Οι κήποι μας..

Προς ωρίμανση κ τα κορόμηλα...έχουν μέρες ακόμη βέβαια...

Υ.Γ Κάποτε τα κλέβαμε όπου τα βρίσκαμε,σαν πιτσιρίκια τότε.... :p

20210523_112723.jpg
20210523_112705.jpg

Έπειτα ξεκούραση κ καφέ στν ίσκιο με την βοηθό μου...

20210523_123257.jpg
20210523_115520.jpg

Δε βαριέσαι....σε απόρτ να βρισκόμαστε...μου έφερε ένα λάστιχο κανά 3άρι μέτρα...τι να κάνουμε...αυτό βρήκε,αυτό έφερε....μην είμαστε κ αχάριστοι....:p:p

Υ.Γ. Ποιά ώρα θα σέρνει κ εμένα από κανά γιακά...δν ξέρω......yel.
20210523_115618.jpg
 
Προς ωρίμανση κ τα κορόμηλα...έχουν μέρες ακόμη βέβαια...

Υ.Γ Κάποτε τα κλέβαμε όπου τα βρίσκαμε,σαν πιτσιρίκια τότε.... :p

View attachment 27301
View attachment 27302

Έπειτα ξεκούραση κ καφέ στν ίσκιο με την βοηθό μου...

View attachment 27303
View attachment 27304

Δε βαριέσαι....σε απόρτ να βρισκόμαστε...μου έφερε ένα λάστιχο κανά 3άρι μέτρα...τι να κάνουμε...αυτό βρήκε,αυτό έφερε....μην είμαστε κ αχάριστοι....:p:p

Υ.Γ. Ποιά ώρα θα σέρνει κ εμένα από κανά γιακά...δν ξέρω......yel.
View attachment 27305
Αυτο το δεσημο οου φτιαχνεται ειναι καλητερο και απο το κυνηγι...μπραβω κωτσο
 
Αυτο το δεσημο οου φτιαχνεται ειναι καλητερο και απο το κυνηγι...μπραβω κωτσο
Ευχαριστώ!!
Πάντα αγαπούσα τα ζώα Ηλία,γιατί με ζώα μεγάλωσα...παλιότερα είχαμε διάφορα ζωντανά δηλαδή...
Πόσο μάλλον με τη "Μαύρη μου μαγεία" που την νταντεύω από 60 ημερών.....
 
Ευχαριστώ!!
Πάντα αγαπούσα τα ζώα Ηλία,γιατί με ζώα μεγάλωσα...παλιότερα είχαμε διάφορα ζωντανά δηλαδή...
Πόσο μάλλον με τη "Μαύρη μου μαγεία" που την νταντεύω από 60 ημερών.....
Και εγω ετσι ειμαι φιλε μια ζωη δηπλα με σκυλους/γατες/κατσικια/προβατα/γελαδια....αυτα με ηρεμουν οταν εχω ανχος ενας αλλος Κοσμος
 
Πήρα 6 κότες πριν το Πάσχα για να έχουμε φρεσκα αυγουλάκια και η μία κότα έκατσε στα αυγά και δεν ήθελε να σηκωθεί , έτσι βρήκα και τις έβαλα μερικά αυγά γονιμοποιημένα και ιδού το αποτέλεσμα

Περισεψε και σύρμα από την περίφραξη των σκυλιών και τα έβαλα ξεχωριστά από τις κότες
Η γάτα γέννησε

Τώρα μένει η λωρυ που την πήγα στον Δουλκερογλου και την ζευγάρωσε με σκύλο που διακρίθηκε σε αγώνες στο εξωτερικό , οπότε ανάμενουμε
 
Η πατέντα που κάνω από πέρυσι με τις αγγουριες είναι να κρατάω μόνο τον κεντρικό κορμό και να μην την αφήνω να ανεβαίνει ψηλά , λύνοντας την και δενοντας μετά πιο χαμηλά με τον κορμό να γίνεται σπυραλ όπως το σαντορινιο αμπέλι , ο οποίος κορμός μάλιστα φυτρώνει κιόλας
 
Στις 5 Μαϊου φυτεμένα,κ σήμερα έφαγαν την 1η δόση λιπάσματος (X Lamda)...το ποιό ήπιο λίπασμα που δν αναγκάζει τα φυτά να γίνουν θηρία χωρίς λόγο,μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα...
Είναι 180 φυτά στο σύνολο κ περί 1.2gr λίπασμα στην κάθε, ρίζα είναι αρκετό,για την 1η δόση ανάπτυξης....

View attachment 27290View attachment 27291
View attachment 27293View attachment 27294View attachment 27295
Πολυ όμορφα οργανωμένα, τακτικά και επαγγελματικά!

Δεν λέω καλή σοδειά γιατί είναι δεδομένη!
 
Προς ωρίμανση κ τα κορόμηλα...έχουν μέρες ακόμη βέβαια...

Υ.Γ Κάποτε τα κλέβαμε όπου τα βρίσκαμε,σαν πιτσιρίκια τότε.... :p

View attachment 27301
View attachment 27302

Έπειτα ξεκούραση κ καφέ στν ίσκιο με την βοηθό μου...

View attachment 27303
View attachment 27304

Δε βαριέσαι....σε απόρτ να βρισκόμαστε...μου έφερε ένα λάστιχο κανά 3άρι μέτρα...τι να κάνουμε...αυτό βρήκε,αυτό έφερε....μην είμαστε κ αχάριστοι....:p:p

Υ.Γ. Ποιά ώρα θα σέρνει κ εμένα από κανά γιακά...δν ξέρω......yel.
View attachment 27305
Μια χαρά η σκύλα και τα κορομηλα. Η villeda με πόδια τι έκανε εκεί όπως φαίνεται στην τελευταία φώτο;
 
Last edited:
Πήρα 6 κότες πριν το Πάσχα για να έχουμε φρεσκα αυγουλάκια και η μία κότα έκατσε στα αυγά και δεν ήθελε να σηκωθεί , έτσι βρήκα και τις έβαλα μερικά αυγά γονιμοποιημένα και ιδού το αποτέλεσμα

Περισεψε και σύρμα από την περίφραξη των σκυλιών και τα έβαλα ξεχωριστά από τις κότες
Η γάτα γέννησε

Τώρα μένει η λωρυ που την πήγα στον Δουλκερογλου και την ζευγάρωσε με σκύλο που διακρίθηκε σε αγώνες στο εξωτερικό , οπότε ανάμενουμε
Να σου ζήσουν και τα πουλάκια και τα γατάκια Σταύρο, με το καλό και τα κουτάβια!
 
Εγώ για πρώτη φορά φέτος έβαλα πανί εδαφοκαλυψης και πότισμα με σταγόνα άντε να δούμε τι θα γίνει...
View attachment 27308
Ωραία δουλειά,θα γλυτώσεις από τα περιτά χόρτα,αλλά το σταγονήδιο,θα έπρεπε να το πας από κάτω Τέλη...
 
Ωραία δουλειά,θα γλυτώσεις από τα περιτά χόρτα,αλλά το σταγονήδιο,θα έπρεπε να το πας από κάτω Τέλη...
Οι περισσότεροι εδώ αλλά και μερικά βιντεάκια που είδα το έβαζαν από πάνω για αυτό το έκανα έτσι
 
Μια χαρά η σκύλα και τα κορομηλα. Η villeda με πόδια τι έκανε εκεί όπως φαίνεται στην τελευταία φώτο;
Η villeda την έτρεχε από πίσω της,αλλά σήκωσε θερμοκρασία κ έκατσε δίπλα μου με τα αλάρμ για χαλάρωση.
 
Back
Top