Παλιά φυσίγγια

Καλημέρα στην παρέα....
Η συρταριερα μου Φτιαγμένη από εμενα, χωριτηκοτητας γύρω στα 2150+ φυσίγγια αναλογου διαμετρηματος....
Με χάρτινα πλαστικά κάλυκες και φυσίγγια...
Παλιών Ελλήνων και ξένων κατασκευάστων!!
IMG_20210415_094634.jpgIMG_20210415_095026.jpg
 
Last edited:
Χτες το βραδι δεχτηκα ενα τηλεφωνημα απο εναν φιλο, που ακομα μια φορα μου αποδειξε πως αλλο ο συλλεκτης και αλλο ο εμπορας. Θελω να εκφρασω το ευχαριστω μου δημοσια.
Μεγάλη η διαφορά.. ειναι λιγότεροι από τα δάχτυλα ενός χεριού.
 
Καλημέρα στην παρέα....
Η συρταριερα μου Φτιαγμένη από εμενα, χωριτηκοτητας γύρω στα 2150+ φυσίγγια αναλογου διαμετρηματος....
Με χάρτινα πλαστικά κάλυκες και φυσίγγια...
Παλιών Ελλήνων και ξένων κατασκευάστων!!
View attachment 25947View attachment 25948
Άξιος!.. εγω να δω πότε θα αξιωθώ.. να τα φτιάξω μια βιτρίνα.
 
Τρομερό.... Σιδηροδρόμους έβαλες ή σε πηχάκια συρταρώνουν;
Kαλημερα.... Ευχαριστώ πολύ!! Έβαλα πιχακια, γιατι με το σιδηρόδρομο θα ήταν πολύ πιο βαθιά, και δεν ήθελα να έχω 2 σειρές, ήθελα μια να τα βλέπω κατευθείαν....
Όποιος θελει να του δώσω τα μέτρα ακριβώς και τις διαστάσεις να φτιάξει ένα δικό του, πολλές ώρες εργασίας, και αρκετά τα χρήματα, αλλά αξίζει τον κόπο, τα έχεις όλα μπροστά σου, ούτε σε κουτιά ούτε σε σακούλες.....
 
Άξιος!.. εγω να δω πότε θα αξιωθώ.. να τα φτιάξω μια βιτρίνα..

Άξιος!.. εγω να δω πότε θα αξιωθώ.. να τα φτιάξω μια βιτρίνα.
Ευχαριστώ.... Θέλει χρόνο Νικόλα, και μυαλό καθαρό, εγώ Το έφτιαξα περσυ με την κανονική καραντίνα... Χαχαχα!
Πολλές ώρες δουλειάς...
Αλλα το αποτέλεσμα ήταν αυτο που ήθελα, αν και θα έφτιαχνα τώρα άλλο θα του έκανα κάτι διορθώσεις....
 
Καλημέρα στην παρέα....
Η συρταριερα μου Φτιαγμένη από εμενα, χωριτηκοτητας γύρω στα 2150+ φυσίγγια αναλογου διαμετρηματος....
Με χάρτινα πλαστικά κάλυκες και φυσίγγια...
Παλιών Ελλήνων και ξένων κατασκευάστων!!
View attachment 25947View attachment 25948
Αξιος πραβω .shake hands.
 
Ευχαριστώ.... Θέλει χρόνο Νικόλα, και μυαλό καθαρό, εγώ Το έφτιαξα περσυ με την κανονική καραντίνα... Χαχαχα!
Πολλές ώρες δουλειάς...
Αλλα το αποτέλεσμα ήταν αυτο που ήθελα, αν και θα έφτιαχνα τώρα άλλο θα του έκανα κάτι διορθώσεις....
Επαγγελματική δουλειά!
 
Χτες το βραδι δεχτηκα ενα τηλεφωνημα απο εναν φιλο, που ακομα μια φορα μου αποδειξε πως αλλο ο συλλεκτης και αλλο ο εμπορας. Θελω να εκφρασω το ευχαριστω μου δημοσια.
Τα αγαθα και η γνωση πρεπει να μοιραζωνται ,Αλλιως ειναι στειρα
 
Τα αγαθα και η γνωση πρεπει να μοιραζωνται ,Αλλιως ειναι στειρα
Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω παραπανω. Απλα ρε συ συγκρινω μεταξυ αυτου που αναφερω στην ανακοινωση παραπανω, και αυτων που με δαγκωσαν ή προσπαθησαν παλιοτερα. Και γιατι; Για 2-3 πραματακια ευτελη, που αν μου τα ζηταγαν θα τα εδινα και τσαμπα. Ισως και τοση να ηταν η αξια τους ως ανθρωποι, αλλα ελπιζω πως ηταν μια αδυναμια της στιγμης απο ανθρωπους που ισως και να ειναι καλυτεροι απο οσο εδειξαν. Τελος παντων, τη καλημερα μου
 
Back
Top