Πέρδικα

Περιοχή
καρδιτσα-λιμνη πλαστηρα.....
Όνομα
Λάμπρος
Ρε παιδιά μα την αλήθεια δεν έχω καταλάβει διαφορά. Πέρδικα, μπεκάτσα, ορτύκι , τσίχλα , αγριοπεριστερο, λαγό. Όλα με αυτό
Η διαφορα καμία άλλα απόλαυση είναι μία.....

580858095810
2 διαδοχικά ωραία κυνήγια με καλές φάσεις ωραίες φερμες και τουφεκιές

Ευτυχώς έχει πουλάκια φέτος το βουνό μας γιατι το καλοκαίρι κρατάει καλά και από μπεκάτσαχαχαχαχααχχα

2 κυνήγια μαζί έγραψε 47 χιλιόμετρα ο σκύλος (ξέχασα να μηδενίσω)

Περιοχή
Όνομα
Λάμπρος
View attachment 5808View attachment 5809View attachment 5810

Ευτυχώς έχει πουλάκια φέτος το βουνό μας γιατι το καλοκαίρι κρατάει καλά και από μπεκάτσαχαχαχαχααχχα

Μπράβο Νικόλα...

Όνομα
Παναγιωτης

Καλοριζικο Νιλολα παντα επιτυχιες ευχομαι!!!

μπραβο φιλε!ωραια η κως ,ωραια μερη και πολλα πουλια.

Ρε παιδιά μα την αλήθεια δεν έχω καταλάβει διαφορά. Πέρδικα, μπεκάτσα, ορτύκι , τσίχλα , αγριοπεριστερο, λαγό. Όλα με αυτό
Λογικά στη φάσσα και στα παπιά θα υπάρχει κάποια διαφορά αλλά δεν έχω άποψη στην πράξη. Φυσικά ως "διαφορά" εννοώ μόνο τις αυξημένες σκοπευτικές απαιτήσεις, όχι την επάρκεια του διαμετρήματος που είναι μία χαρά και γι' αυτά τα θηράματα.

Όνομα
Γιώργος
5946

Έκανα τη βόλτα μου σήμερα μετά από καιρό. Λίγα τα πουλιά και πονηρά. Άλλαξα δύο μέρη και κατάφερα από μια στο κάθε ένα. Πολλά χιλιόμετρα και ιδρώτας,ζέστη υψηλή για την εποχή. Όπλο franchi affinity,τσοκ gemini ported ic και φυσίγγι gorilla 34gr no.7

Περιοχή
Όνομα
Λάμπρος
View attachment 5947
Όταν ο σκύλος που έχεις ξεγεννησει και έχεις μεγαλώσει απο κουτάβι βρίσκει τις περδικες και τελειώνεις το έργο με δικά σου φυσίγγια.
Η χαρά είναι διπλή !!!!
Σούπερ φιλαράκι .....

konstantinos

Moderator
Περιοχή
ΚΑΣΟΣ
Μπράβο στους λεβέντες γιατί μόνο με λεβεντιά χτυπιέται αυτό το υπέροχο πουλί εγώ λόγω μια επέμβασης κύστης κόκκυγα ξεκιναω το Σάββατο για φέτος καλες χελώνες σε όλους
Με το καλό Δημήτρη και περαστικά.

Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Δημητης
Για περδικουλα σήμερα ένα κοπάδι έφυγε μόνο του γύρω στα 10 πουλιά περίπου 100 μέτρα μακριά από τα σκυλιά αφήνοντάς μας με ανοιχτό το στόμα χαζεύοντας τες δεν τις ξαναβρήκαμε όσο και αν ψάξαμε μια Φέρμα πήραμε στηθηκαμε και αντί για περδικες σηκώθηκε ο κύριος και μας ακολούθησε ωραία περάσαμε πολύ πολύ ζεστή αύριο πάλι καλημέρα σε ολουςIMG_20191116_100441.jpg

Περιοχή
Αττικη
Όνομα
Σπύρος
Για περδικουλα σήμερα ένα κοπάδι έφυγε μόνο του γύρω στα 10 πουλιά περίπου 100 μέτρα μακριά από τα σκυλιά αφήνοντάς μας με ανοιχτό το στόμα χαζεύοντας τες δεν τις ξαναβρήκαμε όσο και αν ψάξαμε μια Φέρμα πήραμε στηθηκαμε και αντί για περδικες σηκώθηκε ο κύριος και μας ακολούθησε ωραία περάσαμε πολύ πολύ ζεστή αύριο πάλι καλημέρα σε ολουςView attachment 6274
Μπράβο φίλε.ο Χάλαρης στο τζάμι σου τι λεει;.sarcastic.