Οι κήποι μας..

Η αρμπαρόριζα είναι ξάδερφος της μολοχας που όμως δινει περεταίρω σημαντικές θεραπευτικές και γευστικές ιδιότητες στο γλυκό κυδώνι. 2-3 κλωναράκια ανά κιλό κυδώνι το κανει 10 φορές ανώτερο...

amparoriza.jpg
 
Η αρμπαρόριζα είναι ξάδερφος της μολοχας που όμως δινει περεταίρω σημαντικές θεραπευτικές και γευστικές ιδιότητες στο γλυκό κυδώνι. 2-3 κλωναράκια ανά κιλό κυδώνι το κανει 10 φορές ανώτερο...

amparoriza.jpg
Ευχαριστώ πολύ.Την επόμενη φορά θα δώσω παραγγελία και θα επανέλθω με άποψη επί του θέματος!!!
 
Ευχαριστώ πολύ.Την επόμενη φορά θα δώσω παραγγελία και θα επανέλθω με άποψη επί του θέματος!!!
Έλα ρε αυτά του κουταλιού θέλουν στάνταρ αρμπαροριζα. Έχω μία στην αυλή έλα να πάρεις. Μην ξεχάσεις να φέρεις 10€ για το ματσάκι.very funny.
 
Πιστεύω ότι πέτυχα μια τρύπα στο νερό όσο αφορά τον συνετισμό .
Ξέχασα να πώ ότι τυγχάνει να είναι (έμαθα ) και κοινοτάρχης της εκεί κοινότητας .
Αν ρωτάς για το λάδι δεν το πήρα ,έφυγα διότι δεν ήξερα πότε θάταν έτοιμο και θα περιμένω αύριο να δώ αν τηλεφωνήσουν ,
Σε 2-3 φυλαγμένα μπιτόνια πελατών που διάβασα τις καρτέλες για 20 λίτρα λάδι είχε 130 κιλά ελιές .
Ποιά η γνώμη όσων γνωρίζετε για την αναλογία ;
Λάμπη τώρα διάβασα τα γραφόμενά σου. Πρέπει να ξέρεις ότι οι έχοντες λιοτρίβια είναι και κομματάρχες κατά 90%. Τους βόηθησαν κάποιοι πολιτικοί (μέσω των τραπεζών που τις έβλεπαν ιδιοκτησία!) να κάνουν λιοτρίβι και να εξαγοράζουν ψήφους με τα πανογραψίματα!!! (κλοπή επιδοτήσεων) πολλές δεκαετίες έλυναν και έδεναν, τώρα ίσως ζορίζονται αλλά αυτή η υπεροψία τους έμεινε κουσούρι!
Όσοι έχετε ελιές είναι καλό να βρείτε τους λιγοστούς που είναι σωστοί ... αν ενδιαφέρεστε δηλαδή να διορθώσετε κάτι. :)
 
Δεν κάνουμε διαφήμιση φίλε μου, έχω καταλάβει κάνεις παρέα με αλεξ αν βρεθούμε καμιά φορά θα σου φέρω να δοκιμάσεις για το καλό!
Ευχαριστώ.....έχεις δίκιο για την διαφήμιση μπορεί κάποιος να το παρεξήγηση.....αν και προσωπικά δεν με πειράζει αν κάποια παιδιά μπορούν και παράγουν τέτοια είδη και θέλουν να τα διαθέσουν εδώ.....
 
Τραχανάς γλυκός της γιαγιάς με κοτόπουλο! Άλλη φάση!!! Βάζω 2 φώτο για τον φίλο μου τον @KYNIGOSDK με το τυράκι που το απογειώνει!!!View attachment 37146View attachment 37147
Ρε παιδί εσύ το λύσσαξες στο τυρί! (και εγώ το ίδιο κάνω και το αφήνω να το λιώσει η ζέστη και να κανει ωραία σκεπαστή κρούστα....)
 
Μπορει να χειμωνιάζει αλλά ο κήπος με ένα ναυλον που του έβαλα για προστασία, σαν αυτοσχέδιο θερμοκήπιο δίνει πολύ πόνο...
IMG_20211209_230440.jpg
Πιπεριές γίγας γεμιστές με ανθότυρο, μπέικον και λουκάνικο με πορτοκαλί μεσσηνιακο
IMG_20211211_084351.jpgIMG_20211211_102114.jpg
 
Back
Top