Παλιά φυσίγγια

Πυρκαλ super..τοτε εβαζε χαρτακια στο εσωτερικο των φυσιγγιων της με τους κανονες ασφαλειας στα Ελληνικα κ στα Αγγλικα στην πισω πλευρα του..θα μπορουσαν να το εγραφαν κ πανω στο κουτι αλλα προφανως σκεφτηκαν οτι ελαχιστοι διαβαζουν τι λενε τα κουτια..ενω αν θα μπει πανω στα φυσιγγια ολοι θα το διαβασουν απο περιεργεια..και μπραβο τους...δυστηχως ομως δεν το κρατησαν και πολυ..οχι οτι δεν ειναι γνωστα ολα αυτα αλλα καλο ειναι να υπενθυμιζονται κ ιδιαιτερα στους νεους κυνηγους..

20190923_194416.jpg
20190923_194440.jpg20190923_194504.jpg
 
εχω 1μισο κουτι απο τετοια σε 3αρι νουμερο..χαρτινοσ καλυκας ..πως μπορουμε να μαθουμε πιεσεις? ετσι απο περιεργεια..

εχω ηδη ριξει καμποσα ..θα ριξω και τα υπολοιπα και θα κρατησω ενα ετσι να υπαρχει
 

Attachments

  • 32645_0.jpg
    32645_0.jpg
    33,2 KB · Προβολές: 33
εχω 1μισο κουτι απο τετοια σε 3αρι νουμερο..χαρτινοσ καλυκας ..πως μπορουμε να μαθουμε πιεσεις? ετσι απο περιεργεια..

εχω ηδη ριξει καμποσα ..θα ριξω και τα υπολοιπα και θα κρατησω ενα ετσι να υπαρχει
Βγάλε ρε χρυσό μου παιδί μια φωτό και το φυσίγγι......Και μην κάνεις κανένα αστείο και τα ρίξεις...κρίμα είναι....θα το μετανιώσεις....
 
κανα δυο απο αυτα που εριξα..σκιστηκε ο καλυκας ..ειχαν τραβηξει λιγο υγρασια..ειχε αρχισει το μεταλλο να σκουριαζει..για αυτο κ τα εριξα τα πιο παλια..

γιατι θα το μετανιωσω??

θα βγαλω φωτο ..αυτη ειναι απο το ιντερνετ που εβαλα..
 
δε τα συγκρινω με τα τορντο για καποιο λογο..απλα ειναι πιο ψηλα..για να δωσω την αισθηση αυτη του μεγεθους

εντωμεταξυ στο κουτι δε γραφουν καν γραμμαρια..
Εδώ ολόκληρη Lambro και δν γράφει ταχύτητες.... .sarcastic. ...θα έγραφαν γραμμάρια τα AZZOT BAIKAL......sarcastic.
 
Για τον φιλο μας outlander που ειναι φαν της cheddite κ οχι αδικα..
8αστερο κλεισιμο..ετος 1995...34γρ..
Ξερω τι θα σκεφτεις εσυ.......που ειναι κ ενα κοπαδι φασσες......sarcastic.

View attachment 3978
Φαίνεται πολύ ωραίο κλείσιμο! Επίσης η cheddite έχει ωραίο λογότυπο και τραβάει το μάτι!
 
Για τον φιλο μας outlander που ειναι φαν της cheddite κ οχι αδικα..
8αστερο κλεισιμο..ετος 1995...34γρ..
Ξερω τι θα σκεφτεις εσυ.......που ειναι κ ενα κοπαδι φασσες......sarcastic.

View attachment 3978
Ωραίο κουτί και ωραίο φυσίγγι.....Με ιδιαίτερο κλείσιμο.... .sarcastic. :cool::cool:
 
Για τον φιλο μας outlander που ειναι φαν της cheddite κ οχι αδικα..
8αστερο κλεισιμο..ετος 1995...34γρ..
Ξερω τι θα σκεφτεις εσυ.......που ειναι κ ενα κοπαδι φασσες......sarcastic.

View attachment 3978
που τα ξετρυπωσες παλι ρε αλανι!!!
 
Για τον φιλο μας outlander που ειναι φαν της cheddite κ οχι αδικα..
8αστερο κλεισιμο..ετος 1995...34γρ..
Ξερω τι θα σκεφτεις εσυ.......που ειναι κ ενα κοπαδι φασσες......sarcastic.

View attachment 3978
τι μου θυμησες... τοτε 18 χρονων, μολις ειχα βγαλει αδεια.
ειχα βαλει τον περιπτερα να με παιρνει τηλ οταν εβγαινε το Κ&Σ, ειχε βαρεθει να τον ρωταω αν ηρθε το νεο τευχος..
ειχε βγαλει ωραιο περιοδικο ο Κυπριδημος. μεχρι κ τις αγγελιες διαβαζα!
σορυ για το οφ τοπικ, με επιακε μια νοσταλγια
 
τι μου θυμησες... τοτε 18 χρονων, μολις ειχα βγαλει αδεια.
ειχα βαλει τον περιπτερα να με παιρνει τηλ οταν εβγαινε το Κ&Σ, ειχε βαρεθει να τον ρωταω αν ηρθε το νεο τευχος..
ειχε βγαλει ωραιο περιοδικο ο Κυπριδημος. μεχρι κ τις αγγελιες διαβαζα!
σορυ για το οφ τοπικ, με επιακε μια νοσταλγια
Εμενα να δεις τι νοσταλγιες με πιανουν...:rolleyes:
Κατα την γνωμη μου το καλυτερο περιοδικο για τα κυνηγετικα οπλα κ οχι μονο βεβαια..
Θυμαμε το '00-01 ειχα γραφτει συνδρομητης για ενα χρονο..τοτε εδιναν δωρο με καθε συνδρομη ενα κασκολ κ ενα παγουρι(φλασκι) για νερο..το κασκολ μου ηρθε,το φλασκι οχι..κ το ηθελα γιατι το λογοτυπο του περιοδικου πανω..πηρα τηλ κ μου ειπαν οτι ειχαν τελιωσει..δυστηχως ομως μαζι με αυτο "τελιωσε" κ το περιοδικο..
Ενα μειονεκτημα ειχε,δεν ηταν με κολλα αλλα με δυο συραπτικα πανω κ κατω..απο την χρηση εφευγαν τα φυλλα κ ιδιαιτερα τα τελευταια χρονια που ειχε αποκτησει περισσοτερη υλη κ ειχε γινει πιο ογκωδη...
 
Back
Top