Ξύλα (Πάπια - Κοντάκι)

Υπάρχει περίπτωση να βρώ ξύλα για Beretta A302 καινούργια ή σε καλή κατάσταση σε λογική τιμή ?

Οι τιμές που ακούγονται για καινούργια είναι εξωφρενικές 300-350€ όταν πωλούνται ολόκληρες Α302 προς 300-450€ .

Έχω μπει σε μία διαδικασία να βελτιώσω την Α302 αλλά πραγματικά δεν ξέρω (Έχω απογοητευτεί στην λογική ότι ξύλα καινούργιων όπλων κοστίζουν σχεδόν τα μισά χρήματα) .

Όποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει σχολιάζει...
 
Υπάρχει περίπτωση να βρώ ξύλα για Beretta A302 καινούργια ή σε καλή κατάσταση σε λογική τιμή ?

Οι τιμές που ακούγονται για καινούργια είναι εξωφρενικές 300-350€ όταν πωλούνται ολόκληρες Α302 προς 300-450€ .

Έχω μπει σε μία διαδικασία να βελτιώσω την Α302 αλλά πραγματικά δεν ξέρω (Έχω απογοητευτεί στην λογική ότι ξύλα καινούργιων όπλων κοστίζουν σχεδόν τα μισά χρήματα) .

Όποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει σχολιάζει...
http://estore.beretta.com/en-eu/beretta-stock-a300/1/2/3-series-12ga/

Οι τιμές τσούζουν αυτή είναι η αλήθεια.

Ίσως είναι καλύτερα να φτιάξεις δικό σου να είναι τέλεια στα μέτρα σου

Η να πάρεις ολόκληρο όπλο σε καλή κατάσταση και να το έχεις για ανταλλακτικά.

Παρακολουθα το σάιτ της Μπερέτα γιατί βάζει εκπτώσεις
 
Υπάρχει περίπτωση να βρώ ξύλα για Beretta A302 καινούργια ή σε καλή κατάσταση σε λογική τιμή ?

Οι τιμές που ακούγονται για καινούργια είναι εξωφρενικές 300-350€ όταν πωλούνται ολόκληρες Α302 προς 300-450€ .

Έχω μπει σε μία διαδικασία να βελτιώσω την Α302 αλλά πραγματικά δεν ξέρω (Έχω απογοητευτεί στην λογική ότι ξύλα καινούργιων όπλων κοστίζουν σχεδόν τα μισά χρήματα) .

Όποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει σχολιάζει...
Και γιατι δεν ανακαινίζεις αυτά που εχεις??
 
Υπάρχει περίπτωση να βρώ ξύλα για Beretta A302 καινούργια ή σε καλή κατάσταση σε λογική τιμή ?

Οι τιμές που ακούγονται για καινούργια είναι εξωφρενικές 300-350€ όταν πωλούνται ολόκληρες Α302 προς 300-450€ .

Έχω μπει σε μία διαδικασία να βελτιώσω την Α302 αλλά πραγματικά δεν ξέρω (Έχω απογοητευτεί στην λογική ότι ξύλα καινούργιων όπλων κοστίζουν σχεδόν τα μισά χρήματα) .

Όποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει σχολιάζει...
Για βάλε φώτο από τα υπάρχοντα!
 
Υπάρχει περίπτωση να βρώ ξύλα για Beretta A302 καινούργια ή σε καλή κατάσταση σε λογική τιμή ?

Οι τιμές που ακούγονται για καινούργια είναι εξωφρενικές 300-350€ όταν πωλούνται ολόκληρες Α302 προς 300-450€ .

Έχω μπει σε μία διαδικασία να βελτιώσω την Α302 αλλά πραγματικά δεν ξέρω (Έχω απογοητευτεί στην λογική ότι ξύλα καινούργιων όπλων κοστίζουν σχεδόν τα μισά χρήματα) .

Όποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει σχολιάζει...
Φιλε παιζει κ στο car ενα σετ
 
Φίλε Dimitris22 υπάρχουν παιδιά εδώ στο forum που θα στα κάνουν κούκλα. Εγώ όταν έσπασα την πάπια από την auto5 προσφέρθηκαν για βοήθεια αμέσως και τους ευχαριστώ ξανά. Και αυτόν που τελικά την έφτιαξε αλλά και όσους προσφέρθηκαν.
 
