Παλιά φυσίγγια

Στον ήλιο το ιμπεριαλ εχει ακριβώς χρώμα σαν την μελιτζάνα σαν πέρλα..
Ειχα ανοιξει μερικα για να δω την πατεντα.
Ο συγκεντρωτηρας αποτελειται απο 2 η 3 κομματια αν θυμαμαι καλα με αμορτισερ προοδευτικης συμπιεσης κ το κυαθιο των σκαγιων να ειναι απλο κ πολυ λεπτο.
Κ φυσικα πολυ σκληρα σκαγια
 
Ζωγράφιζαν ειδικά με baikal.Δεν χάριζαν.View attachment 28323View attachment 28324
Γιώργο έτυχε ποτέ να δεις το lord ρελιαστο με τζαμάκι ; Μου χαν χαρίσει κάτι φυσιγγια παλιά κάποτε ανάμεσα τους και ένα τέτοιο αλλά δυστηχως λόγο νεότητας έφυγε και αυτό μαζί με τα υπόλοιπα στις τσίχλες , τόσα και τόσα έχουν βάλει τα παιδιά εδώ δεν είδα να το χει κάποιος ;
 
Γιώργο έτυχε ποτέ να δεις το lord ρελιαστο με τζαμάκι ; Μου χαν χαρίσει κάτι φυσιγγια παλιά κάποτε ανάμεσα τους και ένα τέτοιο αλλά δυστηχως λόγο νεότητας έφυγε και αυτό μαζί με τα υπόλοιπα στις τσίχλες , τόσα και τόσα έχουν βάλει τα παιδιά εδώ δεν είδα να το χει κάποιος ;
Δεν το ειχα δει σε κυνηγο.Το αστεροειδεs εριχνα μαυρο με ασπρα γραμματα.Στιs αρχεs του '80 μια φορα με αυτο στο Περιγιαλι Κορινθιαs στουs κηπουs μετα απο χιονι οταν ειχε λιωσει βαραγα και κατι μπεκατσινια που ειχαν πεσει.Ειχε δυναμη .Τωρα απο πυριτιδα δεν ξερω αν ηταν VELOX .Iσωs να ειχε Α1 Γαλλιαs.
 
Ειχα ανοιξει μερικα για να δω την πατεντα.
Ο συγκεντρωτηρας αποτελειται απο 2 η 3 κομματια αν θυμαμαι καλα με αμορτισερ προοδευτικης συμπιεσης κ το κυαθιο των σκαγιων να ειναι απλο κ πολυ λεπτο.
Κ φυσικα πολυ σκληρα σκαγια
Ο συγκεντρωτηρας ήταν δικη της κατασκευής(cil imperial) και τον ονόμαζε dynawad...
Έχει φάει λαγους με το τσουβάλι......

Ένα μόνο μου άφησε ο παππους μου τα υπόλοιπα τα είχε ρίξει...και τότε ο μακακας πεταξα το κουτι, είχε πανω τιμή σε δολάρια γιατί του τα είχε φέρει ο γιος του μαζί με super x και rem express από το Μόντρεαλ...
 
Ειχα ανοιξει μερικα για να δω την πατεντα.
Ο συγκεντρωτηρας αποτελειται απο 2 η 3 κομματια αν θυμαμαι καλα με αμορτισερ προοδευτικης συμπιεσης κ το κυαθιο των σκαγιων να ειναι απλο κ πολυ λεπτο.
Κ φυσικα πολυ σκληρα σκαγια
Εχω δοκιμάσει όλες τις μεγάλες εταιρίες Αμερικής Καναδά με την 391
1ο το ρεμινκτον εξπρές σαν αυτο που έχεις
2ο ιμπεριαλ cil ivi
3o super x
Και πολύ πίσω το φεντεραλ... μιλάω για το οπλο μου..
επίσης 2 κυνηγοί μου έχουν πει δεν μου τεριαξαν τα ιμπεριαλ.. 1002 βάζουν το χέρι στην φωτιά
 

Την έχω δείξει ξανα την φωτογραφία 2άρι ιμπεριαλ ivi
Το συγκεκριμένο κάπου είχε πέσει στα χέρια μας ένα κουτί και το μοιραστηκαμε και ήταν φωτιά δεν έκανε κιχ ο λαγός 5αρι ή 4αρι δεν θυμάμαι καλά
Εγώ με browning οι άλλοι με benelli
 
Το συγκεκριμένο κάπου είχε πέσει στα χέρια μας ένα κουτί και το μοιραστηκαμε και ήταν φωτιά δεν έκανε κιχ ο λαγός 5αρι ή 4αρι δεν θυμάμαι καλά
Εγώ με browning οι άλλοι με benelli
Εδω οι παππούδες τα 50 60 μετρα τα είχαν σίγουρα στο λαγό... μην με κάνεις και κάθομαι καρτέρι. Με διόπτρα να τα δοκιμάσω σε βαρυχειμωνιες που δουλεύει καλύτερα..χαχαχα.
 
Back
Top