Οι κήποι μας..

Σήμερα η ομάδα της Κομοτηνής της εναλλακτικής κοινότητας "Πελίτι", διοργάνωσε εκδήλωση στο 9ο Δημοτικό Κομοτηνής μοιράζοντας σπόρους από παραδοσιακά φυτά. Σπορόφυτα κι όχι υβρίδια.




Μετά από τη χθεσινή προετοιμασία με το φυτόχωμα στα γλαστράκια, παρευρεθήκαμε εγώ μαζί με τη μικρή μου κόρη και σπείραμε τα φυτά μας . Σπείραμε μελιτζάνες τσακώνικες, ντοματίνια βελανίδια, ντομάτες Μαρώνειας, ντομάτες κηπουρού, ντοματεπιπεριές και πιπεριές Κύμης για γεμιστά. Μακάρι να πάει καλά η σπορά μας .pray to God. :)
Δώσαμε συνέντευξη στην ΕΡΤ (ειδήσεις 21:00) και επιστρέψαμε. :)

Μπράβο Χρηστάρα. !!!
 
Σήμερα η ομάδα της Κομοτηνής της εναλλακτικής κοινότητας "Πελίτι", διοργάνωσε εκδήλωση στο 9ο Δημοτικό Κομοτηνής μοιράζοντας σπόρους από παραδοσιακά φυτά. Σπορόφυτα κι όχι υβρίδια.




Μετά από τη χθεσινή προετοιμασία με το φυτόχωμα στα γλαστράκια, παρευρεθήκαμε εγώ μαζί με τη μικρή μου κόρη και σπείραμε τα φυτά μας . Σπείραμε μελιτζάνες τσακώνικες, ντοματίνια βελανίδια, ντομάτες Μαρώνειας, ντομάτες κηπουρού, ντοματεπιπεριές και πιπεριές Κύμης για γεμιστά. Μακάρι να πάει καλά η σπορά μας .pray to God. :)
Δώσαμε συνέντευξη στην ΕΡΤ (ειδήσεις 21:00) και επιστρέψαμε. :)

φιλεμου χρηστο εχω παη πωλες φωρες στην δραμα στην οργανωση του πελιτι και εχω παρη σπορικα,,μπραβω στα παιδια που κρατανε ακωμη γνησια σπορια απωλη την ελλαδαααα.shake hands..shake hands..shake hands.
 
Σήμερα η ομάδα της Κομοτηνής της εναλλακτικής κοινότητας "Πελίτι", διοργάνωσε εκδήλωση στο 9ο Δημοτικό Κομοτηνής μοιράζοντας σπόρους από παραδοσιακά φυτά. Σπορόφυτα κι όχι υβρίδια.




Μετά από τη χθεσινή προετοιμασία με το φυτόχωμα στα γλαστράκια, παρευρεθήκαμε εγώ μαζί με τη μικρή μου κόρη και σπείραμε τα φυτά μας . Σπείραμε μελιτζάνες τσακώνικες, ντοματίνια βελανίδια, ντομάτες Μαρώνειας, ντομάτες κηπουρού, ντοματεπιπεριές και πιπεριές Κύμης για γεμιστά. Μακάρι να πάει καλά η σπορά μας .pray to God. :)
Δώσαμε συνέντευξη στην ΕΡΤ (ειδήσεις 21:00) και επιστρέψαμε. :)

Μπράβο στους υπεύθυνους για την ιδέα και την οργάνωση της εκδήλωσης
Μεγάλο και μοναδικό μάθημα για τα παιδιά .RESPECT.
καλή σπορά και καλά αποτελέσματα να έχετε :)
 
Μπράβο Χρηστάρα. !!!
Να είσαι καλά Δημήτρη!
φιλεμου χρηστο εχω παη πωλες φωρες στην δραμα στην οργανωση του πελιτι και εχω παρη σπορικα,,μπραβω στα παιδια που κρατανε ακωμη γνησια σπορια απωλη την ελλαδαααα.shake hands..shake hands..shake hands.
Πράγματι Σάκη, αξιέπαινη η προσπάθεια των μελών της κοινότητας "Πελίτι"!!!

Μπράβο στους υπεύθυνους για την ιδέα και την οργάνωση της εκδήλωσης
Μεγάλο και μοναδικό μάθημα για τα παιδιά .RESPECT.
καλή σπορά και καλά αποτελέσματα να έχετε :)
Να είσαι καλά φίλε!

Συγχαρητήρια Χρηστο...Ωραιες ενέργειες....
Να είσαι καλά Τζιμάρα!
 
φιλεμου χρηστο εχω παη πωλες φωρες στην δραμα στην οργανωση του πελιτι και εχω παρη σπορικα,,μπραβω στα παιδια που κρατανε ακωμη γνησια σπορια απωλη την ελλαδαααα.shake hands..shake hands..shake hands.
Σακη εχε τον νου σου, η μεγάλη εκδήλωση της Εναλλακτικής Κοινότητας Πελίτι στο Μεσοχώρι της Δράμας, εκεί όπου καλλιεργητές από όλο τον κόσμο ανταλλάσσουν δωρεάν ντόπιους σπόρους, θα γίνει στις 4 Μαΐου.
 
Σήμερα η ομάδα της Κομοτηνής της εναλλακτικής κοινότητας "Πελίτι", διοργάνωσε εκδήλωση στο 9ο Δημοτικό Κομοτηνής μοιράζοντας σπόρους από παραδοσιακά φυτά. Σπορόφυτα κι όχι υβρίδια.




