Οπλουργοί

Ότι είναι μια χαρά,ρε αδερφέ του λέω οι τουφεκιες μου φεύγουνε το έβαζε στην πλάτη την δική του μια χαρά μου λέει είναι Μανώλη του λέω τι το βάζεις στο σώμα το δικό σου εγω θα το κυνηγισω μια χαρά είναι μου λέει απλά είναι μπροστοβαρο το όπλο καλά εντάξει του λέω οκ ευχαριστώ του είπα και εφυγα
Εμένα το χε πάρει ερηξα 3 μονοβολα μου λέει καλά ρίχνει παρτο.. Χαχαχ παλιομοδιτης
 
Εμένα το χε πάρει ερηξα 3 μονοβολα μου λέει καλά ρίχνει παρτο.. Χαχαχ παλιομοδιτης
Τι να πω ρε φίλε απλά δεν κάνει για αυτήν την δουλειά.Απλά το πήγα εκεί γτ έμαθα ότι ένα μαγαζί στα Γιάννενα παλυ οπλουργος τα κοντακια τα στέλνει στο Μανώλη για να τα φτιάξει
 
Εμένα φίλε με είχε περιλάβει ένας οπλουργος κ ρύθμισαμε το κοντάκι με λέιζερ.. Μου λέει σημάδεψε σαν να είναι γουρούνι απέναντι να δει που χτυπά το λέιζερ και έτσι το κετραραμε.. Επίσης το τεστ Τσόρτσιλ είναι αποκλειστικά γι αυτούς που κάνουν διοφθαλμη σκόπευση μη το ξεχνάμε αυτο
Το λέιζερ που μπαίνει στην θαλαμη σαν φυσιγγι η το λέιζερ που μπαίνει στο τσοκ μπροστά ;
 
Ότι είναι μια χαρά,ρε αδερφέ του λέω οι τουφεκιες μου φεύγουνε το έβαζε στην πλάτη την δική του μια χαρά μου λέει είναι Μανώλη του λέω τι το βάζεις στο σώμα το δικό σου εγω θα το κυνηγισω μια χαρά είναι μου λέει απλά είναι μπροστοβαρο το όπλο καλά εντάξει του λέω οκ ευχαριστώ του είπα και εφυγα
Αυτή είναι ρυθμιση κοντακιου, επωμιζω εγώ μου ταιριάζει κ στο δίνω να κυνηγάς εσυ , η λεγόμενη μπερδεγουαιη ρεγουλα
 
Μέσα θαλαμη το χε βάλει σα φυσίγγι ηταν αν θυμάμαι καλά γιατί πάνε κ σχεδόν 5 χρόνια
Επαιξες την ζαρια κ έφερες ασσοδυο, τα φυσίγγια λέιζερ θαλαμης δίνουν αλλα νταλλων ενδειξεις
 
Σταθερή επωμιση, 2 λέξεις, ευκολα τις γράφεις, για να έχει κάποιος σταθερή επωμιση χρειάζεται τουλάχιστον 5 χρόνια εξάσκηση με 100 επωμισεις την ημέρα, με κοντακι απόλυτο στα μέτρα μας, κ φυσικά να μας έχει διδάξει την τεχνική επωμισης κάποιος σοβαρός γνωστης
 
Εγώ πάντως παιδιά ενώ έχω αλλάξει αρκετά κοντακια κυρίως έτοιμα έχω φτιάξει και 2..στο όπλο που κυνηγάω εδώ και 6 χρόνια έχω ακόμη ένα έτοιμο. Με βόλεψε.. Αλλά τώρα έχει Ενα ράγισμα πολλά γδαρσιματα και άθλιο πέλμα. Πιστεύω φθινόπωρο θα κατέβω Αθήνα σε ένα καλό κοντακα να φτιάξω ένα όπως το θέλω εγω. Με τη ρίζα προτίμησης μου γιατί είμαι κ παράξενος, στα μέτρα μου εννοείτε και για το θήραμα που κυνηγάω. Τον κύριο Ηρακλή σαβιδη και τον Ψυλακη μου πρότειναν ως κορυφή. Θα το παίξω κορόνα γράμματα και θα επισκεφθώ έναν. Στο άλλο που μπαίνω πυκνό θα αγοράσω ένα πλαστικό πιστεύω γύρω στο 10ρικο θα χει κ τέλος. Παρεμπιπτόντως με έχουν δει 2 δάσκαλοι σκοποβολής κ μου είπαν ακριβώς το ίδιο έχεις σταθερή επωμιση με σχεδόν σωστά κοντάκια.καλο απόγευμα να έχετε καλό υπόλοιπο. Αποχωρώ πάω να πιω καμία παγωμένη και λίγο ψητό για να περάσει η μέρα.. Τα λέμε αύριο φιλαράκια.
 
Σταθερή επωμιση, 2 λέξεις, ευκολα τις γράφεις, για να έχει κάποιος σταθερή επωμιση χρειάζεται τουλάχιστον 5 χρόνια εξάσκηση με 100 επωμισεις την ημέρα, με κοντακι απόλυτο στα μέτρα μας, κ φυσικά να μας έχει διδάξει την τεχνική επωμισης κάποιος σοβαρός γνωστης
Ναι...θελει εξασκηση και πολλες επωμισεις να κανεις για να συνηθησεις.....δυστιχως δεν γινεται αλοιως........υπαρχει και η αλλη λυση της μετρολυψιας απο εναν δασκαλο κυνηγετικης σκοποβολης.
1629043199151.png
Λυσεις υπαρχουν....απλα ειναι αυτες που σε προβληματιζουν πολλες φορες.
Το θεμα κοντακι ειναι το Α και το Ω σε ενα οπλο......η συντριπτηκη πλειοψηφια πρωτα αγοραζει με κριτηριο τα γουστα..την εμφανηση....το ονομα....την κατηγορια...το κυνηγι που θα κανει αλλα σχεδον κανεις αν το οπλο που θα επιλεξει ερχεται επανω του.......
Μετα αρχιζουν να ρωτουν και να τρεχουν να βρουν μια λυση.......η επιλογη τους δεν ηταν σωστη........γιατι????....γιατι πολυ απλα ολα αυτα που κοιταξαν ηταν δευτερευωντα για μια σωστη επιλογη
 
Να δούμε πότε θα έρθει η ώρα αυτή...
Δεν υπάρχει σωτηρία παιδιά..με τα κοντάκια.Πλησιάζεις και πάντα κάτι φταίει..Εστω κ λίγο.
Το κοντάκι είναι ανεκτίμητο.
Αρη πρεπει με αλλαγες συνεχεια σε υψος χτενιου πιτς κ οπου μπορεις να το ριχνεις κ να το ψαχνεις , υπαρχει ενα μαγικο σημειο για καθε διασταση , αυτο πρεπει να το βρει ο καθενας μας κ μετα να φτιαξουμε κοντακι , συνηθως ολοι το κανουμε αναποδα
 
Πολύ ωραίο το κοντάκι υπάρχει ένα θέμα μόνο έστω ότι έχεις τα μέτρα σού ακριβώς η να το θέσω αλλιώς έχεις ένα κοντάκι ακριβώς στα μέτρα σου με ένα όπλο είστε σίγουροι ότι θα πάμε το συγκεκριμένο όπλο σε οπλουργο και θα του πούμε κρατά το μέτρα το και πάρε τώρα το άλλο όπλο και φτιαχτού ένα κοντάκι ακριβώς στα ίδια μέτρα ότι υπάρχει κάποιος εγγυημένα που θα το φτιάξει . Γιατί εγώ κρατάω μικρό καλάθι.
 
Back
Top