Παλιά κουτιά πυρίτιδας

Το μεγαλυτερο λαθος ειναι να ψαχνεις κουτια στη Δημητσανα ,Εκει ψαχνει ολη η Ελλαδα εκει πανε ολοι οι γιαπηδες και τα ζευγαρακια για φωτο στους μπαρουτομυλους και SEX στο τζακι για Σαββατοκυριακο με τις τζιπαρες τους και ολοι θελουν ενα κουτι για σουβενιρ Εγινε μοδα κι αυτο βλεπεις
Σιγά μη φτάσω και εκεί πάνω στη Δημητσάνα για ένα κουτί..... .sarcastic.
Εννοώ σε κάποια βουνήσια χωριά εδώ γύρω, πολύ έξω από την Αμαλιάδα.....
 
Σιγά μη φτάσω και εκεί πάνω στη Δημητσάνα για ένα κουτί..... .sarcastic.
Εννοώ σε κάποια βουνήσια χωριά εδώ γύρω, πολύ έξω από την Αμαλιάδα.....
Κωστάκη έχει μια γαλάζια πέρδικα εκεί στον πύργο Δεν χρειάζεται να ανέβεις στα βουνά.
 

Μαζί με τα απο πανω ήταν μαζί κ αυτός ο ριγμενος κάλυκας Κ γράφει Ε Σ και ένα τύπωμα CR 1881 πιθανών να τον είχε για μέτρηση πυρίτιδας.
καλυκας απο μονο τουφεκιο κρα , που ηταν γεμηζμενο με μαυρη πυρητηδα , με ημερομηνια 1881 , που πολλα τα μετετρεψαν σε λειοκανο σε διαμετρημα GAL 28 , kκαι GAL 32 νομηζω
 
καλυκας απο μονο τουφεκιο κρα , που ηταν γεμηζμενο με μαυρη πυρητηδα , με ημερομηνια 1881 , που πολλα τα μετετρεψαν σε λειοκανο σε διαμετρημα GAL 28 , kκαι GAL 32 νομηζω
Σε ολα τα διαμετρηματα γινονταν μετατροπη εγω εχω σε CAL16 το 12αρι ηταν οριακα εχω κυνηγησει και με 12αρι
 
Σε ολα τα διαμετρηματα γινονταν μετατροπη εγω εχω σε CAL16 το 12αρι ηταν οριακα εχω κυνηγησει και με 12αρι
τοσο χοντρη κανη ειχε ο κρας , που σηκονε μετατροπη ΥΓ δεν εχω δει ποτε κρα , μονο απο το ιντερνετ
 
Εδω εχουνε παρα πολλοι γκραδες μετατροπη σε κυνηγετικα ενας μπαρμπας μου εχει CAL 24
Νικο εχουν χαρτια κανονηκα ετσυ , που μπωρο να αγορασε ενα τετιο , σε λειοκανο φυσικα , και ποσο θα κοστηση , το θελω για συλογη , γιατι απο μικρος τον ακουγα τους γερους να λενε , την λεξη , φυγετε γιατι θα βγαλω τον γκρα , χωρης να ξερω τι ειναι , που στην λεξη γκρα φευγαμε τρεχοντας νομηζαμε οτι θα ειναι κανενα ματσουκι η καμια βεργα
 
Νικο εχουν χαρτια κανονηκα ετσυ , που μπωρο να αγορασε ενα τετιο , σε λειοκανο φυσικα , και ποσο θα κοστηση , το θελω για συλογη , γιατι απο μικρος τον ακουγα τους γερους να λενε , την λεξη , φυγετε γιατι θα βγαλω τον γκρα , χωρης να ξερω τι ειναι , που στην λεξη γκρα φευγαμε τρεχοντας νομηζαμε οτι θα ειναι κανενα ματσουκι η καμια βεργα
Ναι δηλωμενα κανονικα με 200 το πολυ 300 βρισκεις σε καλη κατασταση εγω περσι εκανα δωρο σε ενα φιλο εναν 16αρι
 
Έχεις μαζέψει ωραία πράγματα Νικόλα!
Γεια σου Βασίλη! ωραία είναι έχουν και άλλα παιδιά ωραία πράγματα. Προσπαθώ ότι έχω να γνωρίζω τι είναι ακριβώς μέσα από βιβλία και περιοδικά και να μοιράζομαι μαζί σας την γνώση.
 
Back
Top