Οίστρος θυληκιάς χωρίς επιτυχία

BIK

Banned
Η σκύλα μου σε οίστρο για δεύτερη φορά φέτος αλλά δεν μπορεί ο αρσενικός να κάνει κάτι,Η σκύλα είναι 4,5 ετών και ο σκύλος 7 ετών, ενω την καβαλει δεν μπορτει να βρει τρυπα αρα δεν κολλανε με τίποτα ενώ προσπαθεί ώρες Έχω απελπιστεί και στον προηγούμενο οίστρο δεν μπόρεσε ενώ κάθοτανε η σκύλα αλλά ούτε και τώρα,τι να κάνω ρε παιδιά δώστε μια λυση, η σηυλα δεν εχει ξανα μεινει εγκυος και ο αρσενικος ζευγαρωσε μια φορα οταν ηταν 11 μηνων με αλλη σκυλα, η κτηνιατρος μου μου ειπε να τον βοηθησω με τα χερια μου τι λετε
 
Η σκύλα μου σε οίστρο για δεύτερη φορά φέτος αλλά δεν μπορεί ο αρσενικός να κάνει κάτι,Η σκύλα είναι 4,5 ετών και ο σκύλος 7 ετών, ενω την καβαλει δεν μπορτει να βρει τρυπα αρα δεν κολλανε με τίποτα ενώ προσπαθεί ώρες Έχω απελπιστεί και στον προηγούμενο οίστρο δεν μπόρεσε ενώ κάθοτανε η σκύλα αλλά ούτε και τώρα,τι να κάνω ρε παιδιά δώστε μια λυση, η σηυλα δεν εχει ξανα μεινει εγκυος και ο αρσενικος ζευγαρωσε μια φορα οταν ηταν 11 μηνων με αλλη σκυλα, η κτηνιατρος μου μου ειπε να τον βοηθησω με τα χερια μου τι λετε
Πιστευω οτι αν δεν μπορει ο αρσενικος δεν ειναι κακο να τον βοηθησεις εσυ και ουτε ντροπη......μπορει να χρειαζεται να την χαμηλωσει την θυλικια Βικτ
 
  • Like
Reactions: BIK
Συγνώμη για την ενδεχομένως ηλίθια ερώτηση μου αλλά όταν λέμε να τον βοηθήσει εννοούμε τι ακριβώς? .xm.
 
Η σκύλα μου σε οίστρο για δεύτερη φορά φέτος αλλά δεν μπορεί ο αρσενικός να κάνει κάτι,Η σκύλα είναι 4,5 ετών και ο σκύλος 7 ετών, ενω την καβαλει δεν μπορτει να βρει τρυπα αρα δεν κολλανε με τίποτα ενώ προσπαθεί ώρες Έχω απελπιστεί και στον προηγούμενο οίστρο δεν μπόρεσε ενώ κάθοτανε η σκύλα αλλά ούτε και τώρα,τι να κάνω ρε παιδιά δώστε μια λυση, η σηυλα δεν εχει ξανα μεινει εγκυος και ο αρσενικος ζευγαρωσε μια φορα οταν ηταν 11 μηνων με αλλη σκυλα, η κτηνιατρος μου μου ειπε να τον βοηθησω με τα χερια μου τι λετε
να τον βοηθήσεις φίλε βάζοντας γάντια με υπομονή και χωρίς ντροπή
μήπως η θηλυκιά δεν είναι ακριβώς στις μέρες της;;;;άσχετα αν στήνεται,όταν είναι στις μέρες της τον ρουφάει σαν ρουφήχτρα ;)
αφήστε καλύτερα τα σκυλιά μαζί στο χώρο του αρσενικού για μερικές ημέρες :)
 
Η σκύλα μου σε οίστρο για δεύτερη φορά φέτος αλλά δεν μπορεί ο αρσενικός να κάνει κάτι,Η σκύλα είναι 4,5 ετών και ο σκύλος 7 ετών, ενω την καβαλει δεν μπορτει να βρει τρυπα αρα δεν κολλανε με τίποτα ενώ προσπαθεί ώρες Έχω απελπιστεί και στον προηγούμενο οίστρο δεν μπόρεσε ενώ κάθοτανε η σκύλα αλλά ούτε και τώρα,τι να κάνω ρε παιδιά δώστε μια λυση, η σηυλα δεν εχει ξανα μεινει εγκυος και ο αρσενικος ζευγαρωσε μια φορα οταν ηταν 11 μηνων με αλλη σκυλα, η κτηνιατρος μου μου ειπε να τον βοηθησω με τα χερια μου τι λετε
Βικτωρα αυτό που σου είπε ο κτηνίατρος δεν το καταλαβαίνω
Στην παραπάνω περίπτωση θα πρέπει να κρατήσεις την σκύλα και όχι τον σκύλο
Μπορεί η σκύλα να μετακινείται την ώρα που την καβαλάει ο σκύλος με αποτέλεσμα να μην ζευγαρώνουν
Αφού έχει ξανά συμβεί το ίδιο σκηνικό και δεν ζευγάρωσαν εγώ υποθέτω αυτό
Κρατά την σκύλα από μπροστά και από το κεφάλι και το αρσενικό θα βρει την άκρη
 
Last edited:
Βικτωρα αυτό που σου είπε ο κτηνίατρος δεν το καταλαβαίνω
Στην παραπάνω περίπτωση θα πρέπει να κρατήσεις την σκύλα και όχι τον σκύλο
Μπορεί η σκύλα να μετακινείται την ώρα που την καβαλάει ο σκύλος με αποτέλεσμα να μην ζευγαρώνουν
Αφού έχει ξανά συμβεί το ίδιο σκηνικό και δεν ζευγάρωσαν εγώ υποθέτω αυτό
Κρατά την σκύλα από μπροστά και από το κεφάλι και το αρσενικό θα βρει την άκρη
Βίκτωρα, συμφωνώ με τον Κώστα. Το έχω κάνει με επιτυχία σε κοκερίνα όταν πήγα τον δικό μου για γαμπρό.
 
Back
Top