Μπεκατσοσκυλο

Το φαινομενο φιλε ουτε ετσι δεν δινεται εγω μετα απο ενα πολυ σοβαρο τροχαιο αρνηθηκα να δωσω τη σκυλα τηs φωτογραφιαs για 7 χιλιαρικα και αs εχασα την χρονια που μπηκε λογο ελειψηs αυτοκινητου
Και εγώ ούτε για δεκαπέντε δεν την δίνω την σκύλα μου αλλά δεν είναι όλοι σαν και εμάς.
 
Και εγώ ούτε για δεκαπέντε δεν την δίνω την σκύλα μου αλλά δεν είναι όλοι σαν και εμάς.
Αναλογα φιλε αν εχειs ενα σκυλο φαινομενο που δεν εχει ταιρι αυτα τα σκυλια δεν νομιζω να τα δινει κανεναs δυστηχωs αυτο το σκυλι περναει μια φορα απο τα χερια σου στην ζωη σου αν εισαι τυχεροs
 
Εμενα μου εδιναν 5000 για τον σερνικο και αλλες 5000 για την θηλυκια μου. Το συνολο 10.000 ευρω. Και ουτε καν που μπήκα στην διαδικασία να το σκεφτώ. Η απάντηση ηταν παντα οχι οσες φορες και αν μου το πρότεινε.
 
σκυλια που κυνηγανε μπεκατσα μπορει να δινονται.
και σωστοι επαγγελματιες υπαρχουν,
και σωστοι κυνοφιλοι κυνηγοι,λιγοι αλλα παρχουν.
μεγαλο μπεκατσοσκυλο ομως ......
πιο ειναι το μεγαλο?εκεινο που το λυνης και χωρις τα λασε .παει και βρισκη το μοναδικο πουλι τς περιοχης,οι φερμες του ειναι
παντα στη σωστη αποσταση δεν υπαρχουν νευρικα πουλια για αυτο,και αν σηκοθη κανενα τη 2 φορα που θα το βρη θα το κρατηση απο πολυ μακρια.
οσοι εχουν σεττερ ,αυτη η φυλη το παρουσιαζη και σε λιγα σκυλια
ειχα μια αξεχαστη για μενα σεττερ.
σε πουλια που ποδαρωναν εκανε τη κυκλοτικη φερμα [ενα μεγαλο ημικυκλιο και εκοβε το πουλι.
δε ξανακανα τετοιο σκυλι..
Ειχα ενα τετοιο σετερ πολυ νευρικο αργησε πολυ αλλα στα 4 χρονια εκανε αυτα που λες Και το καταλαβα οταν εβαλα μπιμπερ Τα ποιντερ φερμαραν και αυτο εκανε κυκλο και μου εφερνε τα πουλια επανω μου Δεν υπηρχε αυτο που λεμε δεν δεχωντε φερμα τα πουλια ,Τα μπλοκαριζε και τα βιδωνε με ουπα και βιδες
 
Εμενα μου εδιναν 5000 για τον σερνικο και αλλες 5000 για την θηλυκια μου. Το συνολο 10.000 ευρω. Και ουτε καν που μπήκα στην διαδικασία να το σκεφτώ. Η απάντηση ηταν παντα οχι οσες φορες και αν μου το πρότεινε.
φιλεμου ωντος εχη καπια ατομα που μηλανε σε παραλογες τιμες λες και πουλανε με το κιλο τα σκυλακιααααα.hair. σου πασαρουνε ενα petigrikh του σκυλου ΜΑΙΜΟΥΥΥΥ με ονοματαααα ΜΕΓΑΛΑΑΑΑ ΜΕΣΑΑΑΑΑκαι ενας ασχετως παντα καλοπρωερετα και παντα νεος κυνηγοςπου θελη να κανη συντωμα την λεζανταντου χωρις αγωνα ενα σκυλακι που θα παρη.sarcastic. εαν δεν βρεξης κολαρααααααα να το πω αλιωςςςκυνηγοσκηλο δεν καμηςςςςς.my man. τα λεμε ξανα γιατι σηκωνη η κουβεντα συνεχειαααα με το θεμα αυτοοοοο;);)
 
