Παλιά φυσίγγια

Ομοιως κ τα υλικά ιδιογομωσης για cal.16 ήταν τότε εν αφθονία...
Σήμερα οι εναπομείναντες ιδιογωμοτες "16αρηδες" βασανίζονται λιγάκι....
Ευτυχώς που υπάρχουν κ παλια αποθέματα..
Ποιοτικές μάλλινες κλπ..

Το ξερω πως είναι του ίδιου κατασκευαστή.. Απλά το κουτί θα έπρεπε να περιειχε άλλο φυσίγγι μεσα κ οχι αυτό στην φωτο!
Kατι αλλα που εχω πλαστικα σαν της φωτογραφιας το δεξια γραφουν χατζιγιαννης θεοδωριδης Που να θυμαμε;
 
Kατι αλλα που εχω πλαστικα σαν της φωτογραφιας το δεξια γραφουν χατζιγιαννης θεοδωριδης Που να θυμαμε;
Έτσι ξεκίνησε η επιχείρηση με αυτή την επωνυμία...
Μετα αποσύρθηκε ο Χατζηγιαννης κ εμεινε ο Θεοδωρίδης...
Και δεν είναι το μονο παράδειγμα..
Έτσι ξεκίναγαν αρκετοί παλια..
Δυο άτομα σαν συναιτεροι....
 
Έτσι ξεκίνησε η επιχείρηση με αυτή την επωνυμία...
Μετα αποσύρθηκε ο Χατζηγιαννης κ εμεινε ο Θεοδωρίδης...
Και δεν είναι το μονο παράδειγμα..
Έτσι ξεκίναγαν αρκετοί παλια..
Δυο άτομα σαν συναιτεροι....
Ποτε Τασο ξερεις; Γιατι εχω και χαρτινα Χατζηγιαννης θεοδωριδης και με sipe και jk-6
 
Ποτε Τασο ξερεις; Γιατι εχω και χαρτινα Χατζηγιαννης θεοδωριδης και με sipe και jk-6
Νίκο το 1990 σίγουρα λεγόταν Αφοί Θεοδωρίδη..
Από ότι υπολογίζω πρεπει να κρατησε η συνεργασία μέχρι κ προς τα τέλη της δεκαετίας του 80.....
 
Ωραία συλλογή Νικηφόρε , χθες έβλεπα πάλι δοκιμές από τον Carlo αυτή την φορά δοκίμασε τα danessi είχα διαβάσει πολύ καλα λόγια για τα 20ρια της εταιρείας αυτής και από τι είδα και τα 410 δεν πάνε πίσω .
 
Ωραία συλλογή Νικηφόρε , χθες έβλεπα πάλι δοκιμές από τον Carlo αυτή την φορά δοκίμασε τα danessi είχα διαβάσει πολύ καλα λόγια για τα 20ρια της εταιρείας αυτής και από τι είδα και τα 410 δεν πάνε πίσω .
Έφτιαξα το σπίτι και τα ταχτοποιώ! Σήμερα ίσως ανεβάσω τα 20άρια....
Τον παρακολουθώ και εγώ τον Κάρλο, το είδα και το Ντανέζι. Μέχρι στιγμής παρακολουθώ ότι τα ιταλικά έχουν ένα προβάδισμα από τα άλλα, άσε να τελειώσει με τις δοκιμές να βγάλουμε και τα δικά μας συμπεράσματα.
 
Mπραβο ρε Νικηφορε!!!
Κώστα να τα faisan της uee που εριχνα καποτε στο cal. 36 κ ήταν πολυ καλα!!!
Αλλά δεν μπορουσα να βρω πουθενα το κουτί στο ίντερνετ για να τα δεις...
Επιτέλους.....!!!!
Προ Río εποχή ετσι , θα τα πρόλαβα σίγουρα αλλά τότε το μάτι ξεροσταλιάζε στο κουτί του s32 που όμοιο του δεν υπήρχε ούτε θα υπάρξει . Ωραίες εποχές φιλε και δίπλα τα maionchi, τα rc τα σεμι στο γκρι κουτί , τα παλιακα lambro.
 
