Παλιά φυσίγγια

Κωνσταντίνε κάποτε όλα τα ωραία τελειώνουν.....:mad:;);)
Ειδικά σε αυτήν την εταιρεία που τρελαίνεται για αλλαγές κρατά ένα φυσίγγι σταθερό στο χρόνο?
ξαναδοκιμασε τα κωνσταντινε ,ακομα καλα ειναι .
Σίγουρα ,σε πέρδικες τα έριχνα Σεπτέμβριο αλλά δούλευαν βούτυρο και απόδοση, το φιλαράκι που κυνηγούσαμε μαζί μού λέγε με την ντοπιολαλιά μας " ε κατσια τα cacchia .sarcastic. " εννοώντας το στραπάτσο που έτρωγαν οι πέρδικες .
 
Συνηθιζω μετα απο δυνατες οστριες (νοτιαδες) να κανω την βολτα μου στην παραλια..
Εχω δει οτι μπορει κ οτι δεν μπορει να φανταστει κανεις..ξυλα,μαδερια,φελλους,σημαδουρες,σχοινια,πλαστικα κ γυαλινα μπουκαλια,ξυριστικες μηχανες μιας χρησης,οδοντοβουρτσες σε συσκευασιες μιας χρησης,κομματια κατραμι(πισσα),κ παρα πολλα αλλα που πετανε οι ασυνηδητοι,ψαροκαικα,πλοια κλπ..
Η θαλασσα κ οι κατοικοι της ως γνωστον δεν παραγουν σκουπιδια που θα μπορουσαν να την βλαψουν εχει φροντισει να μας τα επιστρεψει στην ξηρα που ειναι κ ο τοπος που ζει ο ανθρωπος....
Μεσα σε ολα αυτα εχω βρει κ παρα πολλους καλυκες κ συγκεντρωτηρες ολα αυτα τα χρονια,σε ολους φυσικα ελειπε το μεταλλο γιατι ειχε σαπισει κ σχεδον σε ολους ειχαν σβησει τελειως τα γραμματα..
Σημερα θαυμασα για μια ακομα την φοβερη ποιοτητα του μελανιου(δεν συνεβαινε σε ολα τα παλια φυσιγγια αυτο) των παλιων ελληνικων rottweil..συν ενα παλιο bp mb που αχνοφαινεται το τυπωμα..και σκεφτειτε οτι ενδεχεται να περιπλανιοταν για παρα πολλα χρονια στο πελαγος..
Και μερικοι συγκεντρωτηρες..αριστερα φαινεται κ ενας που εχει κομμενα τα πτερυγια σε πολλα σημεια κ μαλλον αυτο προερχεται απο καποια ιδιογομωτικη πατεντα..

 
Συνηθιζω μετα απο δυνατες οστριες (νοτιαδες) να κανω την βολτα μου στην παραλια..
Εχω δει οτι μπορει κ οτι δεν μπορει να φανταστει κανεις..ξυλα,μαδερια,φελλους,σημαδουρες,σχοινια,πλαστικα κ γυαλινα μπουκαλια,ξυριστικες μηχανες μιας χρησης,οδοντοβουρτσες σε συσκευασιες μιας χρησης,κομματια κατραμι(πισσα),κ παρα πολλα αλλα που πετανε οι ασυνηδητοι,ψαροκαικα,πλοια κλπ..
Η θαλασσα κ οι κατοικοι της ως γνωστον δεν παραγουν σκουπιδια που θα μπορουσαν να την βλαψουν εχει φροντισει να μας τα επιστρεψει στην ξηρα που ειναι κ ο τοπος που ζει ο ανθρωπος....
Μεσα σε ολα αυτα εχω βρει κ παρα πολλους καλυκες κ συγκεντρωτηρες ολα αυτα τα χρονια,σε ολους φυσικα ελειπε το μεταλλο γιατι ειχε σαπισει κ σχεδον σε ολους ειχαν σβησει τελειως τα γραμματα..
Σημερα θαυμασα για μια ακομα την φοβερη ποιοτητα του μελανιου(δεν συνεβαινε σε ολα τα παλια φυσιγγια αυτο) των παλιων ελληνικων rottweil..συν ενα παλιο bp mb που αχνοφαινεται το τυπωμα..και σκεφτειτε οτι ενδεχεται να περιπλανιοταν για παρα πολλα χρονια στο πελαγος..
Και μερικοι συγκεντρωτηρες..αριστερα φαινεται κ ενας που εχει κομμενα τα πτερυγια σε πολλα σημεια κ μαλλον αυτο προερχεται απο καποια ιδιογομωτικη πατεντα..

