Παλιά φυσίγγια

Aν κ οφ τοπικ το 1953 η τιμη του περιοδικου εκτοξευτηκε στις 5000δρχ(!)


Ενδεικτικτικες τιμες προιοντων κ μεροκαματων τοτε για να υπαρχει μια συγκριση..
https://www.servou.gr/2013-06-23-10-30-27/grafipatrioton/53-thimisoutapalia/1655-1949-1965
Τάσο μπορείς να βάλεις Εάν έχει πυρίτιδες η φυσίγγια κ σχετικά να ξέρουμε τι υπήρχε... Ευχαριστώ!
 
πρεσεξτε εκει που λεει δια την λειανσιν των καννων , ενωει τα πολεμηκα , που εκεινη την εποχη ηταν αφθονα , που τα μετετρεπαν σε λειοκανα μικρων διαμετρηματων , συνηθος GAL36 , και τι πυρητηδες να διαφημησουν τοτε , αφου ηταν σε πλυθωρα και της εβρησκαν και τσαμπα , βγαζοντας απο τα πολεμηκα φυσιγγια , αλλα και απο μεγαλα διαμετρηματα πυροβολων , που τα ελεγαν πλακακια , που τα εκοβαν κομματακια
 
Τάσο μπορείς να βάλεις Εάν έχει πυρίτιδες η φυσίγγια κ σχετικά να ξέρουμε τι υπήρχε... Ευχαριστώ!
Καποια στιγμη εχω σκεφτει να ανοιξω καποιο νεο θεμα πχ "παλιες διαφημισεις "( μεχρι κ το 2000 παραπανω δεν νομιζω να εχει νοημα..)
ο μονος σκοπος ειναι να δουμε καποιες ωραιες διαφημισεις απο εποχες που δεν υπηρχε ιντερνετ κ το μονο μεσο διαφημισης ηταν τα κυνηγετικα περιοδικα..
Τι να τα κανω τα περιοδικα μου λενε καποιοι αφου διαβαζω οτι θελω στο ιντερνετ?
τα καλυτερα αρθρα για θεματα κυνηγιου ειναι γραμμενα στα περιοδικα κ οχι στο ιντερνετ..κ σπανια θα φιλοτιμηθει καποιος να τα ανεβασει..
Επισης..τα διδαγματα που περασαν στον κυνηγο τα τοτε περιοδικα δεν προκειται να τα περασει κανενα ιντερνετ κ κανενα fb..
 
Καποια στιγμη εχω σκεφτει να ανοιξω καποιο νεο θεμα πχ "παλιες διαφημισεις "( μεχρι κ το 2000 παραπανω δεν νομιζω να εχει νοημα..)
ο μονος σκοπος ειναι να δουμε καποιες ωραιες διαφημισεις απο εποχες που δεν υπηρχε ιντερνετ κ το μονο μεσο διαφημισης ηταν τα κυνηγετικα περιοδικα..
Τι να τα κανω τα περιοδικα μου λενε καποιοι αφου διαβαζω οτι θελω στο ιντερνετ?
τα καλυτερα αρθρα για θεματα κυνηγιου ειναι γραμμενα στα περιοδικα κ οχι στο ιντερνετ..κ σπανια θα φιλοτιμηθει καποιος να τα ανεβασει..
Επισης..τα διδαγματα που περασαν στον κυνηγο τα τοτε περιοδικα δεν προκειται να τα περασει κανενα ιντερνετ κ κανενα fb..
Άνοιξε το θέμα σήμερα αν μπορείς κυνηγετικά διηγήματα μέσα από τα περιοδικά Κ Βιβλία της εποχής Εγώ μπορώ να σε βοηθήσω έχω Τόμους από κυνηγετικά νέα 1961 62 63 64 συνεχόμενα Κ 1971 κ ένα τεύχος 1948
 
Καποια στιγμη εχω σκεφτει να ανοιξω καποιο νεο θεμα πχ "παλιες διαφημισεις "( μεχρι κ το 2000 παραπανω δεν νομιζω να εχει νοημα..)
ο μονος σκοπος ειναι να δουμε καποιες ωραιες διαφημισεις απο εποχες που δεν υπηρχε ιντερνετ κ το μονο μεσο διαφημισης ηταν τα κυνηγετικα περιοδικα..
Τι να τα κανω τα περιοδικα μου λενε καποιοι αφου διαβαζω οτι θελω στο ιντερνετ?
τα καλυτερα αρθρα για θεματα κυνηγιου ειναι γραμμενα στα περιοδικα κ οχι στο ιντερνετ..κ σπανια θα φιλοτιμηθει καποιος να τα ανεβασει..
Επισης..τα διδαγματα που περασαν στον κυνηγο τα τοτε περιοδικα δεν προκειται να τα περασει κανενα ιντερνετ κ κανενα fb..
Τασο ξεκινατο και εγω μαζι σου
 
Back
Top