Ξηρά τροφή

Πώς την βλέπεις; Ικανοποιημένος
Ικανοποιημένος σε όλα. Τρίχωμα, ενέργεια και ανάπτυξη του κουταβιου. Το μόνο που πρόσεξα είναι ότι ενώ τα πρώτα δύο τσουβαλια ήταν λευκό χρώμα και πλαστικοποιημένα στα δώδεκα κιλά, το τρίτο ήταν χάρτινο ( δεν το έχω ανοίξει ακόμα) και δεκακιλο. Να πω όμως ότι στο χάρτινο τσουβαλι αναγράφεται μεγαλύτερη ποσότητα βιταμινών και λίπους με την ίδια περιεκτικότητα σε πρωτεΐνες. Ελπίζω να είναι το ίδιο καλη, αν όχι καλύτερη.
 
Ικανοποιημένος σε όλα. Τρίχωμα, ενέργεια και ανάπτυξη του κουταβιου. Το μόνο που πρόσεξα είναι ότι ενώ τα πρώτα δύο τσουβαλια ήταν λευκό χρώμα και πλαστικοποιημένα στα δώδεκα κιλά, το τρίτο ήταν χάρτινο ( δεν το έχω ανοίξει ακόμα) και δεκακιλο. Να πω όμως ότι στο χάρτινο τσουβαλι αναγράφεται μεγαλύτερη ποσότητα βιταμινών και λίπους με την ίδια περιεκτικότητα σε πρωτεΐνες. Ελπίζω να είναι το ίδιο καλη, αν όχι καλύτερη.
Τι ποσοστά κρέατος έχει ?
 
Τι ποσοστά κρέατος έχει ?
Ποσότητα κρέατος δεν θυμάμαι να έγραφε ούτε η Acana δε γράφει ούτε η βιοζωη. Ποσότητα πρωτεΐνης γράφουν. 30% πρωτεϊνών γράφουν και τα δύο τσουβαλια και κάτσε να τα φωτογραφησω μιας και τα έχω και τα δύο να τα δεις αναλυτικά
 
Last edited:
Δεν ταίζω ξηρά τροφή,εδώ και πολλά χρόνια.
Οι τροφές πρέπει να αναφέρουν αναλυτικά,από που προέρχονται τα συστατικά τους.

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

ACANA PUPPY & JUNIOR

ΓΙΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΜΕ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΒΑΡΟΣ ΕΝΗΛΙΚΙΩΣΗΣ 9 ΕΩΣ 25 ΚΙΛΑ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΛΟΥΣΙΑ ΣΕ ΠΡΩΤΕΪΝΗ ΚΑΙ ΛΙΠΟΣ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΦΡΟΥΤΩΝ ΚΑΙ
ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ. ΓΙ’ ΑΥΤΟ Η ACANA PUPPY & JUNIOR ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ Π ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ
ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΒΟΣΚΗΣ, ΑΥΓΩΝ ΑΠΟ ΦΩΛΙΑ ΚΑΙ ΨΑΡΙΟΥ ΑΛΙΕΥΜΕΝΟΥ ΣΤΗ ΦΥΣΗ - ΟΛΑ ΣΥΜΒΑΛΛΟΥΝ
ΣΤΗΝ ΥΓΙΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΒΙΟΥ ΣΑΣ.

Συστατικά:
Φρέσκο κοτόπουλο (16%), γεύμα κοτόπουλου (13%), γεύμα γαλοπούλας (12%), κόκκινες
φακές, ολόκληρος πράσινος αρακάς, εντόσθια φρέσκου κοτόπουλου (συκώτι, καρδιά,
νεφρό) (7%), λίπος κοτόπουλου (7%), φρέσκα ολόκληρα αυγά (4%), φρέσκο ολόκληρο
καλκάνι (4%), γεύμα ρέγγας (3%), λάδι ρέγγας (2%), αποξηραμένο στον ήλιο άλφα-άλφα,
πράσινες φακές, κουκιά, ολόκληρος κίτρινος αρακάς, ίνες αρακά, χόνδρος φρέσκου
κοτόπουλου (2%), αποξηραμένα καφέ φύκια, φρέσκια ολόκληρη κολοκύθα, φρέσκα
ολόκληρα κολοκύθια, φρέσκα ολόκληρα δαυκία, φρέσκο kale, φρέσκο σπανάκι, φρέσκα
φύλλα φυτού μουστάρδας, φρέσκα γογγύλια, φρέσκα ολόκληρα καρότα, φρέσκα μήλα Red
Delicious, φρέσκα αχλάδια Bartlett, freeze-dried συκώτι κοτόπουλου, freeze-dried συκώτι
γαλοπούλας, φρέσκα ολόκληρα κράνμπερι, φρέσκα ολόκληρα βατόμουρα, ρίζα πικραλίδας,
κουρκούμη, γάλα γαϊδουράγκαθου, ρίζα κολλιτσίδας, λεβάντα, ρίζα μολόχας, καρποί
τριανταφυλλιάς, enterococcus faecium (ζωοτεχνικό πρόσθετο).
ΠΡΟΣΘΕΤΑ: Χηλικός Ψευδάργυρος. Βιταμίνη Ε (συντηρητικό).

