Νομοθεσία γύρω από το κυνήγι

Καλησπέρα στην ομάδα , ψάχνω να βρώ χάρτες της Μακεδονίας και Θράκης για το κυνήγι και δεν μπορώ να βρώ κάτι αξιόλογο ώστε να μπορώ να διακρίνω σωστά τα επιτρεπόμενα και μη μέρη κυνηγίου . Ο τελευταίος χάρτης που έχω είναι απο το 2010 νομίζω . Γιατί δεν υπάρχουν διαθέσιμοι? Μόνο σε εφαρμογή βρήκα αλλά με πληρωμή !
Αν θες να μου λες που θα πας να σου στελνω φοτο απο το δικο μου χαρτη
 
Υπάρχει λίστα με τηλέφωνα θηροφυλάκων. Μπορείς να καλέσεις αυτόν που είναι στην περιοχή που θες να πας και να σε ενημερώσει.
 
Αν θες να μου λες που θα πας να σου στελνω φοτο απο το δικο μου χαρτη
Σε ευχαριστώ , αν δεν σου είναι κόπος Ημαθίας και Πιερίας !


Υπάρχει λίστα με τηλέφωνα θηροφυλάκων. Μπορείς να καλέσεις αυτόν που είναι στην περιοχή που θες να πας και να σε ενημερώσει.

Ναι σωστά , απλά δεν είναι ολίγον παράξενο να μην υπάρχει χάρτης στην Ομοσπονδία που ανήκουμε αναρτημένος σε ονλινε.έκδοση ? Μυστικό το έχουμε? Αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ
 
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους, έχουμε με έναν φίλο μια απορία,σε όπλο που ανήκε σε φίλο που δυστυχώς πέθανε,και το όπλο είναι στο όνομα του,ήταν παντρεμένος αλλά χωρίς παιδιά,το κάνει κουμάντο η γυναίκα του, πώς μπορεί να το πουλήσει;;;;
 
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους, έχουμε με έναν φίλο μια απορία,σε όπλο που ανήκε σε φίλο που δυστυχώς πέθανε,και το όπλο είναι στο όνομα του,ήταν παντρεμένος αλλά χωρίς παιδιά,το κάνει κουμάντο η γυναίκα του, πώς μπορεί να το πουλήσει;;;;
Αποδοχη και αδεια οπλοκατοχης στο ονομα της γυναικας του.
Μετα πωληση σε οποιον ενδιαφερεται.
 
Αποδοχη και αδεια οπλοκατοχης στο ονομα της γυναικας του.
Μετα πωληση σε οποιον ενδιαφερεται.
Χρειάζεται διαδικασία μεγάλη αυτή η κίνηση;;;;;ο νεκρός έχει δύο αδερφές, κάνει να λαμβάνουν και αυτές;;;;; αλλιώς να κοιτάξουμε για κανένα άλλο όπλο,σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου
 
Χρειάζεται διαδικασία μεγάλη αυτή η κίνηση;;;;;ο νεκρός έχει δύο αδερφές, κάνει να λαμβάνουν και αυτές;;;;; αλλιώς να κοιτάξουμε για κανένα άλλο όπλο,σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου
2 υπευθυνες δηλωσεις απο τις αδελφες του οτι παραχωρουν το δικαιωμα (για το οπλο)
στην γυναικα του,μετα κανονικα,αδεια οπλοκατοχης και πωληση.
Μονο αστυνομια τιποτα αλλο.
 
2 υπευθυνες δηλωσεις απο τις αδελφες του οτι παραχωρουν το δικαιωμα (για το οπλο)
στην γυναικα του,μετα κανονικα,αδεια οπλοκατοχης και πωληση.
Μονο αστυνομια τιποτα αλλο.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, αύριο πρωί θα ενημερώσουμε από το Α.Τ και θα είμαστε 1000% σίγουροι,σε ευχαριστώ πολύ και πάλι
 
Γιατί χρειάζονται υπεύθυνες δηλώσεις από τις αδερφές Άλεξ; Αφού νόμιμη κληρονόμος είναι μόνο η σύζυγος.
Οταν ετρεξα τα χαρτια εγω για τον ιδιο λογο ζητουσαν για να ειναι καλυμμενοι
μαλλον.Δεν ξερω εαν εχει αλλαξει κατι,πανε και 10 χρονια.
 
Οταν ετρεξα τα χαρτια εγω για τον ιδιο λογο ζητουσαν για να ειναι καλυμμενοι
μαλλον.Δεν ξερω εαν εχει αλλαξει κατι,πανε και 10 χρονια.
Τελικά φίλοι μου θέλει αποδοχή κληρονομιάς, γύρισμα στο όνομα της,και μετά πουλιέται, καλημέρα σας!!!!
 
εφόσον αυτός που το θέλει έχει κυνηγετική άδεια μπορεί να του το "δανείσει" και την χαρτουρα την τελειωνουν όταν τελειωσει η αποδοχή. Αυτό για να προλαβει να κυνηγισει μεχρι τις λιγες μερες που απομενουν και όλοι ειναι καλυμμένοι.
 
Οταν ετρεξα τα χαρτια εγω για τον ιδιο λογο ζητουσαν για να ειναι καλυμμενοι
μαλλον.Δεν ξερω εαν εχει αλλαξει κατι,πανε και 10 χρονια.
Εμενα πριν χρονια οταν το κληρονομησε η μανα μου απο τον πατερα μου, ηθελαν απλα πιστοποιητικό πλησιεστερων συγγενων και αποδοχη κληρονομιας..Στο πλησιεστερων συγγενων δεν υπαρχουν αδερφια κτλ εφοσον ο θανών είναι παντρεμενος..υπαρχουν μονο συζυγοι και παιδιά..το υπολοιπο σοι δεν εχει να κανει..
Φαντασου εσυ να ησουν μαλωμενος με τις θείες σου, τι θα γινόταν??
 
Δεν εχει ψηφιστει ακομα στο σταδιο της επιτροπης βρισκεται..ακουγεται ομως οτι θα κανει στροφη η νομοθεσια τυφλα να χουν οι ζεμπεκιες..ειδομεν το τι θα κρατησουν απο την ευρωπαικη νομοθεσια και τι οχι
 
Δεν ήξερα εάν εδώ έπρεπε να δημοσιεύσω αυτήν την ανάρτηση αλλά νομίζω οτι ταιριάζει μιας και αναφέρεται σε έκδοση του υπουργείου που ασχολείται με την θήρα στην Κύπρο....μια προσπάθεια που θα έπρεπε να αντιγράψουν και στην Ελλάδα....ΑΞΙΖΕΙ η ανάγνωση του και εάν μπορείτε τυπώστε το και δώστε το σε κάποιο νέο παιδί - κυνηγό που γνωρίζετε....ίσως κάτι κερδίσει...

http://flipbooks.gamefund.gov.cy/


0.28C4.jpg
 
Και θα πρότεινα εάν οι διαχειριστές το κρίνουν σωστό να υπάρχει στην αρχική σελίδα του forum κάτω δεξιά από τα στατιστικά μια φωτό του εξωφύλλου με το link που παραπέμπει στο βιβλίο αυτό. Είναι χρήσιμο πιστεύω σε όλους μας.
 
Back
Top