Τν συγκεντρωτήρα τέρμα δεξιά στη φωτό τν είχαν τα φυσίγγια του Μπουτσελάκου που είχα αναρτήσει ένα βράδυ που αναφέραμε αν θυμάσαι.........
Επίσεις ROTTWEIL No: 6-5-4 βρίσκω κ εγώ ακόμη τα καλοκαίρια στην Κουρούτα π πάω να μπανιαριστώ.......sarcastic.
Μελάνι ανεξήτηλο βρε παιδί μου.......
 
Μελάνι ανεξήτηλο βρε παιδί μου....
Θα ψαξω μηπως υπαρχει ακομα να κανω τατουαζ...sarcastic.
Εχω βρει σε οργωμενα που ηταν θαμμενη με τα χρονια κ τους εφερε στην επιφανεια το τρακτερ κ φαινονταν τα παντα..
 
Συνηθιζω μετα απο δυνατες οστριες (νοτιαδες) να κανω την βολτα μου στην παραλια..
Εχω δει οτι μπορει κ οτι δεν μπορει να φανταστει κανεις..ξυλα,μαδερια,φελλους,σημαδουρες,σχοινια,πλαστικα κ γυαλινα μπουκαλια,ξυριστικες μηχανες μιας χρησης,οδοντοβουρτσες σε συσκευασιες μιας χρησης,κομματια κατραμι(πισσα),κ παρα πολλα αλλα που πετανε οι ασυνηδητοι,ψαροκαικα,πλοια κλπ..
Η θαλασσα κ οι κατοικοι της ως γνωστον δεν παραγουν σκουπιδια που θα μπορουσαν να την βλαψουν εχει φροντισει να μας τα επιστρεψει στην ξηρα που ειναι κ ο τοπος που ζει ο ανθρωπος....
Μεσα σε ολα αυτα εχω βρει κ παρα πολλους καλυκες κ συγκεντρωτηρες ολα αυτα τα χρονια,σε ολους φυσικα ελειπε το μεταλλο γιατι ειχε σαπισει κ σχεδον σε ολους ειχαν σβησει τελειως τα γραμματα..
Σημερα θαυμασα για μια ακομα την φοβερη ποιοτητα του μελανιου(δεν συνεβαινε σε ολα τα παλια φυσιγγια αυτο) των παλιων ελληνικων rottweil..συν ενα παλιο bp mb που αχνοφαινεται το τυπωμα..και σκεφτειτε οτι ενδεχεται να περιπλανιοταν για παρα πολλα χρονια στο πελαγος..
Και μερικοι συγκεντρωτηρες..αριστερα φαινεται κ ενας που εχει κομμενα τα πτερυγια σε πολλα σημεια κ μαλλον αυτο προερχεται απο καποια ιδιογομωτικη πατεντα..

Δεν παίζεσαι με τίποτα λέμε , μερικοί μπορεί να έχουν έρθει και από σπαγγέτι μεριά ο δεύτερος από δεξιά μάλλον αυτός που χρησιμοποιεί η clever , ο δεύτερος από αριστερα μπορεί και από ιδιογωμοση μπορεί και από κάποιο εμπορικό τραπαδορικο φυσιγγι χαραγμένο σε 8 πέταλα έχω δει σε χρώμα πράσινο στο σκοπευτήριο σχεδόν αθικτο όπως αυτό του clever αλλά κομμένο σε 8 πέταλα στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάποιος αμερικανικός αλλά καμμία εταιρεία τους δεν έχει τέτοιο αμορτισέρ .
 
Αυτό το βρείκα χθες φίλοι μου καθώς περπατούσα να πάω στο καρτέρι το απόγευμα περνώντας μέσα από ένα αμπέλι........Μάλλον είχαν στριμώξει κάποια βασίλισσα μεσ'το ίσωμα ....