ΑΝΑΛΥΣΗ
Ακατέργαστη Πρωτεΐνη (ελαχ.): 33%
Ακατέργαστες Λιπαρές Ουσίες (ελαχ.): 20%
Ακατέργαστες Ινώδεις Ουσίες (μεγ.): 5%
Ακατέργαστη Υγρασία (μεγ.): 7%
Ασβέστιο (ελαχ.): 1.5%
Φώσφορος (ελαχ.): 1.1%
Ωμέγα-6 (ελαχ.): 2.7%
Ωμέγα-3 (ελαχ.): 1%
DHA / EPA (ελαχ.): 0.3% / 0.3%
Γλουκοζαμίνη (ελαχ.): 1400 mg/kg
Θειική Χονδροϊτίνη (ελαχ.): 900 mg/kg
 
Δεν ταίζω ξηρά τροφή,εδώ και πολλά χρόνια.
Οι τροφές πρέπει να αναφέρουν αναλυτικά,από που προέρχονται τα συστατικά τους.

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

ACANA PUPPY & JUNIOR

ΓΙΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΜΕ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΒΑΡΟΣ ΕΝΗΛΙΚΙΩΣΗΣ 9 ΕΩΣ 25 ΚΙΛΑ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΛΟΥΣΙΑ ΣΕ ΠΡΩΤΕΪΝΗ ΚΑΙ ΛΙΠΟΣ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΦΡΟΥΤΩΝ ΚΑΙ
ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ. ΓΙ’ ΑΥΤΟ Η ACANA PUPPY & JUNIOR ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ Π ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ
ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΒΟΣΚΗΣ, ΑΥΓΩΝ ΑΠΟ ΦΩΛΙΑ ΚΑΙ ΨΑΡΙΟΥ ΑΛΙΕΥΜΕΝΟΥ ΣΤΗ ΦΥΣΗ - ΟΛΑ ΣΥΜΒΑΛΛΟΥΝ
ΣΤΗΝ ΥΓΙΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΒΙΟΥ ΣΑΣ.

Συστατικά:
Φρέσκο κοτόπουλο (16%), γεύμα κοτόπουλου (13%), γεύμα γαλοπούλας (12%), κόκκινες
φακές, ολόκληρος πράσινος αρακάς, εντόσθια φρέσκου κοτόπουλου (συκώτι, καρδιά,
νεφρό) (7%), λίπος κοτόπουλου (7%), φρέσκα ολόκληρα αυγά (4%), φρέσκο ολόκληρο
καλκάνι (4%), γεύμα ρέγγας (3%), λάδι ρέγγας (2%), αποξηραμένο στον ήλιο άλφα-άλφα,
πράσινες φακές, κουκιά, ολόκληρος κίτρινος αρακάς, ίνες αρακά, χόνδρος φρέσκου
κοτόπουλου (2%), αποξηραμένα καφέ φύκια, φρέσκια ολόκληρη κολοκύθα, φρέσκα
ολόκληρα κολοκύθια, φρέσκα ολόκληρα δαυκία, φρέσκο kale, φρέσκο σπανάκι, φρέσκα
φύλλα φυτού μουστάρδας, φρέσκα γογγύλια, φρέσκα ολόκληρα καρότα, φρέσκα μήλα Red
Delicious, φρέσκα αχλάδια Bartlett, freeze-dried συκώτι κοτόπουλου, freeze-dried συκώτι
γαλοπούλας, φρέσκα ολόκληρα κράνμπερι, φρέσκα ολόκληρα βατόμουρα, ρίζα πικραλίδας,
κουρκούμη, γάλα γαϊδουράγκαθου, ρίζα κολλιτσίδας, λεβάντα, ρίζα μολόχας, καρποί
τριανταφυλλιάς, enterococcus faecium (ζωοτεχνικό πρόσθετο).
ΠΡΟΣΘΕΤΑ: Χηλικός Ψευδάργυρος. Βιταμίνη Ε (συντηρητικό).

ΑΝΑΛΥΣΗ
Ακατέργαστη Πρωτεΐνη (ελαχ.): 33%
Ακατέργαστες Λιπαρές Ουσίες (ελαχ.): 20%
Ακατέργαστες Ινώδεις Ουσίες (μεγ.): 5%
Ακατέργαστη Υγρασία (μεγ.): 7%
Ασβέστιο (ελαχ.): 1.5%
Φώσφορος (ελαχ.): 1.1%
Ωμέγα-6 (ελαχ.): 2.7%
Ωμέγα-3 (ελαχ.): 1%
DHA / EPA (ελαχ.): 0.3% / 0.3%
Γλουκοζαμίνη (ελαχ.): 1400 mg/kg
Θειική Χονδροϊτίνη (ελαχ.): 900 mg/kg
Έχεις δίκιο στα ψιλά γράμματα γράφει και η βιοζωη από τι ακριβώς αποτελείται.IMG_20220326_165135.jpg
 
