Παλιά φυσίγγια

Το STOKAS διασπορας ΜΑΧ D που εχω....δεν ειναι με μισοταπα οπως βλεπω στην ποιο πανω φωτο.
Εχει βυσμα με ποτηρι...το ιδιο αμορτισερ με την μισοταπα στο 1,45χ33 Ν9 με CX2000 η δε πυριτιδα
χωρις να ειμαι σιγουρος την βλεπω για GM3 πρασινο λαδι σε λεπτους κοκκους. :)
ΥΓ. Κανονικος κοκκινος αποκεντρωτηρας αναποδα.;)
Νίκο βλέπω ότι είναι διαφορετικά από τα δικά μου, γιατί και ο αποκεντρωτήρας στα δικά μου, παρόλο που είναι κόκκινος, έχει κοιλότητα από πάνω, ίδια με του κιτρινο-μπεζ αποκεντρωτήρα του Double Διασποράς. Φαίνεται λίγο και στη φωτογραφία, αλλά είμαι και απόλυτα σίγουρος, δεν ήταν σαν τα δικά σου! Υποθέτω ότι τα δικά σου πρέπει να ήταν πιο παλιά, ίσως ήταν η πρώτη "πατέντα" του αποκεντρωτήρα, και μετέπειτα τον "βελτίωσε" ...
Στο MAX D DIASPORAS αν ειναι d20 ειναι λιγη η πυριτιδα... Ισως να ειναι 206s...
Ευχαριστουμε Στελιο!!!
Στράτο, και 206 να είναι, πάλι λίγη είναι !!! Και άμα πω και το καψούλι που είχαν θα .hair. ....
684 , έτσι είχα γράψει στις σημειώσεις μου, δε νομίζω να έκανα λάθος, είχε άσπρο χαρτάκι στην τρυπούλα, και σε κάλυκα Nobelsport, και σίγουρα δεν ήταν 616.
Ενώ το Double είχε 688. ;) Nobelsport κάλυκας επίσης.
 
Νίκο βλέπω ότι είναι διαφορετικά από τα δικά μου, γιατί και ο αποκεντρωτήρας στα δικά μου, παρόλο που είναι κόκκινος, έχει κοιλότητα από πάνω, ίδια με του κιτρινο-μπεζ αποκεντρωτήρα του Double Διασποράς. Φαίνεται λίγο και στη φωτογραφία, αλλά είμαι και απόλυτα σίγουρος, δεν ήταν σαν τα δικά σου! Υποθέτω ότι τα δικά σου πρέπει να ήταν πιο παλιά, ίσως ήταν η πρώτη "πατέντα" του αποκεντρωτήρα, και μετέπειτα τον "βελτίωσε" ...

Στράτο, και 206 να είναι, πάλι λίγη είναι !!! Και άμα πω και το καψούλι που είχαν θα .hair. ....
684 , έτσι είχα γράψει στις σημειώσεις μου, δε νομίζω να έκανα λάθος, είχε άσπρο χαρτάκι στην τρυπούλα, και σε κάλυκα Nobelsport, και σίγουρα δεν ήταν 616.
Ενώ το Double είχε 688. ;) Nobelsport κάλυκας επίσης.
Μόνο αν ήταν uee ... Ο κάλυκας 65αρης;
Δεν μπορούμε να ξέρουμε στα σιγουρα. Αν αυτοί τα είχαν δοκιμάσει σε κανονάκι θα είχαν δει τι γινόταν και έτσι προχώρησαν στο πάντρεμα των υλικών....
 
Το STOKAS διασπορας ΜΑΧ D που εχω....δεν ειναι με μισοταπα οπως βλεπω στην ποιο πανω φωτο.
Εχει βυσμα με ποτηρι...το ιδιο αμορτισερ με την μισοταπα στο 1,45χ33 Ν9 με CX2000 η δε πυριτιδα
χωρις να ειμαι σιγουρος την βλεπω για GM3 πρασινο λαδι σε λεπτους κοκκους. :)
ΥΓ. Κανονικος κοκκινος αποκεντρωτηρας αναποδα.;)
Αν θυμάμαι καλά, με κανονικό βύσμα (ποτήρι) ήταν τα πρώτα του, οι δεκάδες στην αρχή και μετά οι πρώιμες 25άδες. ;)
 
Μόνο αν ήταν uee ... Ο κάλυκας 65αρης;
Δεν μπορούμε να ξέρουμε στα σιγουρα. Αν αυτοί τα είχαν δοκιμάσει σε κανονάκι θα είχαν δει τι γινόταν και έτσι προχώρησαν στο πάντρεμα των υλικών....
Uee-G καψούλι σε κάλυκα Nobelsport ??? Όχι, Nobelsport ήταν, δυστυχώς δεν έχω κρατήσει κανένα, για να έσφαζα ξανά ...
Ο κάλυκας, κανονικός 70άρης ήταν.
Πάντως δεν είχε και τίποτα τρελές ταχύτητες. Αν θυμάμαι καλά, ο Στοκας στα διαφημιστικά του το έδινε γύρω στα 380 μ/δ. Δεν είμαι και σίγουρος, ο Τάσος θα ξέρει (θα θυμάται) καλύτερα !! :rolleyes: ;)
 