Το παρακολουθώ αλλά οι εκπτώσεις είναι τις πλάκας & με τα μεταφορικά έρχονται μία η άλλη .

Σε Set ξύλων δεν βάζουν ποτέ πάνω από 10% (Ελλάδα έχω βρει στα 280€) αλλά από & εκεί από Ιταλία με προκαταβολή χρημάτων .

Το οξύμωρο είναι ότι τα ξύλα για όπλα 10 ετίας κοστίζουν γύρω στα 150€ .
 
Το κοντάκι είναι πιο καλό χωρίς χτυπήματα αλλά δεν έχει ψάθα (Δεν θέλω ψάθα) .
Η πάπια έχει θεματάκια γιατί κάποιος φίλος του πατέρα μου την πήρε να βγάλει το κερί & το λούστρο & να φτιάξει ψάθα αλλά ο ΑΣΧΕΤΟΣ χάραξε την ψάθα εξωτερικά & την έχει κάνει Μ... !


Όταν την είδα τρελάθηκα .
 
Σκέφτομαι με την λήξη της σεζόν να την τρίψω πολλλλλλλυυυυυυυυ μήπως & εξαφανιστεί το αυλάκι το οποίο δεν είναι & συμμετρικό καθότι έχει γίνει άτσαλα , να τρίψω & το κοντάκι ώστε να εξαφανιστεί το εικονογράφημα της ψάθας που δεν υπάρχει & να την στείλω σε κάποιον να την τριψει - γυαλίσει - τελικό τρίψιμο & να την περάσει λινέλαιο να του δώσω ένα μεροκάματο .

Απλά δεν ξέρω αν θα καταφέρω να την τρίψω - κατεβάσω ώστε να εξασφαλιστεί η χαρακιά & κάποια βαθουλώματα...
 
Με μαχαίρι πήγε να κάνει περίγραμμα; Τι διάολο....:oops:!
Για να σβήσει αυτό το λούκι πρέπει να κατέβει πολύ το ξύλο και δεν ξέρω αν είναι όρίάκό να βγεις από κάτω. Επίσης θέλει προσοχή να χαλάσουν οι εφαρμογές με την βάση. Θέλει λίγο....κλέψιμο να μην το φτάσεις το τρίψιμο μέχρι τις άκρες τόσο χαμηλά!
 
Δεν ξέρω ίσως με κάποιο κατσαβίδι (Ίσως με κάτι άλλο) , σκέφτηκα να τα γεμίσω με ριτίνη ή στόκο & μετά να τα τρίψω να εξαφανιστούν οι λακούβες !

Δεν ξέρω αν γίνεται .
Στο τρίψιμο θα τα καταφέρω πιστεύω να βγάλω την πολύ δουλειά αλλά είμαι άσχετος από πέρασμα με λινέλαιο & αν θέλει ξανά τρίψιμο & πέρασμα κτλ...
 
Σωστά τα λέει ο Γιώργος. Δεν μας βάζεις και μια φωτογραφία που να φαίνεται το εσωτερικό της πάπιας και το πάχος του ξύλου στα τοιχώματα;
Πόσο άραγε μπορείς να το φας χωρίς να την κάνεις πολύ λεπτή και εύθραυστη; απορώ γιατί κάποιος να κάνει τέτοιο περίγραμμα στην πάπια, χωρίς λόγο. Στην λαβή καλά κράτησε τα μανίσια περιγράμματα , στην πάπια γιατί τα όργωσε; .think.

Ισως άμα ανακατέψεις πριονίδι από την ίδια την πάπια με κάποια διαφανή ρητίνη να μπορέσεις να τα γεμίσεις χωρίς να φαίνονται πολύ αλλά και πάλι το αποτέλεσμα αμφίβολο. Και χρώμα να περάσεις μετά από πάνω ενδέχεται να φαίνεται και πάλι , γιατί η ρητίνη δεν απορροφά το υδρόχρωμα όπως το ξύλο.
 
Last edited:
Back
Top