Ξηρά τροφή

Εγω μαγειρευω τερμα οι κροκετες για μενα ολο συντιριτικα ειναι αρωσταινουν τα σκυλια ,πηρα μια φετος για ενεργεια και το εκοψε το σκυλι ,Εγω νομισα οτι κατι επαθε ο σκυλος γιατι την προηγουμενη μερα το χτηπησε γουρουνι , Μολις σταματησα να το ταιζω κροκετα συνηλθε ,Το ειπα στο καταστημα που την αγορασα και μετα απο 2 εβδομαδες μου ειπε απο μονος του οτι παραπονεθηκαν και αλλοι και την εστειλε πισω ελατωματικη παρτιδα ,Και ηταν επωνημη και ακριβη κροκετα ,
 
Εγω μαγειρευω τερμα οι κροκετες για μενα ολο συντιριτικα ειναι αρωσταινουν τα σκυλια ,πηρα μια φετος για ενεργεια και το εκοψε το σκυλι ,Εγω νομισα οτι κατι επαθε ο σκυλος γιατι την προηγουμενη μερα το χτηπησε γουρουνι , Μολις σταματησα να το ταιζω κροκετα συνηλθε ,Το ειπα στο καταστημα που την αγορασα και μετα απο 2 εβδομαδες μου ειπε απο μονος του οτι παραπονεθηκαν και αλλοι και την εστειλε πισω ελατωματικη παρτιδα ,Και ηταν επωνημη και ακριβη κροκετα ,
Δεν υπαρχουν ελλατωματικες παρτιδες φιλε μου απλα δεν ξερουν τι βαζουν μεσα ειτε απο υποπροιοντα κρεατος ειτε κοτοπουλου καθως τα υποπροοιοντα αυτα ειναι παρτιδες παρτιδες και χωρις ελεγχο ολα μεσα .
 
Καλημέρα :). Αυτή στη μπλε σακούλα είναι άλλος κωδικός, εκτροφική σειρά,(πιο φθηνή) , μάλλον ειναι και ''συντήρησης''.Οπότε λογικό να ειναι διαφορετική απο αυτή που γνωρίζουμε.
ενεργιας ειναι οχι σηντηρησης
 
Καλησπέρα εγώ δίνω την παρακάτω τροφή σε ένα 12 μηνων θηλυκό drahthaar δοσολογίας 300gr ανα ημέρα με βγάζει 45 ημέρες και το ημερήσιο κόστος είναι στα 1,65€
Είμαι ευχαριστημένος γενικά και από Το πως βλέπω το σκυλί τρίχωμα κόπρανα ενέργεια κτλ το μόνο που αναρωτιέμαι και θα ήθελα την βοήθεια σας είναι μετά απο πολύωρα εκπαιδευτικά η αργότερα κυνήγια να δίνω κάτι παραπάνω η δεν χρειάζεται ;;;
https://petshop4u.gr/category/skylo...MI66a3oK7V4gIVxxoYCh3RaAE4EAAYAiAAEgKeQvD_BwE
 
Καλησπέρα εγώ δίνω την παρακάτω τροφή σε ένα 12 μηνων θηλυκό drahthaar δοσολογίας 300gr ανα ημέρα με βγάζει 45 ημέρες και το ημερήσιο κόστος είναι στα 1,65€
Είμαι ευχαριστημένος γενικά και από Το πως βλέπω το σκυλί τρίχωμα κόπρανα ενέργεια κτλ το μόνο που αναρωτιέμαι και θα ήθελα την βοήθεια σας είναι μετά απο πολύωρα εκπαιδευτικά η αργότερα κυνήγια να δίνω κάτι παραπάνω η δεν χρειάζεται ;;;
https://petshop4u.gr/category/skylo...MI66a3oK7V4gIVxxoYCh3RaAE4EAAYAiAAEgKeQvD_BwE
Λογικα με την αυξηση της δραστηριοτητας θα πρεπει να αυξηθει και η ποσότητα της τροφης γιατί απαιτειται περισσότερη ενεργεια για τον σκυλο. Βεβαια αυτο θα σου το δειξει ο ιδιος ο σκυλος, παρστηρωντας το σωμα του και τις αντοχες του...
 
Παιδιά τώρα που από 20 σεπτέμβρη θα ασχολειθώ περισσότερο με τη σκυλίτσα μου και θα έχουμε συχνές εξορμήσεις θα πρέπει να την γυρίσω σε κροκέτα ενέργειας..;;;
Τις προάλλες σταμάτησα την κροκέτα ανάπτηξης και της πείρα μια οικονομική κροκέτα συντήρησης με 18€ ως ότου ξεκινήσει εντατικά το κυνήγι.....
Η σκυλίτσα είναι 7 μηνών.... :)
 
Παιδιά τώρα που από 20 σεπτέμβρη θα ασχολειθώ περισσότερο με τη σκυλίτσα μου και θα έχουμε συχνές εξορμήσεις θα πρέπει να την γυρίσω σε κροκέτα ενέργειας..;;;
Τις προάλλες σταμάτησα την κροκέτα ανάπτηξης και της πείρα μια οικονομική κροκέτα συντήρησης με 18€ ως ότου ξεκινήσει εντατικά το κυνήγι.....
Η σκυλίτσα είναι 7 μηνών.... :)
Γνωμη μου να συνεχισεις την αναπτυξης μεχρι 18 μηνων που ειναι το ιδανικο.
 