φιλεμου ωντος εχη καπια ατομα που μηλανε σε παραλογες τιμες λες και πουλανε με το κιλο τα σκυλακιααααα.hair. σου πασαρουνε ενα petigrikh του σκυλου ΜΑΙΜΟΥΥΥΥ με ονοματαααα ΜΕΓΑΛΑΑΑΑ ΜΕΣΑΑΑΑΑκαι ενας ασχετως παντα καλοπρωερετα και παντα νεος κυνηγοςπου θελη να κανη συντωμα την λεζανταντου χωρις αγωνα ενα σκυλακι που θα παρη.sarcastic. εαν δεν βρεξης κολαρααααααα να το πω αλιωςςςκυνηγοσκηλο δεν καμηςςςςς.my man. τα λεμε ξανα γιατι σηκωνη η κουβεντα συνεχειαααα με το θεμα αυτοοοοο;);)

Σακη εμενα το ζευγαρι μου ηταν μπαλκαν και ηταν αδερφια. Τα μεγάλωσα απο κουταβια. Αυτος που ηθελε να τα αγορασει κυνηγαγε κοντα σε μενα. Οποτε τα σκυλια μου τα ακουγε καθε βδομαδα να κυνηγανε και ηξερε τι κανουν. Για την ιστορια ο σερνικος ειναι σημερα 18 χρονών. Η θηλυκια πεθανε στα 11. Αμα κατσω να γραψω ιστοριες απο κυνηγια με αυτα τα σκυλια οι περισσότεροι δεν θα τις πιστευουν... γιαυτο και επιμένω οτι ενας σκυλος πολυ καλος δεν πουλιεται οσα και να σου δωσουν.
 
Σακη εμενα το ζευγαρι μου ηταν μπαλκαν και ηταν αδερφια. Τα μεγάλωσα απο κουταβια. Αυτος που ηθελε να τα αγορασει κυνηγαγε κοντα σε μενα. Οποτε τα σκυλια μου τα ακουγε καθε βδομαδα να κυνηγανε και ηξερε τι κανουν. Για την ιστορια ο σερνικος ειναι σημερα 18 χρονών. Η θηλυκια πεθανε στα 11. Αμα κατσω να γραψω ιστοριες απο κυνηγια με αυτα τα σκυλια οι περισσότεροι δεν θα τις πιστευουν... γιαυτο και επιμένω οτι ενας σκυλος πολυ καλος δεν πουλιεται οσα και να σου δωσουν.
Ναι συμφωνω και εγω το σκυλι το καλο δεν πουλιεται γιατι ολα κυνηγανε λιγο πολυ ολα φερμαρουν αλλα τα χαρισματικα λιγα θα τυχουν στη ζωη μας
 
να περασετε ομορφα και αν σου κανει ολα τα χατηρια!!!!

Εγω προσωπικα εναν σκυλο που ανοιγεται πολυ θα τον εδινα οσο καλος και αν ηταν....δεν κυνηγω με μπιπερ - gps ουτε θελω να χρησιμοποιησω για δικους μου λογους. Τα μερη που γουσταρω να πηγαινω για κυνηγι θελουν σκυλο κοντινης ερευνας....οποτε ναι θα τον εδινα!! Να τον χαρει αλλος συναδερφος παρα να τον φαει η αλυσιδα :)
Τότε όμως δεν ψάχνεις για ποιντερ ή σεττερ....
 
Επίσης όταν είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις το ανάλογο τίμημα θα βρεις το σκύλο που ψάχνεις..... αλλά υπάρχει και ο παράγοντας τύχη....
 
  • Like
Reactions: BIK
Back
Top