Ποιο αεροβόλο να πάρω?

Υπάρχουν και οι χειροκίνητες τρόμπες - ακόμα και μία ποδηλάτου με λαστιχένια προέκταση κάνει δουλειά
Με την τρομπα οταν τελικα καταφερεις να γεμισεις θα σου εχει φυγει η ορεξη........ειναι μονο για ακραιες καταστασεις.......την τρομπα ποδηλατου απλα την ξεχνας......δεν κανει.
 
Γενικα μιλωντασ
Με την σωστη συντηρηση
Ισως και αναβαθμιση εαν δεν περιποιηθηκε ποτε στονπαρελθον
Το σωστο σφαιρακι
Και μια ταχυτητα κοντα στα 300 μετρα
Και την ενασχοληση σου με γεωμετρια βολης
Τις σωστες βασεις διοπτρας ωστε εκτος απο την σωστη εφαρμογη και ασφαλεια της να μην εχεια μεγαλυτερη απο την αναγκαια αποσταση απο το κεντρο της καννης σου
Θα μπορεις να κανεις βολες με ανεση στα 50
Σωστη πρακτικη στα 50
Και αναλογα ποσο βαθια θα μπεις στο αντικειμενο βολες με αξιωσεις στα 70 φιλε
Εννοειτε εφοσον το οπλο ειναι ευθυβολο
Επειδη δεν θυμαμαι ποιο μοντελο εχεις
Το diana 28 από πιτσιρίκος έχω σε 4.5. Αν φτάσω σε αυτά τα μέτρα (50-70) να κάνω γκρουπ σε επιφάνεια όσο ένα πορτοκάλι πάντως θα είμαι ευχαριστημένος. Ισχύει ότι σε ελατηρια οι διοπτρες ξερυθμιζονται από τους κραδασμούς όπως ακούω να συζητιέται από αρκετούς?
 
Επειδη διαβαζω για το hw77 που γραφετε εδω, αν ειναι να βαλουμε διοπτρα ειναι πιο σωστο να ''παμε'' στο αδελφακι του το hw97. Το 77αρι εχει εργοστασιακα πολυ καλα ανοικτα σκοπευτικα σε αντιθεση με το 97αρι που απαιτει, λογω ελιψεις αυτων, διοπτρα.Το 97αρι σε ολα τα forum που ασχολουνται με αεροβολα γραφουν πως ειναι πιο καλο σε γκρουπ σε σχεση με το 77αρι.Και επειδη η ευστοχια στα ελατηρια δεν τα παει καλα με τους κραδασμους και την ανακρουση, για να ''παιξουν'' σωστα αυτα τα αεροβολα, καλο ειναι να μην ειναι πανω απο 12 ποδολιβρα.
Το 77αρι ειναι ο προγονος του 97.........το 97αρι με ενα σωστο στησιμο τα βαζει με pcp αλλα θελει χερακι......μαζι με το TX 200 ειναι τα ελατηρια που παιζουν διεθνως σε αγωνες FT.
 
Το diana 28 από πιτσιρίκος έχω σε 4.5. Αν φτάσω σε αυτά τα μέτρα (50-70) να κάνω γκρουπ σε επιφάνεια όσο ένα πορτοκάλι πάντως θα είμαι ευχαριστημένος. Ισχύει ότι σε ελατηρια οι διοπτρες ξερυθμιζονται από τους κραδασμούς όπως ακούω να συζητιέται από αρκετούς?
Για να γινει αυτο και οχι σιγουρα πρεπει να πεσει χερι εσωτερικα και να αλαξουν πραγματα.....ελατηριο....τσιμουχα...χειροποιητος οδηγος ελατηριου.....τσιμουχα κανης και σωστα λαδογρασσα.................ολα αυτα απαιτουν και ενα κοστος που ισως τελικα να μην αξιζει.
Ναι σε δυνατα ελατηρια οταν δεν γινει σωστη τοποθετηση και το οπτικο δεν εχει πιστοποιηση αντικραδασμικοτητας υπαρχει αυτο το ενδεχωμενο ......οχι μονο να ξερυθμιζεται αλλα να την σπασει...πολλα τα παραδειγματα!!!
 