Καλησπερα στην ομαδα κ καλο Πασχα ευχομαι. Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει δοκιμασει την imperial συντηρησης. Και αν ναι αν εχετε να μου πει εντυπωσεις. Μπορει να εχει ξανα συζητηθει και να μην το παρατηρησα. Η της farmina την team breeder
 
Καλησπερα στην ομαδα κ καλο Πασχα ευχομαι. Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει δοκιμασει την imperial συντηρησης. Και αν ναι αν εχετε να μου πει εντυπωσεις. Μπορει να εχει ξανα συζητηθει και να μην το παρατηρησα. Η της farmina την team breeder

η team breeder δεν είναι αυτη που ηταν δυστυχως, ουτε οι σκυλοι μου πλεον την τρωνε με διαθεση!! κριμα γιατι για πολλα χρόνια ηταν απο τις καλυτερες επιλογες.
 
Καλησπερα στην ομαδα κ καλο Πασχα ευχομαι. Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει δοκιμασει την imperial συντηρησης. Και αν ναι αν εχετε να μου πει εντυπωσεις. Μπορει να εχει ξανα συζητηθει και να μην το παρατηρησα. Η της farmina την team breede
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ειδικά μετά το κυνήγι που ο σκύλος δεν έχει εξόδους μια χαρά είναι Ελαφριά τροφή αυτήν παίρνω και εγώ και έχει μια φυσιολογική τιμή... βέβαια υπάρχουν και καλύτερες..η Ιμπεριαλ είναι σε μια μέτρια κατάσταση να τα λέμε και αυτα..αν θες κάτι στα ίδια λεφτά για μένα κοίτα και την Viozois ελληνική σε καλές τιμές και ισότιμη με την ιμπεριαλ μην πω και καλύτερη
 
Γνωρίζει κάποιος όταν βράζουμε κρέατα και κόκαλα για τα σκυλιά,για να ρίχνουμε στο νερό που βράζει, τι μπαχαρικά ή βότανα κάνουν καλό.
Ρίχνω από μια πρέζα αλάτι και ζάχαρη και λίγο κουρκουμά.
Διάβασα πρόσφατα στο ίντερνετ ότι η μαγιά μπύρας(που κάνουμε ψωμί) στο νερό τους βοηθάει για να μην τα τσιμπάνε κουνούπια. Ισχύει ?
Κάτι που να τα βοηθάει στο πεπτικό και στα παράσιτα.

Δεν ξέρω αν ταιριάζει σε αυτό το θέμα εδώ αλλά δεν βρίσκω κάπου αλλού.
 
Γνωρίζει κάποιος όταν βράζουμε κρέατα και κόκαλα για τα σκυλιά,για να ρίχνουμε στο νερό που βράζει, τι μπαχαρικά ή βότανα κάνουν καλό.
Ρίχνω από μια πρέζα αλάτι και ζάχαρη και λίγο κουρκουμά.
Διάβασα πρόσφατα στο ίντερνετ ότι η μαγιά μπύρας(που κάνουμε ψωμί) στο νερό τους βοηθάει για να μην τα τσιμπάνε κουνούπια. Ισχύει ?
Κάτι που να τα βοηθάει στο πεπτικό και στα παράσιτα.

Δεν ξέρω αν ταιριάζει σε αυτό το θέμα εδώ αλλά δεν βρίσκω κάπου αλλού.
Δεν χρειάζονται μπαχαρικά, ούτε και ζάχαρη.Τα κόκκαλα, μόνο για το ζωμό.
Μόνο κάποιο ώμο βοδινό,που και που,για τα δόντια και για την πλήξη.
Για τα παράσιτα,δίνεις drontal.
 
Μόνο κάποιο ώμο βοδινό,που και που,για τα δόντια και για την πλήξη
Να το βάζετε στην κατάψυξη για μερικές μέρες ώστε να σκοτώνονται οι σαλμονέλες.... και μετά το δίνουμε.... εκτός από την πλήξη φεύγει και η πέτρα από τα δόντια τους
 
καλισπερα στα κοπελια..
μετα απο αρκετα χρωνια οπου ειχα προτα την ιμπέριαλ και μετα ακολούθησα τη νεομπρίντερ και αρκετα ευχαριστημενος χωρις κανενα παραπονο απο την τροφη πρεπει να στραφω σε καποια αλλη....
μετα απο ψαξιμο βρηκα την φαρμινα ενεργειας 20 κιλα κοντα στα 50-55 ευρω..
θελω να ρωτησω εαν καποιος την εχει χρησημοπηεισει και εαν ειναι ευχαριστιμενος ..
το μπατζετ που θα κηνηθω θα ειναι ταβανι αυτα τα χρηματα..
ευχαριστω εκτον προτερων
 
Back
Top