Πάντως μια πολύ καλή ενεργειας από αυτά που έχω δει εγω και οικονομική είναι η χρυσή του svestonof. Την έδινα χρόνια στον μπρετονα μου και δν είχα κανένα παράπονο. Τώρα αν την δώσω και στο κουταβι (ποιντερ 3.5μηνων)σε συνδυασμό με barf κάθε βράδυ μπορεί να γίνει κάποια ζημιά?
 
Παιδιά τώρα που από 20 σεπτέμβρη θα ασχολειθώ περισσότερο με τη σκυλίτσα μου και θα έχουμε συχνές εξορμήσεις θα πρέπει να την γυρίσω σε κροκέτα ενέργειας..;;;
Τις προάλλες σταμάτησα την κροκέτα ανάπτηξης και της πείρα μια οικονομική κροκέτα συντήρησης με 18€ ως ότου ξεκινήσει εντατικά το κυνήγι.....
Η σκυλίτσα είναι 7 μηνών.... :)
Θα την συνεχίσεις puppy μέχρι 12 μηνών και μετά junior. Χωρίς να θέλω να σου το παίξω έξυπνος αλλά είναι δυνατόν να δίνεις σε 7μηνιτικο συντήρησης με 18€... Δεν το λυπάσαι το ζωντανό;;;
 
Θα την συνεχίσεις puppy μέχρι 12 μηνών και μετά junior. Χωρίς να θέλω να σου το παίξω έξυπνος
Συμβουλές ψάχνω Μητσάρα....Δε παρεξηγώ εύκολα.....
Του έπερνα την Charly puppy 20kg 35€ (ωραία λυπαρή κροκέτα) αλλά τα κόπρανά της ήταν ρευστά και την άλλαξα με τη Josera......από τότε μια χαρά....
 
Συμβουλές ψάχνω Μητσάρα....Δε παρεξηγώ εύκολα.....
Του έπερνα την Charly puppy 20kg 35€ (ωραία λυπαρή κροκέτα) αλλά τα κόπρανά της ήταν ρευστά και την άλλαξα με τη Josera......από τότε μια χαρά....
Αν της πάει η josera συνέχισε την... Puppy μέχρι 12 μηνών οπωσδήποτε...
 
Στο κουτάβι μέχρι 12 μηνών δώσε ότι καλύτερο μπορείς φίλε μου ,τώρα χτίζει το ζώο το μυοσκελετικό του σύστημα ,και εγώ έχω κουτάβι τα χρήματα δεν περισσεύουν αλλά μέχρι να γίνει 12 μηνών αποφάσισα να του δώσω ότι καλύτερο μπορώ ,εγώ τώρα του δίνω την flatazor prestige και είναι πολύ καλή τροφή ,άλλωστε στις καλές τροφές τα χρήματα τα κερδίζεις διότι τα γραμμάρια που τους δίνεις είναι τα μισά από αυτά που θα έδινες με μια τροφή των 30 € ,υπάρχουν πλέον πολλές πολύ καλές τροφές ,και εγώ αργότερα θα του δώσω μια πιο οικονομική τροφή
 
Αν της πάει η josera συνέχισε την... Puppy μέχρι 12 μηνών οπωσδήποτε...
Στο κουτάβι μέχρι 12 μηνών δώσε ότι καλύτερο μπορείς φίλε μου ,τώρα χτίζει το ζώο το μυοσκελετικό του σύστημα ,και εγώ έχω κουτάβι τα χρήματα δεν περισσεύουν αλλά μέχρι να γίνει 12 μηνών αποφάσισα να του δώσω ότι καλύτερο μπορώ ,εγώ τώρα του δίνω την flatazor prestige και είναι πολύ καλή τροφή ,άλλωστε στις καλές τροφές τα χρήματα τα κερδίζεις διότι τα γραμμάρια που τους δίνεις είναι τα μισά από αυτά που θα έδινες με μια τροφή των 30 € ,υπάρχουν πλέον πολλές πολύ καλές τροφές ,και εγώ αργότερα θα του δώσω μια πιο οικονομική τροφή
Εντάξει παιδιά....Σας ευχαριστώ πολύ.....
Θα τη συνεχίσω κι άλλο τη Josera.
 
Για προτείνετε ρε παιδιά καμμία καλή τροφή ενέργειας τώρα που άνοιξε η σεζόν.
Ποια θεωρείτε best value for money;
Royal canin 4800 τούρμπο τροφή αλλά πανάκριβη,alleva energy εξαιρετική τροφή σαφέστατα ποιο οικονομική
 
Για προτείνετε ρε παιδιά καμμία καλή τροφή ενέργειας τώρα που άνοιξε η σεζόν.
Ποια θεωρείτε best value for money;
οτι πιο value for money ,άριστη επιλογη για τα ζώα μας, την δίνω,εξι μηνες τωρα,τα σκυλιά είναι τούμπανο ,με πρωτη υλη κοτοπουλο,ανώτερη πολλών εισαγώμενων τροφων που περνανε τα 50 ευρα, η npf-pro του Νιτσιάκου, στα 27-28 ευρω οι δύο κωδικοί ενέργειας,στα 25-26 η συντήρησης.
 
Back
Top