Για να γινει αυτο και οχι σιγουρα πρεπει να πεσει χερι εσωτερικα και να αλαξουν πραγματα.....ελατηριο....τσιμουχα...χειροποιητος οδηγος ελατηριου.....τσιμουχα κανης και σωστα λαδογρασσα.................ολα αυτα απαιτουν και ενα κοστος που ισως τελικα να μην αξιζει.
Ναι σε δυνατα ελατηρια οταν δεν γινει σωστη τοποθετηση και το οπτικο δεν εχει πιστοποιηση αντικραδασμικοτητας υπαρχει αυτο το ενδεχωμενο ......οχι μονο να ξερυθμιζεται αλλα να την σπασει...πολλα τα παραδειγματα!!!
Κατάλαβα.. Οπότε ξεκινάμε έχοντας χαμηλά τον πήχη των προσδοκιών και βλέποντας και κάνοντας..
 
Kαλησπερα και πάλι. Χάζευα λίγο τις αγγελίες μεταχειρισμένων και έπεσε το μάτι μου σε ένα hw 90 με διοπτρα hawke, μονοκοματη βάση και τρομπα πληρωσης σε άριστη κατάσταση όπως γράφει ο ιδιοκτήτης στα 550 ευρώ. Πιστεύετε ότι αξίζει? Εννοώ όλο το πακέτο σε αυτή την τιμή εφόσον το όπλο είναι όντως σε αυτή την κατάσταση
 
Γενικα μιλωντασ
Με την σωστη συντηρηση
Ισως και αναβαθμιση εαν δεν περιποιηθηκε ποτε στονπαρελθον
Το σωστο σφαιρακι
Και μια ταχυτητα κοντα στα 300 μετρα
Και την ενασχοληση σου με γεωμετρια βολης
Τις σωστες βασεις διοπτρας ωστε εκτος απο την σωστη εφαρμογη και ασφαλεια της να μην εχεια μεγαλυτερη απο την αναγκαια αποσταση απο το κεντρο της καννης σου
Θα μπορεις να κανεις βολες με ανεση στα 50
Σωστη πρακτικη στα 50
Και αναλογα ποσο βαθια θα μπεις στο αντικειμενο βολες με αξιωσεις στα 70 φιλε
Εννοειτε εφοσον το οπλο ειναι ευθυβολο
Επειδη δεν θυμαμαι ποιο μοντελο εχεις
Με ανεση στα 30 ηθελα να γραψω
Και με Σωστη πρακτικη στα 50.....
 
Το hw 90 το εχει ο Ηρακλης !!!!

Με ανεση στα 30 ηθελα να γραψω
Και με Σωστη πρακτικη στα 50.....
Περιμένω πως και πως να κατέβω στην γενέτειρα για να το φέρω Αθήνα και να αρχίσω την ενασχόληση ξανά μαζί του. Μέχρι τότε όμως αν μου κάνει κλικ κάποιο 5.5, όπως η περίπτωση που ανέφερα πιο πάνω, πιθανολογώ πως δεν θα μπορέσω να αντισταθώ.. Γνωμες περιμένω...
 
Περιμένω πως και πως να κατέβω στην γενέτειρα για να το φέρω Αθήνα και να αρχίσω την ενασχόληση ξανά μαζί του. Μέχρι τότε όμως αν μου κάνει κλικ κάποιο 5.5, όπως η περίπτωση που ανέφερα πιο πάνω, πιθανολογώ πως δεν θα μπορέσω να αντισταθώ.. Γνωμες περιμένω...
Αν καταλαβα σωστα πιο πανω λεχθηκε οτι το οπλο που πωλειτε το εχει ο Ηρακλης

Τα οπλα του δειχνει οτι τα εχει στην πενα ο ανθρωπος παντως!!!