Έφτιαξα το σπίτι και τα ταχτοποιώ! Σήμερα ίσως ανεβάσω τα 20άρια....
Τον παρακολουθώ και εγώ τον Κάρλο, το είδα και το Ντανέζι. Μέχρι στιγμής παρακολουθώ ότι τα ιταλικά έχουν ένα προβάδισμα από τα άλλα, άσε να τελειώσει με τις δοκιμές να βγάλουμε και τα δικά μας συμπεράσματα.
Αυτό βλεπω και γώ δεν ήμουν ποτέ φαν των αμερικανικών (ποιοτικά δεν μπορω να πω ) .
Το Σταρ Ελλάς το χω σε εικοσαρι κίτρινο με ρέλι , μου τα δώσε ένας φίλος χύμα καμια δεκαπενταριά έριξα μερικά σε τσίχλες αλλά δεν είχα επιτυχία με αυτά , τα υπόλοιπα τα κράτησα αν και δεν συλλέγω απλα και μόνο γιατί ήταν Ελληνικά .
 
Όχι..μέχρι και περιπου το 2001 τα έβρισκα μετά σταμάτησαν...
Μαζί με τα Rio(uee κ αυτά) κυκλοφορούσαν τότε,και αυτα ο βραχνος τα έφερνε.....
Τώρα που το ξανασκέφτομαι πρέπει να υπήρχε διαφήμιση τους σε κάποιο παλιο Κ&Φ
 
Αυτό βλεπω και γώ δεν ήμουν ποτέ φαν των αμερικανικών (ποιοτικά δεν μπορω να πω ) .

Το Σταρ Ελλάς το χω σε εικοσαρι κίτρινο με ρέλι , μου τα δώσε ένας φίλος χύμα καμια δεκαπενταριά έριξα μερικά σε τσίχλες αλλά δεν είχα επιτυχία με αυτά , τα υπόλοιπα τα κράτησα αν και δεν συλλέγω απλα και μόνο γιατί ήταν Ελληνικά .
Στο ίδιο κουτί που έβαλε φωτο ο Νικηφόρος ήταν τοτε κ τα Σταρ Ελλάς στο cal. 36(πορτοκαλι καλυκας)..
Και μάλιστα ίσως τοτε να ήταν κ το μοναδικό Ελληνικό φυσιγγι (και όχι μόνο) σε αυτό το διαμέτρημα που είχε αστεροειδες κλείσιμο κ μαλιστα ηταν κ απλό όχι magnum!!!!!!!

Καλούτσικα ήταν...

Τώρα που το ξανασκέφτομαι πρέπει να υπήρχε διαφήμιση τους σε κάποιο παλιο Κ&Φ
Ναι υπηρχε! Αλλά πρεπει να ψάξω να δω που έχω το συγκεκριμένο τευχος...
 
Στο ίδιο κουτί που έβαλε φωτο ο Νικηφόρος ήταν τοτε κ τα Σταρ Ελλάς στο cal. 36(πορτοκαλι καλυκας)..
Και μάλιστα ίσως τοτε να ήταν κ το μοναδικό Ελληνικό φυσιγγι (και όχι μόνο) σε αυτό το διαμέτρημα που είχε αστεροειδες κλείσιμο κ μαλιστα ηταν κ απλό όχι magnum!!!!!!!

Καλούτσικα ήταν...


Ναι υπηρχε! Αλλά πρεπει να ψάξω να δω που έχω το συγκεκριμένο τευχος...
Σε τέτοιο θα ταν λοιπον και τα 20αρια , τα χε σε ένα γιλέκο χρόνια και του λέω κατάσχονται , του χε δώσει δανεικό κάποιος ένα 48al και ξέμειναν για καλή μου τύχη.
 
Back
Top