Παλιά φυσίγγια

Κανονικά 6* τα βγάζει
Μα λέω κ εγω...... Βεβαια concord εχω να δω αρκετά χρόνια......
δεν ξέρω γιατι είναι 8* και δεν έχω ξαναδεί πάλι τέτοια κάπου.
Μπορεί να έβγαλε κ καμιά τέτοια παρτιδα...
Ο Αρις θα ξέρει να μας πει......
 
Μα λέω κ εγω...... Βεβαια concord εχω να δω αρκετά χρόνια......

Μπορεί να έβγαλε κ καμιά τέτοια παρτιδα...
Ο Αρις θα ξέρει να μας πει......
Κανονικά 6* τα βγάζει αλλά αυτά τα 3 που έπεσαν στα χέρια μου δεν ξέρω γιατι είναι 8* και δεν έχω ξαναδεί πάλι τέτοια κάπου. Ναι εριξα ένα και είναι τσιμπημένο.
Εξού λογικά κ το 8*....επιδεί ήταν τόσο φορτωμένο.
Αν σταματούσα την ιδιογόμωση,πάλι στν Κουτουμάνο θα επέστρεφα λόγο πιο σταθερότητας υλικών.
Και ΕΛΛΗΝΙΚΏΝ προ πάντων.
 
1.95;ωχ θεέ μου.......
Σιγά τα αυγά....
Κ το J&B King 34gr (25mm μέταλλο) είναι ΑΚΡΩΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΟ.
1.90×34 το έριχνα με την SX3 τότε κ στν πάγο έκανε "τσαφ" σαν 28άρι...τα διπλώματα στα παπιά πάντος με τόσο κρύο τα έκανε άνετα πάντος...κένταγε θυμάμαι κ στη βροχή με νοτιαδούρα.
 
Σιγά τα αυγά....
Κ το J&B King 34gr (25mm μέταλλο) είναι ΑΚΡΩΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΟ.
1.90×34 το έριχνα με την SX3 τότε κ στν πάγο έκανε "τσαφ" σαν 28άρι...τα διπλώματα στα παπιά πάντος με τόσο κρύο τα έκανε άνετα πάντος...κένταγε θυμάμαι κ στη βροχή με νοτιαδούρα.
Γνώμες είναι αυτές.... Εγώ το γέμιζα και το ρίχναμε στον Έβρο σε βραδυνο σε πράσινα 1.80Χ34 με 688 και ήταν μια χαρά..... Και σκληρό θα έλεγα....
Ειναι και ο τρόπος που γεμιζεται από τον καθένα.... Άλλωστε το φυσίγγι είναι όπως την γυναίκα....
Άλλος την θέλει ξανθιά, άλλος καστανή, άλλος σκελετό και άλλος τροφαντουλα....
Γούστα αείναι αυτά!!
 
Γνώμες είναι αυτές.... Εγώ το γέμιζα και το ρίχναμε στον Έβρο σε βραδυνο σε πράσινα 1.80Χ34 με 688 και ήταν μια χαρά..... Και σκληρό θα έλεγα....
Ειναι και ο τρόπος που γεμιζεται από τον καθένα.... Άλλωστε το φυσίγγι είναι όπως την γυναίκα....
Άλλος την θέλει ξανθιά, άλλος καστανή, άλλος σκελετό και άλλος τροφαντουλα....
Γούστα αείναι αυτά!!
Εμενα μου αρεσουν οι γλυκουλες Νικολα
 
Μην είσαστε υπερβολικοί ρε παιδιά.:).Δεν γνωρίζω κ όλα τα φυσιγγια:)
Όπως τα lord που λεει ο Βίκτορας μόνο ακουστά τα έχω..
Πρέπει να είναι αρκετά παλιά φανταζομε..
εαν εννοείς της sb ευχομαι να τα βρω. πιστευω εχουμε ακομα στο σπιτι. ηθελα να γραψω και γι αυτα στα "δυσκολων συνθηκων". ειχα κανει πολλες φασσες με εναν θειο μου 2 σεζον σερι
 
Τα ωμεγα ειχαν βγει ετσι την χρονια που ειχε τις πολλες τσιχλες 2016-17 αν δεν κανω λαθος.

View attachment 26067View attachment 26068
Τα πράσινα τα ωμέγα βγήκαν μια χρονιά μετά το 16-17, βγήκαν το 17-18 κ συγκεκριμένα το Φλεβάρη του 18... Προσωπικά δεν μου άρεσαν καθόλου τότε, ήταν λίγο διαφορετικά από την κλασσσικη του συνταγή στο πάτημα κ στη δοσολογία... Είχε κ πολλές τσίχλες εκείνο το Φλεβάρη με κάτι δυνατούς νοτιοανατολικους...
Τώρα τα concord με 8αστερο κλείσιμο κ 1,95-33 μου φαίνεται περίεργο... Δεν έχω ξαναδεί ούτε με τόσο ψηλή δοσολογία τα τελευταία χρόνια ούτε με τέτοιο κλείσιμο...
 
Τα πράσινα τα ωμέγα βγήκαν μια χρονιά μετά το 16-17, βγήκαν το 17-18 κ συγκεκριμένα το Φλεβάρη του 18... Προσωπικά δεν μου άρεσαν καθόλου τότε, ήταν λίγο διαφορετικά από την κλασσσικη του συνταγή στο πάτημα κ στη δοσολογία... Είχε κ πολλές τσίχλες εκείνο το Φλεβάρη με κάτι δυνατούς νοτιοανατολικους...
Τώρα τα concord με 8αστερο κλείσιμο κ 1,95-33 μου φαίνεται περίεργο... Δεν έχω ξαναδεί ούτε με τόσο ψηλή δοσολογία τα τελευταία χρόνια ούτε με τέτοιο κλείσιμο...
Και εμένα η αλήθεια είναι ότι κάτι δεν μου πήγαινε καλά με τα συγκεκριμένα ωμέγα, έπεφταν τα πουλιά δε λέω αλλά όχι όπως με τα κλασσικα, οποτε τα άφησα για τη συλλογή. Τώρα το concord μπορεί και να το γέμισε κάποιος έτσι, όμως μπορεί και όχι γιατι αυτός που μου τα έδωσε λέει τα είχε αρκετα χρόνια....άντε να βρεις άκρη τωρα.
 
Back
Top