Εαν ειναι του Ηρακλη πρεπει να το δεις και να το αξιολογησεις αλλα εχεις ταυτοχρονα μια αυτοπεποιθηση οτι ο κατοχος του ειναι μερακλης με τα οπλα του με οτι αυτο συνεπαγεται. Εσυ θα πρεπει να το αξιολογησεις.

Εαν δεν ειναι του ηρακλη τοτε και παλι πρεπει να το δεις απο κοντα για να διαπιστωσεις με τα ματια σου την κατασταση του και επιπλεον να το ελεξεις

Σαν οπλο το 90αρι ειχε παλιοτερα την ´´κατηγοριά´´ οτι σπαει οπτικα

Αλλα οι πληστες περιπτωσεις ηταν ειτε απο ακαταλληλα οπτικα ειτε απο λαθος εφαρμογες τους και λαθος βασεις

ειναι εξαιρετικο γκαζ ραμ οπλο εαν ξερεις να το χειριστεις
 
Αν καταλαβα σωστα πιο πανω λεχθηκε οτι το οπλο που πωλειτε το εχει ο Ηρακλης

Τα οπλα του δειχνει οτι τα εχει στην πενα ο ανθρωπος παντως!!!

Εαν ειναι του Ηρακλη πρεπει να το δεις και να το αξιολογησεις αλλα εχεις ταυτοχρονα μια αυτοπεποιθηση οτι ο κατοχος του ειναι μερακλης με τα οπλα του με οτι αυτο συνεπαγεται. Εσυ θα πρεπει να το αξιολογησεις.

Εαν δεν ειναι του ηρακλη τοτε και παλι πρεπει να το δεις απο κοντα για να διαπιστωσεις με τα ματια σου την κατασταση του και επιπλεον να το ελεξεις

Σαν οπλο το 90αρι ειχε παλιοτερα την ´´κατηγοριά´´ οτι σπαει οπτικα

Αλλα οι πληστες περιπτωσεις ηταν ειτε απο ακαταλληλα οπτικα ειτε απο λαθος εφαρμογες τους και λαθος βασεις

ειναι εξαιρετικο γκαζ ραμ οπλο εαν ξερεις να το χειριστεις
Οχι δεν είναι του Ηρακλή το όπλο που είδα στην αγγελία. Απλά ο φίλος εννοούσε μάλλον ότι έχει στην κατοχή του 90αρι ο Ηρακλης και θα ξέρει καλύτερα απο οποιοδήποτε άλλο όπλο για να με διαφωτίσει. Η αλήθεια είναι ότι εμπειρία και γνώσεις δεν έχω καθόλου πάνω στα αεροβολα οπότε μόνο την εξωτερική του εμφάνιση θα μπορέσω να κρίνω.
 
Μου δώσανε ένα χατσαν pcp αυτές τις μέρες να παίξω το flushpup . Τρομερό οπλο απίστευτες δυνατότητες ευθυβολιας δύναμης και απουσίας ανακρουσης .
Όταν θα πάρω μόνο για pcp θα πάω.
με τρόμπα είναι λίγο ταλαιπωρία αλλά γίνεται δουλειά

Ποιοτική κατασκευή και ωραία ξύλα
 
Μου δώσανε ένα χατσαν pcp αυτές τις μέρες να παίξω το flushpup . Τρομερό οπλο απίστευτες δυνατότητες ευθυβολιας δύναμης και απουσίας ανακρουσης .
Όταν θα πάρω μόνο για pcp θα πάω.
με τρόμπα είναι λίγο ταλαιπωρία αλλά γίνεται δουλειά

Ποιοτική κατασκευή και ωραία ξύλα
 
Να ξερεις ενα πραγμα.....απο τα βιντεακια δεν θα βγαλεις ΠΟΤΕ συμπερασμα....τα ποιο πολλα και μαλιστα οταν αφορουν κινεζοτουρκικες κατασκευες τα δειχνουν οπως θελουν .........αυτοι που γνωριζουν ποιο κρυφα πραγματα εχουν πολυ μεγαλυτερη εγκυροτητα σε αυτα που θα πουν.........παρεπιπτοντως ενα HATSAN αφησε καλο ονομα στα pcp AT 44.......απο κει και περα προβληματα..............................
 
