχα ζυγαριά τότε όμως.:(
Υπάρχουν ακόμη.
 
Τις περισσότερες φορές, ο μύθος της!!
Προσωπικά εγώ σε δοκιμές σε 6αρια με ελληνικα και ιταλικά βλέπω μεγάλη διαφορά
Με 36γρ σε ένα ντενεκι 30 βήματα το ελληνικό τρυπαγαν ελάχιστα το πρώτο φύλλο λαμαρίνας το ιταλικά όλα το πρώτο ενώ το ρεμινκτον πάντα σε πάντα... έχω πάρει αρκετούς λαγούς με 7½ ξερους σε περδικα τα πουλια εσκαγαν.
 
Είχα κολλήσει άσχημα με τα φυσίγγια του. Καλές τιμές και σταθερή ποιότητα, πολλά χρόνια αγόραζα αποκλειστικά από το μαγαζί στο Αιγάλεω. Όταν έφυγε από τη ζωή, το ανέλαβε η κ. Ουρανία και συνέχισα κανονικά. Μέχρι και που έκλεισε οριστικά, δεν κατάλαβα καμία έκπτωση στην ποιότητα....
 
Είχα κολλήσει άσχημα με τα φυσίγγια του. Καλές τιμές και σταθερή ποιότητα, πολλά χρόνια αγόραζα αποκλειστικά από το μαγαζί στο Αιγάλεω. Όταν έφυγε από τη ζωή, το ανέλαβε η κ. Ουρανία και συνέχισα κανονικά. Μέχρι και που έκλεισε οριστικά, δεν κατάλαβα καμία έκπτωση στην ποιότητα....
Με SOCOL γεμιζε φαινονται καλοφτιαγμενα φυσιγγια Εχω και 12αρια και 16αρια αλλα τα κραταω ετσι να τον θυμωμαστε τον κυριο Δηλαβερη
 
Back
Top