Οπλοκιβώτια

Ωραία ιδέα,μπράβο. Μήπως όμως πρεπει να πακτωθεί στο πάτωμα μην το πάρουν ολοκληρο με τα τουφέκια;
Ποιο πιθανό και εύκολο να το σπάσουν για να πάρουν τα όπλα.

Δεν σηκώνεται αυτό το πράγμα και ειδικά έτσι όπως είναι το σπίτι μου με σκάλα προς κεντρικό δρόμο . Για να το ανεβάσουμε είχαμε το τζαμί το κουφάρι και το καπάκι ξεχωριστά.

Οκ σε χωριό στο νησί δεν έχουμε και εγκληματικότητα η αλήθεια αν έμενα Αθήνα θα έβαζα κανονικό όρθιο σε τοίχο βιδωμενο να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
 
πολυ ωραια δουλεια μερακληδικη και βεβαια ο συναδελφος ξερει καλυτερα τι επικινδυνοτητα εχει στην περιοχη του(αν εχει). Εγω στην περιοχη που ζω δεν εχω παραπονο, καθε τοσο ριμαζουν και μερικα σπιτια, οποτε εχω διαμορφωσει την αποψη οτι δεν μπορει καποιος να πειραξει κατι αν δεν μπορει να το βρει. Για παν ενδεχωμενο ομως, οταν φευγω για καποιο ταξιδι, εχω παντα λιγο χωρο στα πραγματα μου για να παρω μαζι μου μερικα κλειστρα και την παπια απο το δικαννο. Ετσι, ακομα και να βρει καποιος τα οπλα του ειναι παντελως αχρηστα.
 
Πολυ ομορφη η κατασκευη...αλλα οχι για να μπουν μεσα οπλα κ μαλιστα να ειναι κ στην θεα του οποιουδηποτε που θα ερθει σπιτι....
Ναι..καλο ειναι να γνωριζουν ολοι οι "απεξω" οτι το ταδε σπιτι εχει οπλο μεσα αλλα το που ακριβως βρισκεται αυτο ειναι κατι που πρεπει να το ξερει μονο ο κατοχος του..
Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη...


...Ωραιος ο καφες ρε φιλε αλλα κ η auto 5 απο κατω δεν παει πισω.. .sarcastic.
 
Back
Top