Μετά από τη χθεσινή προετοιμασία με το φυτόχωμα στα γλαστράκια, παρευρεθήκαμε εγώ μαζί με τη μικρή μου κόρη και σπείραμε τα φυτά μας . Σπείραμε μελιτζάνες τσακώνικες, ντοματίνια βελανίδια, ντομάτες Μαρώνειας, ντομάτες κηπουρού, ντοματεπιπεριές και πιπεριές Κύμης για γεμιστά. Μακάρι να πάει καλά η σπορά μας .pray to God. :)
Δώσαμε συνέντευξη στην ΕΡΤ (ειδήσεις 21:00) και επιστρέψαμε. :)

Μπράβο Χρήστο, καλα μπερεκέτια ....
 
Αν και λίγο αργοπορημένα η δουλειά έπρεπε να γίνει,όπως κάθε χρόνο....!!
Όργωμα...Φρεζάρισμα....Άπλωμα τα σταγονίδια και δέσιμο αυτών...και τέλος άπλωμα το νάϊλον....Δουλειά χειρωνακτική με την αξίνα, αλλά και με τη βοήθεια του αδελφού..... .my man.

Αύριο το φύτεμα.....;)



 
Έτοιμα και τα κηπευτικά.....
Άντε και καλή μας επιτυχία.....:)

url=https://postimg.cc/Sj6yt4F8]
20190512-191446.jpg
[/url]



Ντομάτες....
Φασόλια καναρίνια...
Φασόλια καμουτσέδες....
Πιπεράκι μικρό για τουρσί κ τιγανιτό...
Πιπεριά φλωρίνης....
Πιπεπιά φουσκωτή...
Πιπεριά κέρατο...
Μελιτζάνες....
Μπάμιες....
Κολοκυθιές....
Αγγουριές.....
Κρεμμύδι....
Και πεπονιές...
" Ο ΜΑΝΑΒΗΣ".... Πάρε,πάρε,πάρε......:p:D
 
Έτοιμα και τα κηπευτικά.....
Άντε και καλή μας επιτυχία.....:)

url=https://postimg.cc/Sj6yt4F8]
20190512-191446.jpg
[/url]



Ντομάτες....
Φασόλια καναρίνια...
Φασόλια καμουτσέδες....
Πιπεράκι μικρό για τουρσί κ τιγανιτό...
Πιπεριά φλωρίνης....
Πιπεπιά φουσκωτή...
Πιπεριά κέρατο...
Μελιτζάνες....
Μπάμιες....
Κολοκυθιές....
Αγγουριές.....
Κρεμμύδι....
Και πεπονιές...
" Ο ΜΑΝΑΒΗΣ".... Πάρε,πάρε,πάρε......:p:D
Κωστή καλή επιτυχία!:)
 
Έτοιμα και τα κηπευτικά.....
Άντε και καλή μας επιτυχία.....:)

url=https://postimg.cc/Sj6yt4F8]
20190512-191446.jpg
[/url]



Ντομάτες....
Φασόλια καναρίνια...
Φασόλια καμουτσέδες....
Πιπεράκι μικρό για τουρσί κ τιγανιτό...
Πιπεριά φλωρίνης....
Πιπεπιά φουσκωτή...
Πιπεριά κέρατο...
Μελιτζάνες....
Μπάμιες....
Κολοκυθιές....
Αγγουριές.....
Κρεμμύδι....
Και πεπονιές...
" Ο ΜΑΝΑΒΗΣ".... Πάρε,πάρε,πάρε......:p:D
Ωραια τα κηπευτικα σου Κωστα καλη σοδεια!
Παρε ενα φορτηγακι να ερχεσε απεναντι να τα πουλας...sarcastic.
Αλλα δεν ειναι κερδοφορες αυτες η δουλειες..αν εχεις μυαλο παρε με τηλ να σου πω τι να φυτεψεις....yelling..sarcastic..sarcastic.
 
Έτοιμα και τα κηπευτικά.....
Άντε και καλή μας επιτυχία.....:)

url=https://postimg.cc/Sj6yt4F8]
20190512-191446.jpg
[/url]



Ντομάτες....
Φασόλια καναρίνια...
Φασόλια καμουτσέδες....
Πιπεράκι μικρό για τουρσί κ τιγανιτό...
Πιπεριά φλωρίνης....
Πιπεπιά φουσκωτή...
Πιπεριά κέρατο...
Μελιτζάνες....
Μπάμιες....
Κολοκυθιές....
Αγγουριές.....
Κρεμμύδι....
Και πεπονιές...
" Ο ΜΑΝΑΒΗΣ".... Πάρε,πάρε,πάρε......:p:D
Σωραιος ρε παίχτη!
 
Καλή επιτυχία Κώστα και καλή σοδειά :)
Κωστή καλή επιτυχία!:)
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ...Να μαζευτούμε να φάμε με συνοδεία από μπριζολοειδή....:);)
Ωραια τα κηπευτικα σου Κωστα καλη σοδεια!
Παρε ενα φορτηγακι να ερχεσε απεναντι να τα πουλας...sarcastic.
Αλλα δεν ειναι κερδοφορες αυτες η δουλειες..αν εχεις μυαλο παρε με τηλ να σου πω τι να φυτεψεις....yelling..sarcastic..sarcastic.
Το πολύ πολύ να βρω το μανάβη από το κατάκολο να στα στείλω....yel..yel.
Ψιτ...Κ πούσε....Ξέρουμε όλοι μας πολύ καλά τη να φυτέψουμε,αλλά χρώστα χάρη γιατί θα εκτεθούμε κατά πολύ.....:D:D:D .my man..yelling.
 
Back
Top