Οι κήποι μας..

Όνομα
Greg
Να τα τρυπήσω κατά μήκος της ρόγας Γρηγόρη;;;
Όχι πολύ γιατί θα διαλυθεί μετά, μια τρύπα να σπάσει η φλοίδα και να μπει 1-2 πόντους στην ίδια ή στην αντίθετη πλευρά από αυτή που το κράταγε το κοτσάνι...

1598807951373.png

Last edited:
Περιοχή
Αμαλιάδα
Όνομα
Άρης
Η πιο ευτυχισμένη μέρα του παραγωγού είναι η συγκομιδή. Ήρθε λοιπόν αυτή η ώρα!

Φουντουκια για αρχή ώστε να φτιάξουμε σπιτική φουντουκοπαστα με κακάο.

H συνέχεια με ντομάτες γεμάτες σάρκα και ζάχαρη και μερικές τέρατα δε μέγεθος πάνω από κιλο...

[url=https://postimages.org/][/URL]
Γρηγόρη είσαι τσακαλος βρε φίλε, για έκθεση η συγκομιδή σου! :)

Περιοχή
Αμαλιάδα
Όνομα
Άρης
Δν πηράζει..... .sarcastic. ...αφού θες ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ να με βοηθήσεις,θα σε φωνάξω να με βοηθήσεις στις ελιές......very happy.
Στα σταφυλια έχω αδυναμία........ Όσο για τις ελιές θα χρειαστώ εγώ την βοήθεια σου!!! .sarcastic.

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Όχι πολύ γιατί θα διαλυθεί μετά, μια τρύπα να σπάσει η φλοίδα και να μπει 1-2 πόντους στην ίδια ή στην αντίθετη πλευρά από αυτή που το κράταγε το κοτσάνι...

View attachment 15543
Ωραία!!
Ευχαριστώ...;);)

Όνομα
Greg
Αφού μας έπρηξαν πως έρχεται ο Ιανός ο Καταστροφικός, δεν μπορούσαμε να κάνουμε αλλιώς... Αρχίσαμε να μαζεύουμε τα πάντα...

Ντομάτες...

Σταφύλια αητονύχια

Μήλα

Αχλάδια

Σύκα για τσαπέλες...

Τώρα που είναι στο υπόγειο, άντε να δούμε τι θα κατεβάσει...

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Αφού μας έπρηξαν πως έρχεται ο Ιανός ο Καταστροφικός, δεν μπορούσαμε να κάνουμε αλλιώς... Αρχίσαμε να μαζεύουμε τα πάντα...

Ντομάτες...

Σταφύλια αητονύχια

Μήλα

Αχλάδια

Σύκα για τσαπέλες...

Είσαι μεγάλη παιχτούρα.!!
Σταφύλια Αετονύχια έχω κ εγώ..νόστημα τα άτοιμα.
Μια μηλιά με κανά κουβαδάκι ξυνόμηλα μου τα λαυρόκαψε η φωτιά μαζί με κάτι λίγα δαμάσκινα. :confused:

Vasilis

Staff member
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης

Ντομάτες...

Σταφύλια αητονύχια

Μήλα

Αχλάδια

Σύκα για τσαπέλες...

Τα αχλάδια τι οικογένειας είναι;

Όνομα
Greg
Πωωωωω ρε Γρηγορη αυτα τα συκα ειναι θυσαυρος :D:D
Το κοβεις στην μεση βαζει καρυδι και γινεσαι ντιρλα απο το τσιπουρο .drunk.
Σύκο με καρύδι είναι σαν να ρίχνεις νίτρο στον κινητήρα... Ανεβάζεις ιπποδύναμη στο λεπτό!

Όνομα
Greg
Είσαι μεγάλη παιχτούρα.!!
Σταφύλια Αετονύχια έχω κ εγώ..νόστημα τα άτοιμα.
Μια μηλιά με κανά κουβαδάκι ξυνόμηλα μου τα λαυρόκαψε η φωτιά μαζί με κάτι λίγα δαμάσκινα. :confused:
Σε ευχαριστώ Κώστα! Τα αητονύχια είναι όντως νόστιμα, εντυπωσιακά σε εμφάνιση με μεγάλα τσαμπιά και ρόγες, έχουν και διφόρια τσαμπιά οπότε τρως σταφύλι σχεδόν έως τα μέσα Οκτώβρη, τα φύλλα γίνονται ντολμάδες γιατί δεν έχουν χνούδι και είναι και ανθεκτικά σε ασθένειες.

Κρίμα για τα φυτά... Αφού θα βρέξει τώρα, ρίξτους μετά λίπασμα και θα ξαναφουντώσουν...

Όνομα
Γιώργος
Πάντως το να μπορείς να βάζεις κήπο είναι ευλογία ξέρεις τι τρως περνάει και η ώρα σου κάνεις και οικονομία
Δεν συζητάω για εξωτερικό μου έλεγε τιμές μια ξαδέρφη μου που είναι Γερμανία και παλαβωσα αυτά που έχεις απλώσει στον πάγκο είναι σαν να έχεις απλώσει διακόσια ευρώ

Περιοχή
ΚΑΜΑΤΕΡΟ-ΚΟΤΥΛΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