Νίκο βλέπω ότι είναι διαφορετικά από τα δικά μου, γιατί και ο αποκεντρωτήρας στα δικά μου, παρόλο που είναι κόκκινος, έχει κοιλότητα από πάνω, ίδια με του κιτρινο-μπεζ αποκεντρωτήρα του Double Διασποράς. Φαίνεται λίγο και στη φωτογραφία, αλλά είμαι και απόλυτα σίγουρος, δεν ήταν σαν τα δικά σου! Υποθέτω ότι τα δικά σου πρέπει να ήταν πιο παλιά, ίσως ήταν η πρώτη "πατέντα" του αποκεντρωτήρα, και μετέπειτα τον "βελτίωσε" ...

Τα πρώτα και καλύτερα ήταν αυτά που ανέβασε φωτογραφία ο κ. ΝίκοςΠ. Ήταν επίπεδα με μια τρύπα στη μέση. Τα δεύτερα ήταν αυτά που ανέβασε ο Στέλιος, που έχουν κοιλότητα όπως είπε. Και νομίζω μετέπειτα έβγαλε τα μωβ με τον χρυσό αποκεντρωτηρα.
 
Uee-G καψούλι σε κάλυκα Nobelsport ??? Όχι, Nobelsport ήταν, δυστυχώς δεν έχω κρατήσει κανένα, για να έσφαζα ξανά ...
Ο κάλυκας, κανονικός 70άρης ήταν.
Πάντως δεν είχε και τίποτα τρελές ταχύτητες. Αν θυμάμαι καλά, ο Στοκας στα διαφημιστικά του το έδινε γύρω στα 380 μ/δ. Δεν είμαι και σίγουρος, ο Τάσος θα ξέρει (θα θυμάται) καλύτερα !! :rolleyes: ;)


Τοσο δινει Στελιο V1 380 m/s το γραφει στο κουτι φιλε!!! :)
 
Υποθέτω ότι τα δικά σου πρέπει να ήταν πιο παλιά, ίσως ήταν η πρώτη "πατέντα" του αποκεντρωτήρα, και μετέπειτα τον "βελτίωσε" ...
Αυτό νομίζω και γω Στέλιο ο πρώτος ήταν επίπεδος τόσο στο πάνω μέρος όσο και στα ποδαράκια και κοντυτερος και χρησιμοποιούσε βύσμα με ποτήρι όπως λέει ο Νικος, κάποτε είχε γράψει και ο ίδιος για τον επανασχεδιασμό του αποκεντρωτηρα με την γουβιτσα για να πιάνει αέρα και να αποχωρίζεται γρηγορότερα από τα σκάγια.
 
Τα Tru - Tracer σε νουμερο 7,5 τα εκανε εισαγωγη ο STOKAS . Ηταν σε κουτι των 10 φυσιγγιων
και η τιμη τους 1,700 ( ευλογημενες ) δραχμουλες....
Ειναι τροχιοδεικτικα!!! ;) :)
Κάτι καταλαβα όταν μπουμπουνισα ένα στις τελευταιες απογευματινές τσίχλες, το σούρουπο .sarcastic.
 
Φιλε μιασ και έχεις και το κουτί αν μπορεις πες καμία πληροφορία για το συγκεκριμενο έτσι ενημερωτικά.
Ναι αμέ, και βέβαια, σοκολ Πολωνίας στα 34 γραμμάρια με βύσμα Τζιοβάνι, φωτογραφίες αργότερα που θα είμαι κοντά στο κουτί ;)
 
Ναι αμέ, και βέβαια, σοκολ Πολωνίας στα 34 γραμμάρια με βύσμα Τζιοβάνι, φωτογραφίες αργότερα που θα είμαι κοντά στο κουτί ;)
Ποιο λες Αρι?Δεν το ξερω..Για βαλε μια φωτο κ το κουτι..
Στον ιδιο καλυκα με του φιλου πιο πανω αλλα με 16 mm μεταλλο κ 34γρ γεμιζε το Α1( που ηταν φοβερο..)
Στον κιτρινο η μαυρο super fiocchi γεμιζε το ενισχυμενο arrow...
 
Last edited:
Ποιο λες Αρι?Δεν το ξερω..Για βαλε μια φωτο κ το κουτι..
Στον ιδιο καλυκα με του φιλου πιο πανω αλλα με 16 mm μεταλλο κ 34γρ γεμιζε το Α1( που ηταν φοβερο..)
Στον κιτρινο η μαυρο super fiocchi γεμιζε το ενισχυμενο arrow...
IMG_20200714_221647.jpg
 
Back
Top