Παλιά φυσίγγια

Μέσα προς τέλος δεκαετίας 80 Δυτική Γερμανία! Βιντεοκασσέτες! Σείρα ντοκυμαντέρ για το κυνήγι όλων των μεθόδων, τα πάντα για τους σκύλους και τα όπλα, σκοποβολή! Τόσο επίκαιρο τότε όσο και σήμερα.
Κάτι τέτοιο ή ακόμα και αυτή η σειρά θα μπορούσε η ΚΣΕ να το διένεμαι δωρεάν σε κάθε νέο κυνηγό. Που μάλλον θα ξεστράβωνε πολούς παλιούς! Λέω και εγώ μία ιδέα.....20200514_205047.jpg
 
Μέσα προς τέλος δεκαετίας 80 Δυτική Γερμανία! Βιντεοκασσέτες! Σείρα ντοκυμαντέρ για το κυνήγι όλων των μεθόδων, τα πάντα για τους σκύλους και τα όπλα, σκοποβολή! Τόσο επίκαιρο τότε όσο και σήμερα.
Κάτι τέτοιο ή ακόμα και αυτή η σειρά θα μπορούσε η ΚΣΕ να το διένεμαι δωρεάν σε κάθε νέο κυνηγό. Που μάλλον θα ξεστράβωνε πολούς παλιούς! Λέω και εγώ μία ιδέα.....View attachment 13112
how to upload images
Έχω ρίξει πολλές ώρες σε DVD.. Όπως λες έπρεπε οι σύλλογοι σε κάθε πόλη να έκανε πρώτα μαθήματα και μετά να δώσουν άδεια.. Αλλά το μόνο που θέλουν είναι να αρπάξουν το 150ρι.
 
Νέο απόκτημα προστέθηκε στη συλλογή μου από ένα καλό φιλαράκι, την οποία συλλογή ψάχνω να ολοκληρώσω....τη άλλο βέβαια.... .my man.

View attachment 13121
View attachment 13122
View attachment 13123
View attachment 13124
View attachment 13125
Μπράβο Κώστα... Έχει μεγάλη γκάμα Η συλλογή του ΣΤΟΚΑ και είναι και δύσκολη..Και το ποιο ωραίο είναι και ελληνική.
 
Νέο απόκτημα προστέθηκε στη συλλογή μου από ένα καλό φιλαράκι τον @pantelist την οποία συλλογή ψάχνω να ολοκληρώσω....τη άλλο βέβαια.... .my man.

View attachment 13121
View attachment 13122
View attachment 13123
View attachment 13124
View attachment 13125
Όλο τον Στοκα θες να μαζέψεις φίλε; Έχω μερικά στο χωριό, αν δεν τα έχεις στα δίνω.
 
Παλια που μαζευαμε καλυκες ως πιτσιρικια Δημοτικου, υπηρχε μια συγκεκριμενη αισθηση που ειχαμε οταν βρισκαμε κανενα καλυκα "σπανιο", Συνηθως τοτε ολοι γεμιζαν, και ελαχιστοι αγοραζαν ετοιμα, οποτε για να παρεις καλυκα επρεπε να τον εχει χασει ο κυνηγος ή να σε λυπηθει καποιος απο τν παρεα και να σου δωσει κανενα πολυγεμισμενο. Αυτη την ιδια αισθηση εχω καθε φορα που βλεπω τον κλασσικο Fiocchi με το σκυλο, τον JK6 και καποιους λιγους ακομα που θυμαμαι απο την εποχη. Ομοια αισθηση μου προξενει και ο παραπανω Sidna
 
Παλια που μαζευαμε καλυκες ως πιτσιρικια Δημοτικου, υπηρχε μια συγκεκριμενη αισθηση που ειχαμε οταν βρισκαμε κανενα καλυκα "σπανιο", Συνηθως τοτε ολοι γεμιζαν, και ελαχιστοι αγοραζαν ετοιμα, οποτε για να παρεις καλυκα επρεπε να τον εχει χασει ο κυνηγος ή να σε λυπηθει καποιος απο τν παρεα και να σου δωσει κανενα πολυγεμισμενο. Αυτη την ιδια αισθηση εχω καθε φορα που βλεπω τον κλασσικο Fiocchi με το σκυλο, τον JK6 και καποιους λιγους ακομα που θυμαμαι απο την εποχη. Ομοια αισθηση μου προξενει και ο παραπανω Sidna
Ωραία χρόνια αυτά..
 
Back
Top