Παλιά κουτιά πυρίτιδας

IMGP0023.jpg
 
Μπορείς να βγάλεις ποιό καθαρή φωτογραφία και από άλλοι μεριά.. αυτά τα γράμματα τα έχουν Δημητσάνας στην πίσω πλευρά για το εξωτερικό.. Αλλά δεν διακρίνονται καθαρά... Τι γράφει..
γαλλικο ειναι
περιπου 1915
 

Τα καλά φυσίγγια πάντα φτιάχνονται με κορυφαίες πυρίτιδες..

To συγκεκριμενο το ειχα αγορασει (ιδια συσκευασια - καλυκας Τ1 - κιτρινο - 6.45 καψουλι) και σε καλο τρυγονοπερασμα κοντεψα να πεταξω το οπλο. Αυτη ηταν η πρωτη φορα, ακολουθησε και μια δευτερη αρκετα χρονια αργοτερα με τα Sipe της NSI και τελος. Δεν ξανα ασχοληθηκα
 
Υπαρχουν ανθρωποι και υπαρχουν και οσοι σε κοιτανε ως πορτοφολι. Ευτυχως συχνα συναντω τους πρωτους, συχνοτερα απο τους δευτερους τουλαχιστον. Το συγκεκριμενο κουτακι ειναι απο την αγαπημενη πυριτιδα του μπαμπα, τουλαχιστον μια απο οσες θυμαμαι και σιγουρα και η τελευταια που γεμιζε για το 16αρι και ειναι ευγενικη χορηγια ενος φιλου για το εργαστηρι. Τον ευχαριστω και δημοσια γιαυτο
 

Attachments

  • 20200526_205641.jpg
    20200526_205641.jpg
    238,2 KB · Προβολές: 17
Υπαρχουν ανθρωποι και υπαρχουν και οσοι σε κοιτανε ως πορτοφολι. Ευτυχως συχνα συναντω τους πρωτους, συχνοτερα απο τους δευτερους τουλαχιστον. Το συγκεκριμενο κουτακι ειναι απο την αγαπημενη πυριτιδα του μπαμπα, τουλαχιστον μια απο οσες θυμαμαι και σιγουρα και η τελευταια που γεμιζε για το 16αρι και ειναι ευγενικη χορηγια ενος φιλου για το εργαστηρι. Τον ευχαριστω και δημοσια γιαυτο
Μπράβο σου είσαι τυχερός μέσα απ τα φεις μπουκ και τα φόρουμ 2 3 Έχω κρατήσει επαφή από τους 500+ Που με γύρο έφεραν για να μου πάρουν πράγματα... Και καμία 20αρια μεγαλέμποροι συλλογής που έχω γλυτώσει..Είναι αρκετοί που άρμεγουν κάποιους για 1 κουτί..
 
Last edited:
Back
Top