Οι Μεγάλοι

Έχω την εντύπωση ότι η καραμπίνα της φοτο είναι η βερνε καρον πιστό αντίγραφο της ρεμικτον και το πλάγιο πάλι της ίδιας μαρκας.
Τα όπλα είναι παραγωγής της ΕΒΟ . Αν θυμάμαι καλά , οπως είχα διαβάσει σε ένα άρθρο παλιά είχαν βγάλει κάπου από 10 κομμάτια . 10 καραμπίνες κι 10 δικανα . Ποιο πολύ θα έλεγα μοιάζει η καραμπίνα με Franchi progetto 80 κι όχι με Remington. Αλλά ήταν παραγωγής έξω ολοκλήρου ΕΒΟ . Από ένα είναι στην ΕΑΣ πλέον . Τα αλλά δεν γνωρίζω .
 
απο την οπλογνωσία του κου Κυπρίδημου:

ΕΒΟ, ΠΡΟΣΠΕΚΤΟΥΣ
evoProspectousFront.JPG


Αγαπητέ κ. Κυπρίδημο, καλημέρα σας.

Επικοινωνώ μαζί σας σε συνέχεια της προηγούμενης συζήτησής μας. Δεν ξέρω αν μπορέσατε να εντοπίσετε το διαφημιστικό φυλλάδιο της ΕΒΟ στο οποίο είχατε αναφερθεί (με ενδιαφέρουν τα κυνηγετικά της, ιδιαίτερα ό,τι άλλο υπάρχει πέραν του ήδη γνωστού Faitfox). Σε τέτοια περίπτωση σας παρακαλώ θερμά να μου υποδείξετε αν το έχετε αναρτήσει στην ιστοσελίδα σας ή σε άλλο σημείο.

evoProspectousBothPages.jpg


Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,

Φιλικά,

Λάμπρος Σκαρτσής

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
evoProspectousBack.JPG


Αναρτάται το προσπέκτους που είχε κυκλοφρήσει η ΕΒΟ το 1985.
 
απο την οπλογνωσία του κου Κυπρίδημου:

ΕΒΟ, ΠΡΟΣΠΕΚΤΟΥΣ
evoProspectousFront.JPG


Αγαπητέ κ. Κυπρίδημο, καλημέρα σας.

Επικοινωνώ μαζί σας σε συνέχεια της προηγούμενης συζήτησής μας. Δεν ξέρω αν μπορέσατε να εντοπίσετε το διαφημιστικό φυλλάδιο της ΕΒΟ στο οποίο είχατε αναφερθεί (με ενδιαφέρουν τα κυνηγετικά της, ιδιαίτερα ό,τι άλλο υπάρχει πέραν του ήδη γνωστού Faitfox). Σε τέτοια περίπτωση σας παρακαλώ θερμά να μου υποδείξετε αν το έχετε αναρτήσει στην ιστοσελίδα σας ή σε άλλο σημείο.

evoProspectousBothPages.jpg


Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,

Φιλικά,

Λάμπρος Σκαρτσής

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
evoProspectousBack.JPG


Αναρτάται το προσπέκτους που είχε κυκλοφρήσει η ΕΒΟ το 1985.
Μπραβο Μάκη !!!
 
Από τα χρώματα και τα φάρμακα πως έφτασε να φτιάχνει όπλα;
 
Back
Top