Ξηρά τροφή

Εγώ πήρα να δοκιμάσω την farmina. Την δίνω 10 μέρες τώρα και μου φαίνεται μια χαρά, ασφαλή συμπεράσματα αργότερα. 45 ευρώ το 20κιλο με δωρεάν μεταφορικά Ρόδο. Τελευταίο 6μηνο έδινα την makena red energy, 36 ευρώ το 18κιλο πάλι με δωρεάν μεταφορικά. Ο σκύλος ήταν γεμάτος ενέργεια αλλά τα κόπρανα του δεν ήταν λίγα.
 
Εγώ πήρα να δοκιμάσω την farmina. Την δίνω 10 μέρες τώρα και μου φαίνεται μια χαρά, ασφαλή συμπεράσματα αργότερα. 45 ευρώ το 20κιλο με δωρεάν μεταφορικά Ρόδο. Τελευταίο 6μηνο έδινα την makena red energy, 36 ευρώ το 18κιλο πάλι με δωρεάν μεταφορικά. Ο σκύλος ήταν γεμάτος ενέργεια αλλά τα κόπρανα του δεν ήταν λίγα.
Farmina την team breeder; Θύμισε μου τι σκύλο εχεις; Διαβάζω ότι αυτή τη δίνουν πολλοί σε μεγαλόσωμα σκυλιά.
 
Farmina την team breeder; Θύμισε μου τι σκύλο εχεις; Διαβάζω ότι αυτή τη δίνουν πολλοί σε μεγαλόσωμα σκυλιά.
ναι αυτήν. τη συγκεκριμένη την δίνω σε ένα ντρατχααρ 1,5 χρονών. μεγαλόσωμο θα τον έλεγες.
 
Καλησπέρα σε όλους,
έχει κάποιο μαγαζί Makena και Svestonof για να τσεκάρω τιμές και κιλά?
Αν γνωρίζει κάποιος ας το παραθέσει
ευχαριστώ!
 
Κάποια γνωμη για αυτή την κροκετα;
δημητρη απο οτι ειδα στα συστατικα της ξεκιναει με πρωτο συστατικο τα δημητριακα και αυτο ειναι αποτρεπτικο ειδικα για τροφη ενεργειας
ψαξε για τροφη με πρωτο συστατικο το κοτοπουλο και δευτερο το ρυζι
 
Ψάχνω τροφή για τον σκύλο και τείνω προς την josera lamb and rice ή την josera optiness. Τις έχει δώσει κάποιος στα σκυλιά του; Σκεφτόμουν και την farmina... Έχει να προτείνει κάποιος κάτι αλλο;
Δες και την Alleva ,πολύ καλή τροφή φίλε μου ,λίγα κόπρανα πολύ καλό τρίχωμα ,ενέργεια στον σκύλο φοβερή ακομα και η συντήρησης που έχει ,κανονικές δοσολογιες που πιάνουν μία χαρά τον σκύλο ,έχει και ενέργειας .
 
Last edited:
Δες και την Alleva ,πολύ καλή τροφή φίλε μου ,λίγα κόπρανα πολύ καλό τρίχωμα ,ενέργεια στον σκύλο φοβερή ακομα και η συντήρησης που έχει ,κανονικές δοσολογιες που πιάνουν μία χαρά τον σκύλο ,έχει και ενέργειας .


και εγω αυτη δηνω τωρα και πολλα χρωνια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος..
 
Και εγώ την δίνω σχεδόν μια 7ετια την alleva και στον προηγούμενο σκύλο μου και σε αυτών που έχω τώρα η τροφή ήταν εξαιρετική
 
επειδή είμαι νεούδι στις τροφές ( μέχρι τώρα τα σκυλάκια τα φρόντιζε ο πατέρας ο οποίος πλέον λόγω ηλικίας δεν τα καταφέρνει και ανάλαβα εγώ .... την τύφλα μου )
μήπως έχετε άποψη για την πιό κάτω ???????

eMmrMPe.jpg
 
μπορειτε να μου προτεινετε μια τροφη με χαμηλο φωσφορο κατω του ενος της εκατο.
εχω βρει ενα κωδικο της τζοσερα ,και κλινικες που ξεφευγουν στην τιμη:(
Ενέργειας; Ποσό περίπου που διαθέτεις;
 
Έχει δοκιμάσει κανείς τις τροφές της Picart?

Σκέφτομαι για κουτάβι κάτι μεταξύ της Select Puppy Medium , NutriBest Puppy και Megabone Puppy.


Ποιά η άποψή σας;
 
Δεν την εχω δικιμάσει.Αλλωστε κυκλοφορούν τόσα πολλά προιόντα ,δε ξερεις ποιο να πρωτοδιαλέξεις,Το ζήτημα που προκύπτει με ολες τις τροφές ,αυτές που θεωρητικά τουλάχιστον,καλύπτουν σωστά τις βασικές αναγκες του σκύλου,είναι αν όντως αξίζουν τα λεφτά τους.Και να μην πληρώνουμε τον κούκο για αηδόνι .
 
Έχει δοκιμάσει κανείς τις τροφές της Picart?

Σκέφτομαι για κουτάβι κάτι μεταξύ της Select Puppy Medium , NutriBest Puppy και Megabone Puppy.


Ποιά η άποψή σας;
Value for money τροφη αλλα στα συστατικα το "κρεας" αναφερεται γενικα και αοριστα χωρις να διευκρινιζεται η προέλευσή του...
 
Θελει γενικώς ψάξιμο,βρήσκεις διαφορές σε τιμές,προσφορές κατα καιρούς κλπ.Και εαν ταιζεις 1-2 σκύλους οι αναγκες ειναι λιγότερες και και όλα γινονται ευκολότερα και ελαστικότερα.Αμα εχεις 5 οπως εγω καλή ώρα,ψάχνεις αναγκαστικά για τη πιο συμφέρουσα λύση.Ετσι για την ιστορία το αναφέρω,μου εχει κανει μεγάλη εντύπωση η διαφορά στη τιμή που εχω βρει σε μία καλή τροφούλα που χρησημοποιώ κατα καιρούς,καθ΄ολα τίμια τροφή ,με 25 ευρώ το 20κιλο,με πρώτη ύλη δημητριακά βέβαια , την WILLOWY ενεργειας, όπου σε καποια σαιτ την εβρισκα εως και 36 ! ευρώ την ιδια ώρα που εγω την έπερνα στο Πύργο 25 !.Εδώ και ενα μήνα πήγε στα 26. Αυτη τη στιγμή την πιο value for money τροφή θεωρώ πως ειναι η npf-pro του Νιτσιάκου,στα 25-26 ευρω το 15κιλο,με πρώτο συστατικό κοτόπουλο,και 75 της εκατο ζωικη πρωτεινη στο συνολο των πρωτεινών.
 
Back
Top