Γεια σας. Κι εγώ θα ήθελα γνώμη για το HW57 παρακαλώ
Πρωτα θα πρεπει να πεις τις απαιτησεις που εχεις απο το αεροβολο και μετα θα καταληξουμε σε ποιο....στην εταιρια παντως συμφονω απολυτα!!!
 
Μου δώσανε ένα χατσαν pcp αυτές τις μέρες να παίξω το flushpup . Τρομερό οπλο απίστευτες δυνατότητες ευθυβολιας δύναμης και απουσίας ανακρουσης .
Όταν θα πάρω μόνο για pcp θα πάω.
με τρόμπα είναι λίγο ταλαιπωρία αλλά γίνεται δουλειά

Ποιοτική κατασκευή και ωραία ξύλα
Πρωτα απο ολα ποιο pcp ειναι.......και μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα απο την στιγμη που δεν εχεις ριξει με αλλα.
 
Kαλησπερα και πάλι. Χάζευα λίγο τις αγγελίες μεταχειρισμένων και έπεσε το μάτι μου σε ένα hw 90 με διοπτρα hawke, μονοκοματη βάση και τρομπα πληρωσης σε άριστη κατάσταση όπως γράφει ο ιδιοκτήτης στα 550 ευρώ. Πιστεύετε ότι αξίζει? Εννοώ όλο το πακέτο σε αυτή την τιμή εφόσον το όπλο είναι όντως σε αυτή την κατάσταση
Ναι ειναι καλη η τιμη για αυτο το ''πακετο'' αλλα δεν μπορει κανεις να σου εγγυηθει απο τις φωτο που βλεπει.....θα πρεπει να μιλησεις τηλ και να συνενοηθειται.......αν οντως ειναι ολα οκ τοτε σου το προτεινω ανεπιφυλακτα αλλα να ξερεις ειναι πολυ βαρυ οπλο....με το οπτικο ειναι κοντα στα 4.5 κιλα.........
 
Ναι ειναι καλη η τιμη για αυτο το ''πακετο'' αλλα δεν μπορει κανεις να σου εγγυηθει απο τις φωτο που βλεπει.....θα πρεπει να μιλησεις τηλ και να συνενοηθειται.......αν οντως ειναι ολα οκ τοτε σου το προτεινω ανεπιφυλακτα αλλα να ξερεις ειναι πολυ βαρυ οπλο....με το οπτικο ειναι κοντα στα 4.5 κιλα.........
Ευχαριστώ πολύ Ηρακλή. Αυτό προορίζεται εφόσον το πάρω μόνο για σκοποβολή στο σκοπευτήριο στημένο οπότε δεν θα με ενοχλήσει το βάρος. Έχω εικόνα του συγκεκριμένου βάρους καθώς ασχολήθηκα κάμποση ώρα με ένα hw 97 που πρέπει να έιναι στα ίδια κιλά αν δεν κάνω λάθος χωρίς κάποια ενόχληση. Με το hw90 5.5 είναι εφικτες αξιοπρεπείς βολές(σε μέγεθος κουτιού αναψυκτικού 330ml) στα 100 μετρα βάση των δυνατοτήτων του όπλου όπως βγαίνει από το εργοστασιο (χωρίς μετατροπές)?
 
Πρωτα απο ολα ποιο pcp ειναι.......και μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα απο την στιγμη που δεν εχεις ριξει με αλλα.
Το φλαςπαπ ... Καλά έχει ανώτερες μάρκες και μοντέλα αλίμονο! αλλά είναι καλό πίστεψε με δεν είναι θέμα βιασύνης δύναμη , ευθυβολια και απουσία ανακρουσης είναι δεδομένα
 
Back
Top