Ποιο αεροβόλο να πάρω?

Ο ναι
να ρωτήσω Τους έμπειρους εάν το τριαντάρη κάνει αυτά που κάνεις σε αυτές τις αποστάσεις, ένα ογδοντάρη σε πεντέμισι στη διπλάσια απόστασή θα έκανε τα ίδια. Η σκέψη μου είναι λάθος και λόγω απειρίας κάνω το λογαριασμό του Καραγκιόζη. Ποια είναι η γνώμη σας για τοΟγδοντάρη. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ το ογδοντάρη απλά δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν θα πρέπει να το πάρω σε πεντέμισι η τεσσεράμισι.
Το 77κ σε 5,5 που εχω εχει δυνατοτητες στα 80 μ.
Το θεμα ειναι ποιος εχει χερι και ματι να το αξιοποιησει...
Ακομα και η ανασα σου θελει διαχειριση.
Τσουβαλακι με αμμο απαραιτητως!
 
Το 80αρι ειναι το πιο δυνατο ελατηριου της συγκεκριμενης εταιρειας (συν το hw90 που ειναι gas ram) και προτιμαται σε 5,5 για καλυτερη εκμεταλλευση δυναμης, αλλα στα ελατηριου πιο πολυ δυναμη σημαινει και πιο μεγαλη ανακρουση κατι που δεν βοηθαει στην ακριβεια.Επισης δεν εχει σχεδιαστει με αυτοσκοπο τη σκοποβολη αλλα για κυνηγι στις χωρες που επιτρεπεται και οχι στα 80 μετρα...
 
Οπως ειπε ο Παναγιώτης. Το οπλο ειναι καλο με καλη σκανδαλη αλλα πολυ δυνατο οπως ειπε και ο Γιωργος. Θα επωφεληθει απο ενα βασικο tuning σιγουρα (λειανση των ακρων του ελατηριου, σωστη λιπανση, τοπ χατ και οδηγο ελατηριου εφαρμοστο και πολυ καλο στρωσιμο. Οσο το χρησιμοποιεις θα γινεται καλυτερο.
Εγω προσωπικα προτιμω 4.5 χιλ λογω πιο ευθειας τροχιας
 
Ο ναι
να ρωτήσω Τους έμπειρους εάν το τριαντάρη κάνει αυτά που κάνεις σε αυτές τις αποστάσεις, ένα ογδοντάρη σε πεντέμισι στη διπλάσια απόστασή θα έκανε τα ίδια. Η σκέψη μου είναι λάθος και λόγω απειρίας κάνω το λογαριασμό του Καραγκιόζη. Ποια είναι η γνώμη σας για τοΟγδοντάρη. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ το ογδοντάρη απλά δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν θα πρέπει να το πάρω σε πεντέμισι η τεσσεράμισι.
Aλλη κατασκευη το 30αρι και αλλη το 80αρι........αλλη χρηση το ενα αλλη χρηση το αλλο.....και τα δυο ειναι εξαιρετικα για την δουλεια που εχουν κατασκευαστει.
Το 80αρι λογω δυναμης μπορει να δουλεψει το βληματακι των 5,5.......γι'αυτο μπορουμε να το εκμεταλευτουμε σε αυτο το διαμετρημα μαζι με το 90αρι.
Προσωπικα δεν θα εμπενα σε δηλημα αναμεσα σε 4,5 η 5,5 για 80 η 90.
 
Θα με πεις περίεργο. Είμαι και πολύ μάλιστα, το 97 δεν έχει ανοιχτά σκοπευτικά
Νικο τα ανοικτα σκοπευτικα ειναι για μικρες αποστασεις το πολυ 20μ τραβηγμανο απο τα μαλλια. Τι 20 15 και για στοχο μεγεθους αυγου. Με το 97 στα 15 μετρα? Δεν εχει νοημα. Μεινε με το 30αρι.
 
Το 30αρι ειναι και πιο ελαφρυ, το βαρος παιζει ρολο και αν θελουμε να ριχνουμε ορθιοι πρεπει να το υπολογιζουμε, απο την αλλη ενα πιο βαρυ εχει καπως μικροτερη ανακρουση αλλα θελουμε ή μπρατσα ή παγκο.
 
Hw 95 4.5 και λίγο βάρος και δύναμη και όμορφο, και ρίχνεις και "περπάτητα".my man..bye.
Ειναι πιο δυνατο απο το 30αρι(προτιμαται και αυτο σε 4,5) αλλα και πιο βαρυ....
Σαφως ενα πολυ καλο αεροβολο και ισως με τις περισσοτερες πωλησεις.
 
Back
Top