Πέρδικα

Όνομα
nikos
Κυνηγι περδικας σημερα στον ταυγετο Ξεκινησαμε χαλαρα με το γιο μου κατα τις 10 ,Στο δρομο συναντησαμε γουρουνοκυνηγους που καθαριζαν ενα γουρουνι σε μια πηγη ,Ολα καλα καλημερες κι αλλα πολλα γουρουνια τους ρψτησα που θα πανε μετα και τους ειπα που θα παω εγω ,Εφυγα και την ωρα που ξεκηνησα το κυνηγι ηρθαν και μου ειπαν να φυγω γιατι θα βαλουν καρτερι για τα γουρουνια,Εφυγα και εγω τι να κανω ; Αλλαξα μερος λιγο τσαντισμενος αλλα ειπα δεν θα μου χαλασουν τη διαθεση ,τελικα μου βγηκε σε καλο συναντησα 3 κοπαδια περδικες ειδα τις φερμες μου και απολαυσα ενα παρδικοκυνηγι με το γιο μου ,Στη φωτο η Σπαρτη απο ψηλα

Όνομα
Παναγιωτης
68746875
φερμα ο σκύλος πηγαίνω κοντά περνώ θέση ... δεν κουνιέται ο σκύλος ,δεν κουνιέται τίποτα... πηγαίνω ακόμα πιο κοντά δύο μέτρα από τον σκύλο και βλέπω την πλάτη της πέρδικας τιναζω με το πόδι μου κάποια ξεροκλαδα για να σηκωθεί... τίποτα... σπάει ο σκύλος και την πιάνει στο στόμα και ορίστε το αποτέλεσμα.
Ζεστη ζεστη η πέρδικα ακόμα.
Εκοψα το γεύμα από το γεράκι.

Όνομα
Γιώργος
View attachment 6874View attachment 6875
φερμα ο σκύλος πηγαίνω κοντά περνώ θέση ... δεν κουνιέται ο σκύλος ,δεν κουνιέται τίποτα... πηγαίνω ακόμα πιο κοντά δύο μέτρα από τον σκύλο και βλέπω την πλάτη της πέρδικας τιναζω με το πόδι μου κάποια ξεροκλαδα για να σηκωθεί... τίποτα... σπάει ο σκύλος και την πιάνει στο στόμα και ορίστε το αποτέλεσμα.
Ζεστη ζεστη η πέρδικα ακόμα.
Εκοψα το γεύμα από το γεράκι.
Κρίμα για το πουλί..

Κρίμα είναι τα κοπάδια που βαράμε στα 50 μετρα και τραυματιζονται και χάνονται και πεθαίνουν αργότερα, κρίμα είναι τα εκπαιδευτικά την εποχή που κλωσσανε οι μάνες, και πολλά άλλα είναι κρίμα στην περδικα, το γεράκι δεν είναι κρίμα η φύση κάνει την δουλειά της

Last edited:
Όνομα
nikos
Κρίμα είναι τα κοπάδια που βαράμε στα 50 μετρα και τραυματιζονται και χάνονται και πεθαίνουν αργότερα, κρίμα είναι τα εκπαιδευτικά την εποχή που κλωσσανε οι μάνες, και πολλά άλλα είναι κρίμα στην περδικα, το γεράκι δεν είναι κρίμα η φύση κάνει την δουλειά της
Σε μικρα περδικοπουλα σαν ορτυκια το εχω δει και εγω αλλα μεγαλο πουλι πρωτη φορα το βλεπω

Ο πετριτης κ το διπλοσα'ι'νο έχουν μέσα στο μενού τους τις πέρδικες κ όχι μόνο. Παπιά κουρουνες φάσσες μπεκάτσες κ αρκετά άλλα. Χάρμα οφθαλμών μια τέτοια επίθεση για έναν πραγματικο κυνηγό. Το αποκορύφωμα, για μένα, είναι η επίθεση του διπλοσα'ι'νου στην μπεκάτσα. Είμαι απτους τυχερούς που έχω δει... Δύο φορές.

Όνομα
nikos
Ο πετριτης κ το διπλοσα'ι'νο έχουν μέσα στο μενού τους τις πέρδικες κ όχι μόνο. Παπιά κουρουνες φάσσες μπεκάτσες κ αρκετά άλλα. Χάρμα οφθαλμών μια τέτοια επίθεση για έναν πραγματικο κυνηγό. Το αποκορύφωμα, για μένα, είναι η επίθεση του διπλοσα'ι'νου στην μπεκάτσα. Είμαι απτους τυχερούς που έχω δει... Δύο φορές.
Φιδι εχω δει να το σηκωνει ψηλα με τα νυχια