Παλιά φυσίγγια

Του Στόκα το βλέπω λασπομένο επάνω στο ρέλι.
Από τα ιαματικά λουτρά του Καϊάφα (λασπόλουτρα) στο έστειλαν;;; .yel. .yel. .sarcastic.
Ωραία τα φυσεκλίκια!!!!!
Χαχαχα.. Είναι απ τα κατωμερα της ΑΡΚΑΔΊΑΣ ο γέρος μου άφησε και τηλέφωνο να του πάω τον μεζέ...sarcastic.
 
Του Στόκα το βλέπω λασπομένο επάνω στο ρέλι.
Από τα ιαματικά λουτρά του Καϊάφα (λασπόλουτρα) στο έστειλαν;;; .yel. .yel. .sarcastic.
Ωραία τα φυσεκλίκια!!!!!
Απωλεσθει και εβρεθει, το νούμερο πάνω στον παφυλα όμως τζιτζι.
 
Παλιό φυσίγγι ιδιογόμωσης αποσπώμενου πάτου περίπου 40 ετών. Φυσιγγι που έχει "φάει" πολλά γουρούνια την εποχή εκείνη. Για την ιστορία, ο ιδιογομωτης ήταν απ' το Ληξούρι της Κεφαλονιάς και συχνά κυνηγούσε στα Γιάννενα μαζί με τον παππού μου που γέμιζε κι αυτός από μικρός. Ατελείωτες ιστορίες που τις ακούω συχνά να επαναλαμβάνονται!!IMG_20200606_114342.jpg
 
Παλιό φυσίγγι ιδιογόμωσης αποσπώμενου πάτου περίπου 40 ετών. Φυσιγγι που έχει "φάει" πολλά γουρούνια την εποχή εκείνη. Για την ιστορία, ο ιδιογομωτης ήταν απ' το Ληξούρι της Κεφαλονιάς και συχνά κυνηγούσε στα Γιάννενα μαζί με τον παππού μου που γέμιζε κι αυτός από μικρός. Ατελείωτες ιστορίες που τις ακούω συχνά να επαναλαμβάνονται!!View attachment 13659
σεκαλυκα WINCHESTER στον καλυτερο καλυκα που κυκλοφορισε που ακομα και τωρα θεωρειτε απο τους ποιο καλους
 
θυμασε ονομα?Αν ηταν κ βιοτεχνης φυσιγγιων τοτε σιγουρα θα ηταν ο Παναγης Μουρελατος..
Βιοτέχνης φυσιγγίων δεν ήταν. Μόνο πολύ καλός ιδιογομωτης και ακόμα καλύτερος και τρελαμενος κυνηγός με φέρμες. Το κυνήγι του ήταν πάντα απ' το πρωί μέχρι το βράδυ χωρίς διάλειμμα όπως λενε!! Γεράσιμος στο όνομα.
 
Βιοτέχνης φυσιγγίων δεν ήταν. Μόνο πολύ καλός ιδιογομωτης και ακόμα καλύτερος και τρελαμενος κυνηγός με φέρμες. Το κυνήγι του ήταν πάντα απ' το πρωί μέχρι το βράδυ χωρίς διάλειμμα όπως λενε!! Γεράσιμος στο όνομα.
Απ τα Χαβδάτα μήπως ηταν;
 
Back
Top