Οστεοαρθρίτιδα

Έχω μια ποιντερινα 7 χρόνων η οποία άρχισε να σηκώνει το αριστερό πόδι της. Την πήγα στο γιατρό της έβγαλε ακτίνογραφια και δεν είδε κάτι. Μου είπε ότι μάλλον έχει οστεοαθριτιδα. Μου εδωσε αντιφλεγμονωδη χάπια αλλά δυστυχώς δεν έχω δει βελτίωση. Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?
 
Έχω μια ποιντερινα 7 χρόνων η οποία άρχισε να σηκώνει το αριστερό πόδι της. Την πήγα στο γιατρό της έβγαλε ακτίνογραφια και δεν είδε κάτι. Μου είπε ότι μάλλον έχει οστεοαθριτιδα. Μου εδωσε αντιφλεγμονωδη χάπια αλλά δυστυχώς δεν έχω δει βελτίωση. Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?
Μήπως πρέπει να απευθυνθείς σε χειρουργό κτηνίατρο ?
Για ψαξτο ίσως σου δώσει καλύτερη αγωγή
 
Ο κτηνίατρος μετά από εξέταση μου είπε ότι ο σκύλος μου έχει οστεοαρθριτιδα στο πίσω πόδι, μου πρότεινε να δώσω χάπια χονδροιτινης ,γλυκοζαμινης . γνωρίζουμε κάποιον καλό προϊόν ?
 
Ο κτηνίατρος μετά από εξέταση μου είπε ότι ο σκύλος μου έχει οστεοαρθριτιδα στο πίσω πόδι, μου πρότεινε να δώσω χάπια χονδροιτινης ,γλυκοζαμινης . γνωρίζουμε κάποιον καλό προϊόν ?

WeJoint​

 
θα μαθεις να ζεις και εσυ και το σκυλακι με αυτο....η μεγαλη μου σκυλα εχει διαλυσει το πισω της ποδι απο κουταβι (τωρα ειναι 9,5 ετων) ...κυνηγα κανονικα λαγο, απλα οταν κυνηγησει μια μερα καλα, το απογευμα παιζει κουτσο.....το τι χαπι εχω δωσει τοσα χρονια δε λεγεται..αναπλασης χονδρου, ειδικα χαπια απο φυκια αν θυμαμαι καλα, ανιφλεγμονωδη κλπ....η μονη λυση ειναι ενα καλο αντιφλεγμονωδες μετα απο εντονο κυνηγι....για να κυνηγησει ξανα την αλλη μερα...αυτο δινω τωρα ...το σπαω στα 4IMG_20221022_102710.jpg
 
Τραυματική αρθρίτιδα διέγνωσε ο δόκτωρας στην Ήρα μου,πόιντερ,σήμερα σχεδόν 9! Wejoint ή κάτι αντίστοιχο προληπτικά και αντιφλεγμονώδες αν αρχίσει να κουτσαίνει μετά το κυνήγι! Έντονο πρόβλημα αν πέσει σε κανένα κομμάτι που βαστάει χιόνι!
 
Πρίν ένα μήνα πάνω στο κυνήγι έτρεμε το πίσω πόδι, προχθές μετά από μια ώρα κυνήγι το σήκωσε και μου ήρθε κλαίγοντας.το σκυλάκι είναι 10 ετών η αλήθεια είναι ότι έχει γράψει πολλά χιλιόμετρα στο βουνό.απο εδώ και πέρα θα το παλέψουμε με χάπια και πλέον θα βγαίνει στο κυνήγι λιγότερο και χωρίς καμία πίεση.. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
.
 
Back
Top