Νομοθεσία περί όπλων

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσο αναφορά την μεταφορά... Ξέρει κανεις αν μπορώ να μεταφέρω τη καραμπίνα μέσω κτελ;;; θέλει κάποια ειδική άδεια για αυτο;;;
 
Μετέφερα το όπλο πριν ένα μήνα με το κτελ δεν μου ζήτησαν τίποτα. Απλά επέλεξα express δρομολόγια να μην ανοίγουν κάθε τόσο οι αποσκευές. βέβαια λυμένο στην θήκη του και τα χαρτιά μαζί σου
 
Μάλιστα Ευχαριστώ!!!!!επειδη εχω καραμπίνα δεν έχω θήκη που να παίρνει το όπλο σπαστο... Τραβηγμένο λες να το πάω με την θήκη κανονικά;
 
Μάλιστα Ευχαριστώ!!!!!επειδη εχω καραμπίνα δεν έχω θήκη που να παίρνει το όπλο σπαστο... Τραβηγμένο λες να το πάω με την θήκη κανονικά;
Για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο δεν αγοραζεις μια φτηνη κοντη θηκη και να το εχεις λυμενο.η να αγορασεις μια βαλιτσα μεταχειρισμενη
 
Το πρόβλημα είναι αν σου πουν οχι που εχουν το δικαίωμα τελευταία στιγμή τι κάνεις; Ίσως να μην σου πουν και τίποτα αλλά ρώτα ποιο πρίν
 
Μιας και σήμερα απέκτησα νέο παιχνίδι, και λόγο εορτών θα έχω λίγο χρόνο πόσο παράνομος θα είμαι αν το βγάλω να "ξεσκάσει" με τα χαρτιά την ασφάλειας σφραγισμένα πριν βγει το βιβλιαράκι της ΑΚΚΟ;
Μου είπαν μετά των Φώτων να ξαναρωτήσω.hair.
 
Μιας και σήμερα απέκτησα νέο παιχνίδι, και λόγο εορτών θα έχω λίγο χρόνο πόσο παράνομος θα είμαι αν το βγάλω να "ξεσκάσει" με τα χαρτιά την ασφάλειας σφραγισμένα πριν βγει το βιβλιαράκι της ΑΚΚΟ;
Μου είπαν μετά των Φώτων να ξαναρωτήσω.hair.
Αν δούμε φωτογραφίες ΜΟΝΟ τότε θα σου πουμε .my man..sarcastic.
 
Μιας και σήμερα απέκτησα νέο παιχνίδι, και λόγο εορτών θα έχω λίγο χρόνο πόσο παράνομος θα είμαι αν το βγάλω να "ξεσκάσει" με τα χαρτιά την ασφάλειας σφραγισμένα πριν βγει το βιβλιαράκι της ΑΚΚΟ;
Μου είπαν μετά των Φώτων να ξαναρωτήσω.hair.
Α, ρε Θεόφραστε ... αφού έχεις που έχεις χανιώτικη καταγωγή, δεν ήρθες ο ίδιος εδώ, να βγάλεις και την ΑΚΚΟ στα Χανιά ... που θα την έπαιρνες αυθημερόν !!! .sarcastic.
 
Α, ρε Θεόφραστε ... αφού έχεις που έχεις χανιώτικη καταγωγή, δεν ήρθες ο ίδιος εδώ, να βγάλεις και την ΑΚΚΟ στα Χανιά ... που θα την έπαιρνες αυθημερόν !!! .sarcastic.
Εμα δεν ήξερα, τις προάλλες που ήμουν κάτω να φανταστείς είχα φέρει μαζί κατά λάθος την άδεια αγοράς, αν ήξερα θα είχε γίνει μπαμ μπαμ το deal.sarcastic.
 
Back
Top