Εντύπωση μου έκανε το καψούλι που είναι από: (ορύχαλκο να το πω) ;
 


Μιας και το ανέφερε ο φίλτατος Τάσος!
2 κάλυκες ριγμένοι τουλάχιστον 10 χρόνια πριν από τον συγχωρεμένο τον μπάρμπα μου σε κυνήγι φάσσας! Τους βρήκα προ ενός μηνός στο χωράφι του στο σημείο που καθόταν. Κάθε χρόνο το σημείο αυτό το περνάω με τον καταστροφέα και ενίοτε με την φρέζα. Και σχεδόν κάθε χρόνο καίγονται και τα αγριόχορτα εξού και είναι καμένοι! Και όμως ακόμα είναι το μελάνι τους απάνω!
Τα έριξε με δίκανο μπερέτα 424 αυτά και άλλα πολλά και φυσικά το δίκαννο δεν είναι μάγνιουμ όπως τα αποκαλούσε!
 


Μιας και το ανέφερε ο φίλτατος Τάσος!
2 κάλυκες ριγμένοι τουλάχιστον 10 χρόνια πριν από τον συγχωρεμένο τον μπάρμπα μου σε κυνήγι φάσσας! Τους βρήκα προ ενός μηνός στο χωράφι του στο σημείο που καθόταν. Κάθε χρόνο το σημείο αυτό το περνάω με τον καταστροφέα και ενίοτε με την φρέζα. Και σχεδόν κάθε χρόνο καίγονται και τα αγριόχορτα εξού και είναι καμένοι! Και όμως ακόμα είναι το μελάνι τους απάνω!
Τα έριξε με δίκανο μπερέτα 424 αυτά και άλλα πολλά και φυσικά το δίκαννο δεν είναι μάγνιουμ όπως τα αποκαλούσε!
Τα παλια με τις 65αρες θαλαμες τι εχουν τραβηξει τα κακομοιρα ολα ξεκουνημενα
 
Αριστο η οξειδωση δειχνει οτι ηταν σε μερος με υγρασια..
Σε τσιχλες εχω ριξει κ πιο οξειδωμενα για λαγο δεν θα το ρισκαρα ομως..
Να που εχετε ξαναριξει και φυσιγγια arrow ρουμελιωτης σπυροπουλος,για ρωτα αν ηταν δυνατα?.sarcastic..sarcastic.
 
Αριστο η οξειδωση δειχνει οτι ηταν σε μερος με υγρασια..
Σε τσιχλες εχω ριξει κ πιο οξειδωμενα για λαγο δεν θα το ρισκαρα ομως..
Να που εχετε ξαναριξει και φυσιγγια arrow ρουμελιωτης σπυροπουλος,για ρωτα αν ηταν δυνατα?.sarcastic..sarcastic.
Ρουμελιώτη Arrow μπορντώ με 8mm ή 12mm μέταλλο δν το θυμάμαι κ καλά.....το είχα βρει στην αυλή του θείου μου εδώ στο εξοχικό του. Μιας κ μένει στην Πάτρα ο θείος μου ρουμελιώτη θα έπερνε τότε.
 


how to do a screenshot on a pc





Με ρωτάει ο αδερφός μου ενώ ψαχουλευε μια σακούλα με φυσιγγια: ρε κάνουν για λαγό αυτά, όλα 4ρια εν τω μεταξυ!.sarcastic.
Βέβαια προβληματιστηκε που ήταν ψιλοσκουριασμενα!
Ωραία τα φυσίγγια σου Αρίστο μου!!
Το πράσινο (stokas) δν το έχω ξανά δει. Τη γόμωση είναι;
Επίσης κάποτε είχα 5-6 φυσίγγια Stokas Max Νο:4 ασημί κάλυκα με 20mm μέταλλο.....Τα έριξα σε τενεκέδες τότε εγώ ο βλάκας.....
Επίσης το κόκκινο τη μάρκα είναι.....;
 
Ρουμελιώτη Arrow μπορντώ με 8mm ή 12mm μέταλλο δν το θυμάμαι κ καλά....
16mm ηταν κ 34γρ με psb 1,αυτα μαζι με τα μπλε ΜΒ που επισης γεμιζε δεν μου αρεσαν με τιποτα...
Επίσης το κόκκινο τη μάρκα είναι.....;
Σου φωναζει μωρεεεεε.sarcastic.
fgr2fgrfgr2
Μην του πεις Αριστο αστον να σκεφτει λιγο....sarcastic.
 
Back
Top